Bankovní vs. nebankovní půjčky: Které u žadatelů vítězí?

Dostat se do finančně nevýhodné situace je samozřejmě mnohem jednodušší než rychle zbohatnout. Tento fakt je nepříjemný, ale představuje tvrdou realitu. Půjčit si v současnosti naštěstí nepředstavuje až tak velký problém. Úvěry jsou nabízeny jak bankovními, tak i nebankovními společnostmi. Oba dva úvěry od různých poskytovatelů se vyznačují mnoha klady i zápory. Jakými? Na to se zaměříme mnohem podrobněji v následujících řádcích.

Výhody a nevýhody bankovní půjčky

Moderní bankovní půjčky se již také vyznačují značnou variabilitou poskytování. Získat úvěr můžete nejen na pobočce bankovního domu, ale i online. Hlavní předností bankovních půjček je jakási jistota jasných pravidel. Navíc se můžete poradit přímo se specialistou na pobočce. Banky dnes dokážou nabídnout i obrovské částky v rámci hypotečních úvěrů nebo konsolidace půjček. Nevýhodou bankovních půjček jsou poměrně striktní pravidla mnohých bank. Ty nepůjčí dlužníkům. Většinou si totiž v centrálním registru Solus nebo jiném zjistí o žadateli přesně informace. Jinak musí žadatel prokázat dostatečnou bonitu výší vlastního příjmu.

Charakteristika nebankovní půjčky

Jaké jsou hlavní aspekty toho, že se lidem zalíbí nebankovní půjčka? V první řadě jde o reklamní masáž. Mnohé společnosti mají reklamu na svůj produkt všude. Jinak ale nebankovní půjčky nabízejí velmi rychlé poskytnutí peněz, a to klidně i do několika minut. Mnohé půjčky jsou typické i absencí poplatků za vyřízení a minimálními úroky. Typická je třeba Bezpečná půjčka od Modré pyramidy. Ta nabízí 15 až 200 000 korun. Splácet lze přitom až 84 měsíců. K úvěru získáte navíc zdarma pojištění schopnosti splácet. U nebankovních půjček je nejdůležitější být obezřetný a nezvolit nějakou neznámou společnost s neprůhlednými pravidly pro poskytování úvěrů.

Obraťte se na finančního specialistu

Ať už se rozhodujete pro jakoukoli půjčku, určitě se poraďte se specialistou. Vyplatí se především nestranný finanční poradce nepracující pro žádnou finanční instituci, již by protěžoval. I on vám doporučí půjčky jak z bankovního, tak i nebankovního sektoru. Obojí totiž mohou a nemusejí být výhodné. Není také od věci konzultace s několika různými poradci. Všímejte si při tom, zda vám poradce na rovinu popíše všechny náklady a rizika spojená s půjčkou. A nezapomeňte, že důležítým ukazatelem nákladů půjčky je RPSN.

Diskuze k článku

Přidat komentář
DALIBOR888 Také jsem se rozhodl, že si na rozjezd mého podnikání půjčím. Věřím však spíše bankovním společnostem, a tak jsem si půjčku vybíral dle srovnání na https://www.duofinance.cz/bankovni-pujcky , tak abych měl půjčku vedenou u banky. Myslím si, že zrovna u podnikání je banka k financování ta nejlepší volba.
31.3.2020 22:43 | Odpovědět
Emilian Andres Vážení uchazeči o půjčky

Jste jakékoli finanční potíže? Chcete začít podnikat? Tato úvěrová společnost byla založena celosvětovou organizací zabývající se lidskými právy, jejímž jediným účelem bylo pomoci chudým a lidem, kteří mají finanční potíže. Pokud byste chtěli požádat o půjčku, obraťte se na nás s podrobnostmi prostřednictvím e-mailu. E-mail: {} nebo {)

Název:
Částka půjčky:
Doba trvání úvěru:
Mobilní číslo:

Díky a Bohu požehnaný
DŮVĚRNÉ
Emilian
12.1.2019 15:49 | Odpovědět
Tiffany Perio Jste v jakékoli finanční krizi? Potřebujete úvěr na přestavbu domova nebo rozšíření firmy? Potřebujete půjčku k vypořádání naléhavých dluhů a zůstat zdarma zdarma, Potřebujete půjčku k zaplacení svých účtů apod. Nabízíme všechny druhy půjček "Osobní půjčky, půjčky na konsolidaci dluhu, rizikového kapitálu, podnikatelského úvěru, vzdělávacího úvěru, Půjčky z domu a půjčky z jakéhokoli důvodu a naléhavých potřeb! s úrokovou sazbou 2%, která vyhovuje jakémukoli zákazníkovi a budete se těšit na naše služby. Kontaktujte nás nyní emailem: ====> nebo Whatsapp: +1 (518) 721-7032
16.11.2018 13:58 | Odpovědět

ROZJÍŽDÍTE PODNIKÁNÍ?

Balíček Můj iPodnikatel vám s tím pomůže!

Nápady na podnikání

 

Praktické návody

Přehledné e-booky vás krok po kroku provedou všemi administrativními nástrahami při rozjezdu podnikání. Nezapomenete na nic důležitého.

Informace pro podnikatele

 

Užitečné pomůcky

Online aplikace pro tvorbu podnikatelského plánu, vzory smluv a aplikace pro správu objednávek vám zjednoduší život.

Podnikatel prosperuje

 

Spousta inspirace

Každý měsíc vám dáme nové číslo e-magu Starting UP + přístup k jeho starším číslům, videím a do databáze podnikatelských nápadů.

 

Řekněte mi o Můj iPodnikatel víc

Odběr novinek

Přihlaste svůj e-mail k odběru novinek z oblasti podnikání. Neposíláme žádný spam a můžete se kdykoliv odhlásit.

Kontaktujte nás

Napište nám e-mail.

E-mail: info@ipodnikatel.cz

Nebo se s námi spojte přes sociální sítě.

Google+    Twitter     Facebook

Sledujte nás

Jsme vám všude nablízku.