Cesta do centra obchodu vede podle Pavla Smutného přes Izrael

Izraelská společnost Teva je u nás 14. největším plátcem DPH. Česká firma Meopta Přerov dělá čtvrtinu obratu v Izraeli. Tento stát na východním pobřeží Středozemního moře je čím dál důležitější pro český obchod a do budoucna by se mohl stát naším partnerem.

Prezident Česko-izraelské obchodní komory, Pavel Smutný, nedávno oznámil neuvěřitelná čísla potvrzující, jak je obchod s Izraelem čím dál důležitější. Český export do Izraele vzrostl meziročně o 58 procent. Pro srovnání – vývoz do Číny je už jen dvojnásobný.

S Izraelem spolupracujeme nejen po obchodních stránkách

Ukazatelem toho, že s námi Izrael počítá, je i jejich radarový systém. Spolupracuje na něm s pardubickou společností Retia a také místní univerzitou, což je nejspíš důvod, proč jsme si jej mohli za miliardy koupit. Izrael jej totiž vzhledem k bezpečnosti a vojenskému tajemství neprodá jen tak někomu.

JUDr. Pavel Smutný vidí budoucnost ve společném pronikání na třetí trhy

Kam se naše spolupráce s Izraelem posune, ukáže teprve čas. JUDr. Pavel Smutný už ale má vizi. Podle něj by sladká budoucnost vypadala tak, že by se země spojily a společně pronikaly na třetí trhy – zejména do Afriky a jihovýchodní Asie, kde už je aspoň jedna ze zemí přítomná. Izrael nás totiž nevnímá jako podřadný stát ve stínu Německa a my bychom si také měli uvědomit, že se v jejich případě nejedná o žádnou válečnou ekonomiku potácející se na Blízkém východě.

Díky Izraeli bychom mohli změnit mínění světa o ČR

Pavel Smutný je majitelem advokátní kanceláře Císař, Češka, Smutný, která je dlouhodobě oceňována za svou filozofii ochrany demokracie a společenské odpovědnosti. Působí rovněž jako prezident nadace Bohemian Heritage Fund a pod záštitou této organizace se snaží podporovat kulturní akce na našem území. Zastává totiž názor, že správný advokát by se měl dívat na věci v širší perspektivě a nehájit pouze práva jednotlivců. Praha má podle něj potenciál stát se významným evropským kulturním centrem. A právě díky naší spolupráci s Izraelem by svět mohl pochopit, že Praha je západně od Vídně a naše republika není jen banální protikomunistickou zemí.

Diskuze k článku

Přidat komentář
V diskuzi není žádný příspěvek. Vložte první komentář.

ROZJÍŽDÍTE PODNIKÁNÍ?

Balíček Můj iPodnikatel vám s tím pomůže!

Nápady na podnikání

 

Praktické návody

Přehledné e-booky vás krok po kroku provedou všemi administrativními nástrahami při rozjezdu podnikání. Nezapomenete na nic důležitého.

Informace pro podnikatele

 

Užitečné pomůcky

Online aplikace pro tvorbu podnikatelského plánu, vzory smluv a aplikace pro správu objednávek vám zjednoduší život.

Podnikatel prosperuje

 

Spousta inspirace

Každý měsíc vám dáme nové číslo e-magu Starting UP + přístup k jeho starším číslům, videím a do databáze podnikatelských nápadů.

 

Řekněte mi o Můj iPodnikatel víc

Odběr novinek

Přihlaste svůj e-mail k odběru novinek z oblasti podnikání. Neposíláme žádný spam a můžete se kdykoliv odhlásit.

Kontaktujte nás

Napište nám e-mail.

E-mail: info@ipodnikatel.cz

Nebo se s námi spojte přes sociální sítě.

Google+    Twitter     Facebook

Sledujte nás

Jsme vám všude nablízku.