Digitální detox v tropickém ráji

V dnešní době plné internetu, mobilních telefonů a jiných vymožeností moderní doby je těžké si doopravdy od všeho a všech odpočinout. Všechny elektronické hračky se vás snaží udržet stále v pozoru a na příjmu. Dovolená v tropickém ráji je ideální volbou, jak si pročistit hlavu a opustit neustálý stres.

Co je digitální detox?

Oxfordský slovník popisuje toto slovní spojení jako: „Doba, během které se osoba vyhýbá používání elektronických zařízení, jako jsou mobilní telefony, tablety nebo počítače, za účelem snížení stresu.“ Ve zkratce to tedy znamená, že se vzdáte chytrých technologií a začnete opět vnímat okolní svět všemi smysly. Díky tomu můžete zapracovat na zlepšení vztahů v rodině, pročistit si myšlenky a jen tak být.

Asijské tropické ráje

Asie je kontinentem mnoha kulturních rozdílů, panenské přírody, krásných pláží, ale i megalomanských měst. Pojďme se společně podívat na tři destinace – jedna z nich by mohla být ideálním místem právě pro vás.

 

digitalni detox 2

 

Bali, perla Indonésie

Na ostrově můžete trávit čas u moře, popíjet drinky a sledovat krásné západy slunce. Na Bali můžete ovšem také vzít batoh na záda a procestovat jej skrz naskrz. Čeká vás množství kulturních památek, rýžová pole, čajové plantáže i zapadlé vesnice. Věřte, že pokud se rozhodnete ostrov procestovat, obohatíte se o spoustu nových zážitků a poznáte i místní tradice. A pro ty, kteří milují podmořský život je tu nespočet možností, kde můžete šnorchlovat nebo se potápět – nachází se zde i několik českých potápěčských center. Jste-li milovníky kávy, nezapomeňte, že ta balijská je velmi kvalitní.

 

digitalni detox 3


Srí Lanka, slza štěstí

Pravý cejlonský čaj, přívětivé lidi, vynikající jídlo, ale i dlouhé pláže a krásnou přírodu, to vše, a ještě víc poznáte na Srí Lance. Chcete-li zažít něco, co vám zpestří vaše všední dny, nebo prožít dobrodružství, vydejte se právě sem. Objevte krásné buddhistické památky nebo se vydejte za přírodou či k čajovým plantážím. Na ostrově ve tvaru slzy najdete i volně žijící stáda slonů, což už je samo o sobě zážitkem. Chcete-li si z dovolené přivézt ještě další netradiční prožitek, vyplujte pozorovat velryby a delfíny na širé moře.

 

digitalni detox 4

 

Thajsko, ráj labužníků

S otevřenou náručí vás v Thajsku přivítají místní lidé. Chcete-li prožít dovolenou na bělostných plážích, kde budete téměř sami, neváhejte, tato země je tou pravou volbou. Navíc thajská kuchyně je světově vyhlášená – kurkuma, chilli, mořské plody, rýže či vepřové maso, všechna jídla umí skvěle připravit a ochutit. Dalším přínosem pro vaší dovolenou budou thajské masáže a to za velice příjemné ceny. Nezapomeňte navštívit nevšední památky nebo některou z přírodních rezervací. V oblibě turistů je procestovat i vícero thajských ostrovů, přelety mezi nimi nevycházejí na velké peníze. Když už zde budete, určitě nevynechejte ani Bangkok – město hříchů.

Diskuze k článku

Přidat komentář
Martinoss Já osobně se snažím zařazovat si digitální detox do běžného pracovního týdne, kdy pátek opravdu nespouštím žádné mobilní zařízení, počítač, apod. Večer si zajdu u nás ve městě do sauny, dám si skleničku dobrého vína a před spaním třeba konopný olej z https://www.cibdol.cz/ a má to na mé jinak vcelku vytížené tělo skvělé účinky.
27.8.2020 22:04 | Odpovědět

ROZJÍŽDÍTE PODNIKÁNÍ?

Balíček Můj iPodnikatel vám s tím pomůže!

Nápady na podnikání

 

Praktické návody

Přehledné e-booky vás krok po kroku provedou všemi administrativními nástrahami při rozjezdu podnikání. Nezapomenete na nic důležitého.

Informace pro podnikatele

 

Užitečné pomůcky

Online aplikace pro tvorbu podnikatelského plánu, vzory smluv a aplikace pro správu objednávek vám zjednoduší život.

Podnikatel prosperuje

 

Spousta inspirace

Každý měsíc vám dáme nové číslo e-magu Starting UP + přístup k jeho starším číslům, videím a do databáze podnikatelských nápadů.

 

Řekněte mi o Můj iPodnikatel víc

Odběr novinek

Přihlaste svůj e-mail k odběru novinek z oblasti podnikání. Neposíláme žádný spam a můžete se kdykoliv odhlásit.

Kontaktujte nás

Napište nám e-mail.

E-mail: info@ipodnikatel.cz

Nebo se s námi spojte přes sociální sítě.

Google+    Twitter     Facebook

Sledujte nás

Jsme vám všude nablízku.