Certifikát Důvěryhodná firma – ano či ne?

V posledních dnech se hodně mluví o certifikátu důvěryhodné firmy. Ze všech stran můžete slyšet pozitivní i negativní ohlasy. Jak to ale je? Pojďme se objektivně podívat na klady a zápory tohoto certifikátu.

Princip, jakým je certifikát vypracovávaný, není příliš složitý. Nejdříve o vaší firmě dohledají pozitivní a negativní ohlasy v prostředí internetu (diskuze, blogy, …), které se následně automaticky zpracovávají. Veškeré informace projdou algoritmem, tzv. ukazatelem názorů. Algoritmus přepočítává zmínky o vaší firmě na číselné hodnoty a vytváří tak komplexní analýzu pozitivních a negativních ohlasů. V případě pozitivního výsledku může být udělen certifikát a firma se tak může zařadit do seznamu důvěryhodných firem.

Klady a zápory certifikátu

Jak se říká, to nejlepší nakonec, začneme však nejdříve zápory. Certifikát bohužel není zadarmo. Je třeba si řádně rozmyslet, jestli do něčeho podobného jít a zda se Vám to vyplatí. Nikdo vám nezaručí, že díky certifikátu automaticky zvýšíte obrat. Na druhou stranu cena za získání certifikátu není vysoká a hlavně je pouze jednorázová a nečekají na Vás žádné další poplatky.

Hlavní výhodou certifikátu je to, že zákazníci dnes každý nákup nebo objednávku pečlivě zvažují a právě různým certifikátům nebo zkušenostem a ohlasům jiných zákazníků dávají velkou váhu. Certifikát, který stvrzuje důvěryhodnost firmy tak může hrát důležitou roli.

Pro koho se certifikát hodí?

Certifikát je stejně užitečný pro malou i velkou firmu. Na jednu stranu se hodí pro firmy, které jsou již zajeté. Mají pravidelné příjmy, mají v plánu zvyšovat kvalitu služeb a chtějí, aby o tom jejich současní i potencionální zákazníci věděli. V konkurenčním boji navíc uvítají jakoukoliv i drobnou výhodu v podobě certifikátu.

Na stranu druhou se hodí certifikát i pro začínající firmy, které poctivě dělají svoji práci a potřebují se co nejrychleji dostat do povědomí zákazníků jako spolehlivý a důvěryhodný partner. Díky relativně nízkým nákladům může být certifikát dostupný i pro tyto menší firmy. 

PR článek

Diskuze k článku

Přidat komentář
V diskuzi není žádný příspěvek. Vložte první komentář.

ROZJÍŽDÍTE PODNIKÁNÍ?

Balíček Můj iPodnikatel vám s tím pomůže!

Nápady na podnikání

 

Praktické návody

Přehledné e-booky vás krok po kroku provedou všemi administrativními nástrahami při rozjezdu podnikání. Nezapomenete na nic důležitého.

Informace pro podnikatele

 

Užitečné pomůcky

Online aplikace pro tvorbu podnikatelského plánu, vzory smluv a aplikace pro správu objednávek vám zjednoduší život.

Podnikatel prosperuje

 

Spousta inspirace

Každý měsíc vám dáme nové číslo e-magu Starting UP + přístup k jeho starším číslům, videím a do databáze podnikatelských nápadů.

 

Řekněte mi o Můj iPodnikatel víc

Odběr novinek

Přihlaste svůj e-mail k odběru novinek z oblasti podnikání. Neposíláme žádný spam a můžete se kdykoliv odhlásit.

Kontaktujte nás

Napište nám e-mail.

E-mail: info@ipodnikatel.cz

Nebo se s námi spojte přes sociální sítě.

Google+    Twitter     Facebook

Sledujte nás

Jsme vám všude nablízku.