Chci prodat nemovitost! Jaký je postup prodeje?

Vlastníte dům, byt, chatu, pozemek nebo jinou nemovitost a máte v úmyslu ji prodat? Jestliže nejste v prodeji realit zběhlí, svěřte celý proces do rukou kvalitní realitní kanceláře. Zajímá vás, jak takový prodej probíhá, co všechno zahrnuje, a co je nutné zajistit? Pak čtěte dál!

Prvním krokem k prodeji své nemovitosti je určitě osobní konzultace v jedné z kvalitních realitních kanceláří. Stačí se telefonicky nebo emailem objednat na schůzku s realitním makléřem, který po zjištění stavu nemovitosti a vašich požadavků připraví návrh prodejní strategie a provede odhad ceny nemovitosti, za kterou se daný objekt bude prodávat. Většina realitních kanceláří tyto služby nabízí zcela zdarma.

Další fáze se soustředí na prodej bytu, domu či jiné vaší reality. Zhotovují se profesionální fotografie, nemovitost se přeměřuje pro zhotovení půdorysu i 3D vizualizace, prověří se právní stav nemovitosti a proběhne uzavření zprostředkovatelské smlouvy. Některé realitní kanceláře v této fázi nabízí také homestaging, tedy úpravu a zatraktivnění nemovitostí, vyklízení či stěhování, reklamní označení nemovitosti či zajištění průkazu energetické náročnosti reality.

Jestliže si vyberete kvalitní realitní kancelář, začne se v další fázi aktivně cíleně zaměřovat na prodej vaší nemovitosti. Inzerce probíhá nejčastěji na realitních serverech, sociálních sítích nebo v tisku. Dobré realitní kanceláře také disponují velkým počtem kupujících, kteří budou mít o vaši nemovitost zájem. V návaznosti na tuto skutečnou začnou probíhat profesionální prohlídky zájemců s realitním makléřem a poskytování vám zpětné vazby i pravidelného reportingu. Najde-li se vhodný kupec, prověří realitní kancelář jeho platební možnosti, bude uzavřena rezervační smlouva a dojde ke splacení rezervační zálohy.

Po této fázi už se v advokátní kanceláři podepíše smlouva o smlouvě budoucí, kupní smlouva nebo smlouva o převodu členských práv a povinností, kupující uhradí kupní cenu, která vám bude zaslána. Pokud si pro svůj prodej zvolíte vhodnou realitní kancelář, pak vám i po prodeji zajistí veškeré náležitosti jako je předávací protokol, převod médií nebo příprava podkladů pro daňové povinnosti.

Pro prodej nemovitosti si vybírejte vždy renomovanou realitní kancelář, která má široké portfolio služeb.

Diskuze k článku

Přidat komentář
V diskuzi není žádný příspěvek. Vložte první komentář.

ROZJÍŽDÍTE PODNIKÁNÍ?

Balíček Můj iPodnikatel vám s tím pomůže!

Nápady na podnikání

 

Praktické návody

Přehledné e-booky vás krok po kroku provedou všemi administrativními nástrahami při rozjezdu podnikání. Nezapomenete na nic důležitého.

Informace pro podnikatele

 

Užitečné pomůcky

Online aplikace pro tvorbu podnikatelského plánu, vzory smluv a aplikace pro správu objednávek vám zjednoduší život.

Podnikatel prosperuje

 

Spousta inspirace

Každý měsíc vám dáme nové číslo e-magu Starting UP + přístup k jeho starším číslům, videím a do databáze podnikatelských nápadů.

 

Řekněte mi o Můj iPodnikatel víc

Odběr novinek

Přihlaste svůj e-mail k odběru novinek z oblasti podnikání. Neposíláme žádný spam a můžete se kdykoliv odhlásit.

Kontaktujte nás

Napište nám e-mail.

E-mail: info@ipodnikatel.cz

Nebo se s námi spojte přes sociální sítě.

Google+    Twitter     Facebook

Sledujte nás

Jsme vám všude nablízku.