Daňové ráje: Snížení nákladů i zvýšení prestiže

Přebujelá administrativa, vysoké daně, byrokracie. To vše podle odborníků odrazuje od podnikání. Zlepšení je zatím v nedohlednu. Proto se stále více podnikatelů poohlíží po možnosti, jak legálně optimalizovat náklady na daně. Řešením jsou daňové ráje, které jsou známé také pod anglickým označením tax haven.

Slovíčko ráj vám možná evokuje malebný ostrůvek někde v tropech, kde byste si mohli užívat pohody na slunné pláži. Bahamy, Bermudy, Seychely, Kypr nebo Malta – nejen tyto ostrovy drží prim v případě daňových rájů. K zemím, kde podnikatelé platí nízké daně, patří i evropské země, jako je Lichtenštejnsko, Monako, Lucembursko. K oblíbeným daňovým rájům se řadí také Spojené státy americké, obvykle ale s propojením právě na uvedené Bahamy, Seychely, Bermudy nebo Belize.

Graf1

Jak pomáhá daňový ráj

Daně mohou pro podnikatele představovat nemalou zátěž. Cílem každé firmy je maximalizovat zisk a minimalizovat náklady. Aby společnost dosáhla meziročního nárůstu tržeb, musí se vypořádat s celou řadou proměnných – konkurencí, poptávkou, byrokracií. Pravidelné zvyšování výnosů může být v současné době stále náročnější. Proto se celá řada firem poohlíží po možnostech jak šetřit náklady.

Jednou z možností je právě snížení daňového zatížení společnosti – pochopitelně v zákonem daných mantinelech. Podnikatelé se tak neobejdou bez kvalifikovaných daňových poradců, kteří sledují neustále se měnící legislativu a hledají možnosti jak na daních ušetřit.

Legální a efektivní možností je přesun sídla společnosti do země s výhodnějším daňovým režimem. Výrobní prostory nebo provozovna zůstávají v takovém případě v České republice. Mění se čistě jen sídlo firmy, které se „stěhuje“ do některého z daňových rájů.

Výhody sídla společnosti v daňovém ráji

  • Úleva na daních – daňové ráje mají sníženou daňovou zátěž. Jinak řečeno, firmy zde platí nižší daně a mohou tak legálně optimalizovat své náklady.
  • Anonymita vlastnictví – založení společnosti v zahraničí přináší i větší míru soukromí, se kterým se pojí ochrana majetku.
  • Vyšší prestiž – sídlo v zahraničí zvyšuje i prestiž firmy např.sídlo v USA či Velké Británii. Ocení to především podniky, které se pohybují v mezinárodním obchodu.
  • Rychlost založení společnosti. Oproti českým standardům jsou firmy v daňových rájích zakládány rychle. Současně existuje i možnost založení holdingu.
  • Stabilní politické a především právní prostředí. S tím se pojí i předvídatelnost.
  • Menší administrativní zátěž. Omezení byrokratických procesů.

Diskuze k článku

Přidat komentář
V diskuzi není žádný příspěvek. Vložte první komentář.

ROZJÍŽDÍTE PODNIKÁNÍ?

Balíček Můj iPodnikatel vám s tím pomůže!

Nápady na podnikání

 

Praktické návody

Přehledné e-booky vás krok po kroku provedou všemi administrativními nástrahami při rozjezdu podnikání. Nezapomenete na nic důležitého.

Informace pro podnikatele

 

Užitečné pomůcky

Online aplikace pro tvorbu podnikatelského plánu, vzory smluv a aplikace pro správu objednávek vám zjednoduší život.

Podnikatel prosperuje

 

Spousta inspirace

Každý měsíc vám dáme nové číslo e-magu Starting UP + přístup k jeho starším číslům, videím a do databáze podnikatelských nápadů.

 

Řekněte mi o Můj iPodnikatel víc

Odběr novinek

Přihlaste svůj e-mail k odběru novinek z oblasti podnikání. Neposíláme žádný spam a můžete se kdykoliv odhlásit.

Kontaktujte nás

Napište nám e-mail.

E-mail: info@ipodnikatel.cz

Nebo se s námi spojte přes sociální sítě.

Google+    Twitter     Facebook

Sledujte nás

Jsme vám všude nablízku.