Cloudové služby mohou malým podnikům pomoci k rychlejšímu růstu

Efektivní fungování, nabídka moderních služeb, maximální zabezpečení. To vše pomáhá obecně firmám k růstu. A to vše lze také získat s pomocí cloudových služeb, a navíc ještě bez zbytečných výdajů. Principem cloudových služeb je totiž vzdálené zajištění funkcionalit bez nutnosti počátečních investic do potřebných technologií. Představují tak ideální řešení pro start-upy nebo malé a střední podniky (SMB), které chtějí využívat a nabízet moderní služby bez zbytečných nákladů na IT infrastrukturu.

Vysoké požadavky na IT a potřeba nabízet moderní služby spojené se sofistikovaným vybavením není už dávno jen otázkou velkých společností, ale také malých a středních firem. Souběžně s tímto trendem se posouvá a rozšiřuje i nabídka cloudových služeb. Ty dnes nabízejí mnohem víc než jen virtuální úložiště dat. Uživatelům z řad SMB mohou moderní cloudové služby pomoci také v zajištění kompletního online zázemí včetně provozu serverů, správy databází a platforem pro chod a řízení nejrůznějších aplikací.

Pro SMB jsou stěžejní nízké náklady

S cloudovými službami mohou firmy výrazně ušetřit na investicích, neboť si potřebná zařízení nemusejí pořizovat, instalovat ani aktualizovat. Bez nutnosti platit vlastnímu IT oddělení za rutinní práce přitom mají stále k dispozici nejnovější verze hardwaru, softwaru i jednotlivých aplikací. Vše je přitom dostupné jak pro práci na pevných počítačích, tak pro tablety, chytré telefony nebo jiná mobilní zařízení připojená k internetu. Firmy platí měsíčně pouze za skutečně využívané prostředky, výpočetní výkon, prostor či počet licencí.

Výhody cloudových služeb z pohledu finančního řízení:

 • Žádné kapitálové investice do hardwaru ani softwaru.
 • Předvídatelné provozní náklady, navíc plně daňově uznatelné a flexibilní podle požadavků.
 • Platba pouze za skutečně využitý výpočetní výkon, úložný prostor či počet licencí.
 • Nižší náklady na IT infrastrukturu při růstu společnosti.
 • Úspory nákladů za vybavení, provoz a údržbu IT oddělení.

Flexibilita a spolehlivost

Online cloudové prostředí je navíc velmi flexibilní a jeho bleskové přizpůsobení aktuálním potřebám a požadavkům korporátního klienta se v současném konkurenčním prostředí stalo naprostou samozřejmostí. Využití moderních datových center pro chod cloudových služeb pak přináší jistotu maximální úrovně zabezpečení dat a stabilního fungování. Na plynulý chod každého datového centra totiž nonstop dohlížejí přední IT specialisté, jaké by si zdaleka ne každá malá či střední firma mohla dovolit. Provoz vlastního odborného IT oddělení je tak dalším nákladem, který lze při využívání cloudových služeb odstranit. 

Výhody cloudových služeb z pohledu IT řízení:

 • Rychlejší nasazení nových technologií.
 • Vyšší bezpečnost dat a dostupnost služeb.
 • Stále aktuální verze softwaru.
 • Méně rutiny s instalací, správou a zálohováním serverů, efektivnější využívání IT infrastruktury.
 • Možnost kombinovat cloudové řešení se stávajícím.
 • Garantované SLA.

Veškeré rutinní práce spojené s instalací, správou a zálohováním serverů či aplikací jsou již součástí dané služby. Zásadní otázka pro firmy všech velikostí a oborů dnes tedy není, zda využívat cloudové služby, ale od koho.

Kde si vybrat?

Je už v lidské povaze chtít vždycky to nejlepší. A platí to i pro volbu poskytovatele cloudových služeb. Kvalitní dodavatel by měl být schopen poskytovat na nejvyšší úrovni služby úložišť, výpočetních kapacit nebo aplikací a pro své klienty zajistit celý provoz včetně instalací a pravidelných aktualizací.

Výhody cloudových služeb z pohledu obchodního vedení :

 • Zlepšení mobility a zvýšení produktivity zaměstnanců.
 • Možnost okamžité reakce na potřeby růstu společnosti.
 • Snížení ceny vlastních produktů či služeb díky nižším provozním nákladům.

V tomto případě se jistota správné volby často zvyšuje s využitím renomovaných IT značek na trhu. Například Konica Minolta v loňském roce zahájila spolupráci se společností Dataspring, předním českým provozovatelem datových center, a rozšířila tak svou nabídku IT služeb v oblasti poskytování infrastruktury, cloudových nástrojů a zálohování dat.

Zabezpečení je základem

Konica Minolta se nyní zaměřuje také na vývoj nových IT služeb a další rozšiřování svého portfolia. Nabízí služby dvou geograficky oddělených datových center, jednoho v Praze a druhého v jihomoravských Lužicích, s garancí zabezpečení formou certifikace TIER III a ISO. Kromě nejvyšší úrovně bezpečnosti se také nové služby Konica Minolta vyznačují maximální flexibilitou a dostupností.

Cloudové služby, které vám mohou výrazně pomoci:

 • Poskytování infrastruktury formou služby.
  • Zejména v kombinaci se zajištěním nepřetržité správy, podpory, monitoringu a zabezpečení.
 • Provoz platformy pro vývoj, běh a řízení různých aplikací.
 • Poskytování kapacity úložišť pro zálohování a obnovu dat.
 • Správa, provoz a zabezpečení databází, včetně migrace současných dat do cloudu.
  • Ideálně bez nutnosti budovat a udržovat infrastrukturu a s možností pravidelného zálohování či archivace provozních dat
  • Určené především pro servery, databáze, koncová zařízení či aplikace.

Diskuze k článku

Přidat komentář
V diskuzi není žádný příspěvek. Vložte první komentář.

ROZJÍŽDÍTE PODNIKÁNÍ?

Balíček Můj iPodnikatel vám s tím pomůže!

Nápady na podnikání

 

Praktické návody

Přehledné e-booky vás krok po kroku provedou všemi administrativními nástrahami při rozjezdu podnikání. Nezapomenete na nic důležitého.

Informace pro podnikatele

 

Užitečné pomůcky

Online aplikace pro tvorbu podnikatelského plánu, vzory smluv a aplikace pro správu objednávek vám zjednoduší život.

Podnikatel prosperuje

 

Spousta inspirace

Každý měsíc vám dáme nové číslo e-magu Starting UP + přístup k jeho starším číslům, videím a do databáze podnikatelských nápadů.

 

Řekněte mi o Můj iPodnikatel víc

Odběr novinek

Přihlaste svůj e-mail k odběru novinek z oblasti podnikání. Neposíláme žádný spam a můžete se kdykoliv odhlásit.

Kontaktujte nás

Napište nám e-mail.

E-mail: info@ipodnikatel.cz

Nebo se s námi spojte přes sociální sítě.

Google+    Twitter     Facebook

Sledujte nás

Jsme vám všude nablízku.