Co s sebou vzít jako začínající podnikatel do banky pro sjednání úvěru?

Uvažujete o podnikání, ale chybí vám peníze? Půjčete si v bance. Avšak ke sjednání úvěru vám nepostačí jen zapálení pro věc a dobrý podnikatelský plán. Co všechno po vás v bance budou vyžadovat?

Žadatel o půjčku musí vždy projít důkladným schvalovacím řízením. Úspěch na získání úvěru závisí především na bonitě klienta, avšak jako začínající podnikatel je prokázat schopnost splácení o něco těžší. 

Bez podnikatelského plánu půjčku nezískáte

O tom, zda bude půjčka od banky vaše či nikoliv, rozhoduje nápad. Důležité je mít dobrý a konkurenceschopný podnikatelský plán. Právě na něm totiž mnohdy sny o businessu krachují. Součástí podnikatelského plánu musí být vaše všechny představy a plány. Musí obsahovat konkrétní čísla, data, činnosti, tržby i jména. 

Kvůli důležitosti prvotního záměru některé banky, jako je například Česká spořitelna, nabízí možnost konzultace s bankéřem. Ten pomůže a doladí s klientem podnikatelský plán k úspěchu.

Začínající podnikatel může doložit výpis z účtu

Avšak jen na podnikatelském plánu získání úvěru nestojí. Nutné je splnit i další podmínky bank. Je zapotřebí mít:

  • platný průkaz totožnosti,
  • výpis z Živnostenského rejstříku či doklad potvrzující právní subjektivitu firmy,
  • daňové přiznání.

Právě poslední zmiňovaný bod ve většině případů začínajícím podnikatelům chybí. I na to banky myslí, a tak v těchto případech stačí dodat alespoň výpis z podnikatelského nebo osobního účtu za posledních šest měsíců.
Ještě před samotným sjednáním úvěru ale nespoléhejte jen na nabídky banky. Porovnejte si půjčky sami a udělejte si tak obrázek o vašich možnostech.

Hypotéku pro rozjezd podnikání je těžké získat

Banky podporují začínající podnikatele a snaží se jim vyjít vstříc. Navíc mnoho klientů na svém startu žádají o desítky až stovky tisíc korun. Půjčku na takovouto sumu je snazší získat, než úvěr na nemovitost.
I přestože v portfoliu bank nechybí ani hypotéka určená pouze pro podnikatele, pro ty začínající je mnohdy nedosažitelná. Podmínky pro získání milionového hypotečního úvěru jsou již mnohem přísnější.

Diskuze k článku

Přidat komentář
Půjčka v bance Jako začínající podnikatel jsem si chtěl půjčit v bance, ale bez daňového přiznání moc šancí člověk nemá. Nakonec jsem musel zkusit nebankovní sektor, kde mi pomohl https://www.creditmax.cz/
13.6.2019 15:09 | Odpovědět

ROZJÍŽDÍTE PODNIKÁNÍ?

Balíček Můj iPodnikatel vám s tím pomůže!

Nápady na podnikání

 

Praktické návody

Přehledné e-booky vás krok po kroku provedou všemi administrativními nástrahami při rozjezdu podnikání. Nezapomenete na nic důležitého.

Informace pro podnikatele

 

Užitečné pomůcky

Online aplikace pro tvorbu podnikatelského plánu, vzory smluv a aplikace pro správu objednávek vám zjednoduší život.

Podnikatel prosperuje

 

Spousta inspirace

Každý měsíc vám dáme nové číslo e-magu Starting UP + přístup k jeho starším číslům, videím a do databáze podnikatelských nápadů.

 

Řekněte mi o Můj iPodnikatel víc

Odběr novinek

Přihlaste svůj e-mail k odběru novinek z oblasti podnikání. Neposíláme žádný spam a můžete se kdykoliv odhlásit.

Kontaktujte nás

Napište nám e-mail.

E-mail: info@ipodnikatel.cz

Nebo se s námi spojte přes sociální sítě.

Google+    Twitter     Facebook

Sledujte nás

Jsme vám všude nablízku.