Daňové přiznání se neúprosně blíží! Máte dostatečnou rezervu na nedoplatek?

Když vyplníte a podáte daňové přiznání, mohou nastat tři varianty. Buď vám v přiznání vyjde přeplatek, „nula“ či nedoplatek. První dvě možnosti vás jistě potěší. Co když ale vyjde nedoplatek? Jste na to připraveni?

Málokdo si vydrží po celý rok svého podnikání dávat stranou zálohy na daňové nedoplatky. Obzvlášť, když s nimi dopředu nepočítáte. A pak se může snadno přihodit, že po vyplnění daňového přiznání zjistíte, že na nedoplatek prostě nemáte. Co s tím?

Když nemáte na nedoplatek

Nedoplatek na dani může být až několik tisíc. Když s touto částkou nepočítáte dopředu, může se stát, že ji v daný okamžik prostě nemáte. Využijte proto rychlých služeb on-line nebankovních půjček. Můžete si tak půjčit až desítky tisíc bez zdlouhavého jednání.

Žádost o nebankovní půjčku si můžete domluvit z pohodlí domova přes internet či po telefonu. Stačí si vybrat mezi finančními službami, které rychlé půjčky nabízejí, a řídit se dle jejich podmínek. Ty však nebývají nijak složité. U většiny společností stačí, když:

  • Jste úvěruschopný občan České republiky starší 18 let
  • Nemáte potíže se splácením úvěrů u jiných společností

Půjčka zdarma? Jde to!

Některé finanční služby dokonce nabízejí první půjčku zdarma – tedy bez poplatků a úrokového navýšení. Její splatnost bývá do 31 dnů, za tu dobu vám přijde výplata a budete moci splátku jednoduše splatit. Lepší, než dlužit finančnímu úřadu, kde vám nabývají úroky. Důležité je však splatit půjčku včas.

Dejte si pozor na splatnost

Daně by měly být doplacené dnem, kdy má být daňové přiznání odevzdáno. Beztrestně se však můžete opozdit o čtyři dny. Úroky z prodlení se začínají počítat pátým pracovním dnem následujícím po dni splatnosti. Koho se týká doplácení daně z příjmů, měl by si dát pozor na splatnost. Jak u bezhotovostního převodu, tak u platby složenkou se proto vyplatí dát si časovou rezervu a zadat platbu s předstihem. Proto je potřeba si sehnat i potřebnou rezerv včas, ať neplatíte finančnímu úřadu nic navíc.

Chcete vrátit přeplatek?

V daňovém přiznání vám samozřejmě může vyjít i přeplatek a od státu můžete naopak peníze dostat. Může se tak stát v důsledku daňového bonusu či uplatnění celoročních slev na dani, kdy vám byla daň zálohově strhávána.
Ať už vám vyjde přeplatek z jakéhokoli důvodu, nezapomeňte především vyplnit na čtvrté straně daňového přiznání „Žádost o vrácení přeplatku na dani z příjmů fyzických osob“. Bez vyplněné žádosti vám finanční úřad přeplatek nevrátí, i když vám v přiznání vyjde.

Diskuze k článku

Přidat komentář
V diskuzi není žádný příspěvek. Vložte první komentář.

ROZJÍŽDÍTE PODNIKÁNÍ?

Balíček Můj iPodnikatel vám s tím pomůže!

Nápady na podnikání

 

Praktické návody

Přehledné e-booky vás krok po kroku provedou všemi administrativními nástrahami při rozjezdu podnikání. Nezapomenete na nic důležitého.

Informace pro podnikatele

 

Užitečné pomůcky

Online aplikace pro tvorbu podnikatelského plánu, vzory smluv a aplikace pro správu objednávek vám zjednoduší život.

Podnikatel prosperuje

 

Spousta inspirace

Každý měsíc vám dáme nové číslo e-magu Starting UP + přístup k jeho starším číslům, videím a do databáze podnikatelských nápadů.

 

Řekněte mi o Můj iPodnikatel víc

Odběr novinek

Přihlaste svůj e-mail k odběru novinek z oblasti podnikání. Neposíláme žádný spam a můžete se kdykoliv odhlásit.

Kontaktujte nás

Napište nám e-mail.

E-mail: info@ipodnikatel.cz

Nebo se s námi spojte přes sociální sítě.

Google+    Twitter     Facebook

Sledujte nás

Jsme vám všude nablízku.