Chytré řešení logistiky a manipulace se zbožím

Pokud v podnikání v rámci výroby potřebujete řešit logistiku, tedy pohyb zboží, balení, skladování a následnou expedici a dopravu, vsaďte na inteligentní dopravní techniku. Přenechejte tuto starost dodavatelům, kteří se zabývají komplexním řešením výrobních, skladovacích a expedičních procesů. Specializované firmy optimalizují výrobní procesy pomocí speciálních manipulačních a dopravních systémů a strojů, které zjednodušují manipulaci s výrobky v rámci přesunu mezi jednotlivými fázemi výroby a následně pro balení, skladování a expedici hotových výrobků. Takovou firmou, která dokáže efektivně a ekonomicky vyřešit logistické procesy vaší výroby je například KAISER+KRAFT. Zkušení specialisté po analýze vašich potřeb navrhnou a zrealizují vše pro řešení logistiky vaší firmy na míru a vybaví potřebnými technologiemi a zařízením celý sklad včetně všeho potřebného k balení a expedici.

Dopravní systémy

Optimální tok materiálu a zboží v procesu výroby řeší dopravní technika, která zaměstnancům šetří námahu při manipulaci s těžkými břemeny v provozu, ve skladu i expedici. Jedním z průkopníků dopravních systémů ve výrobě byla na začátku 20. století například automobilka Ford, kde se zavedením dopravních pásů do výroby zkrátil výrobní proces automobilu z dvanácti hodin na 93 minut. Takové zefektivnění výroby samozřejmě znamená snížení výrobních nákladů a to má významný vliv i na koncovou cenu produktů.

S dopravní technikou získají vnitropodnikové dopravní trasy pohon a systém. Při plánování automatizovaného dopravního řešení ve výrobě je důležité uvědomit si, že nejvyšší prioritu má při dopravování materiálu rychlost a plynutost. Je také důležité zohlednit individuální podmínky vaší výroby – velikost a členitost prostoru, případné nerovnosti podlah, nedostatek místa či použití nebezpečných látek. K přepravě kusového a dlouhého materiálu – palet, sudů, balíků a beden, které jsou čisté, suché, tvrdé a stabilní – slouží válečkové dráhy, kladičkové dráhy, flexibilní stoly s kulovými kladkami a dopravní pásy či válečkové lišty. Pro překonání dlouhých úseků, převýšení a zatáček se doporučuje dodatečný elektrický pohon nebo pohon s kulatým řemenem, případně kombinace s částí drah s nepoháněnými válečky. Modulární a stavebnicové systémy dopravních zařízení umožňují přizpůsobení individuálním potřebám konkrétní výroby.

Výsledkem vhodně vyřešených vnitropodnikových dopravních systémů je optimální tok materiálu a zboží, který zkracuje dobu montáže a zpracování produktů.

Logistika

Součástí výrobního procesu je i logistika, která vyžaduje efektivní řešení manipulace s výrobky a se zbožím. Zejména v případě, že se jedná o těžká břemena, je dobré nahradit zaměstnance vhodnou manipulační technikou. Pro manipulaci s těžkými břemeny jsou k dispozici různé druhy zvedacích zařízení a zvedacích přístrojů. Jsou to zejména paletové zdvižné vozíky s ručním nebo elektrickým pohonem, větší zdvihací přístroje, minilifty, stohovače, přísavkové zvedače, jeřáby nebo zvedací stoly či zvedáky strojů.

Při výběru dopravní a manipulační techniky je nutné zohlednit hmotnost a rozměry zboží, potřebný vertikální rozsah zdvihu a u paletových zdvižných vozíků délku vidlic a nosnou šířku přístroje. U stohovačů je rozhodující také výběr správných kol.

Měli byste si také ověřit správnou nosnost zařízení na základě hmotnosti a těžiště břemen, se kterými plánujete přístrojem manipulovat. Doporučuje se zvolit přístroj, určený pro vyšší nosnost břemen, než je ta, kterou odhadujete. Při výběru zařízení je vhodné využít poradenství odborníků, kteří mají s příslušnou technikou zkušenosti, aby zařízení plně vyhovovalo potřebám vaší výroby.

S volbou správného technologického zařízení vám rádi pomůžou zkušení odborníci na plánování a realizaci vnitropodnikových logistických systémů z firmy KAISER+KRAFT, kteří zajistí také následnou dodávku, montáž a zprovoznění potřebných strojů a zařízení.

Diskuze k článku

Přidat komentář
V diskuzi není žádný příspěvek. Vložte první komentář.

ROZJÍŽDÍTE PODNIKÁNÍ?

Balíček Můj iPodnikatel vám s tím pomůže!

Nápady na podnikání

 

Praktické návody

Přehledné e-booky vás krok po kroku provedou všemi administrativními nástrahami při rozjezdu podnikání. Nezapomenete na nic důležitého.

Informace pro podnikatele

 

Užitečné pomůcky

Online aplikace pro tvorbu podnikatelského plánu, vzory smluv a aplikace pro správu objednávek vám zjednoduší život.

Podnikatel prosperuje

 

Spousta inspirace

Každý měsíc vám dáme nové číslo e-magu Starting UP + přístup k jeho starším číslům, videím a do databáze podnikatelských nápadů.

 

Řekněte mi o Můj iPodnikatel víc

Odběr novinek

Přihlaste svůj e-mail k odběru novinek z oblasti podnikání. Neposíláme žádný spam a můžete se kdykoliv odhlásit.

Kontaktujte nás

Napište nám e-mail.

E-mail: info@ipodnikatel.cz

Nebo se s námi spojte přes sociální sítě.

Google+    Twitter     Facebook

Sledujte nás

Jsme vám všude nablízku.