Digitální technika je citlivá. Díly se ale dají snadno vyměnit

I když budete na svůj notebook opatrní, protože přece víte, že jde o citlivou mašinku, i tak se bohužel může něco přihodit, ani se nenadějete. Něco vás při práci vyruší, stroj spadne na zem a problém je na světě. Co s rozbitým notebookem? Zanadáváte si a začnete přemýšlet, jestli by nebylo lepší pořídit nový stroj. Nebylo.

Nenadávejte, pusťte se do řešení situace 

Je naprosto pochopitelné, že vás to naštve. Jenže když se budete zlobit a vztekat, ničeho nedosáhnete. Je lepší se co nejrychleji přesunout z fáze nadávání do fáze konkrétního řešení situace. Pokud se rychle pustíte do akce, možná zjistíte, že výměna prasklého displeje pro notebooky není žádný neřešitelný problém. Všechno se dá zařídit už do tří nebo čtyř dnů, takže vaše pracovní prostoje se dají brzy srovnat. Nenaberete tak šílený skluz, jak by se možná mohlo zdát. A uvědomíte si nejspíš, že nákup nového zařízení není zase tak dobrý nápad. On totiž nákup nového notebooku vás samozřejmě vyjde mnohem dráž než oprava toho starého.

Nezlobte se s nefunkční klávesnicí

Proč chcete notebook měnit, když se dá celkem snadno a rychle spravit? Výhodou je, že vám zůstane váš oblíbený stroj, na který jste zvyklí, nemusíte se seznamovat s něčím novým. A když už jste v těch opravách, nehodila by se vám také nová klávesnice k notebooku? Možná, že na té staré už se vám špatně píše. Je vymačkaná, zlobí. Občas se vám píšou jiné znaky, než chcete, jindy zase některé vynechávají. V takovou chvíli je nejvyšší čas se porozhlédnout po jiné klávesnici. Je zbytečné se neustále zlobit s tou starou a nefunkční. Proč čekat na to, až bude téměř nepoužitelná? Lepší je problémům předcházet, než je řešit až v okamžiku, kdy nastanou. Využijte toho, že rozbité a špatně fungující díly je možno vyměnit.

Diskuze k článku

Přidat komentář
V diskuzi není žádný příspěvek. Vložte první komentář.

ROZJÍŽDÍTE PODNIKÁNÍ?

Balíček Můj iPodnikatel vám s tím pomůže!

Nápady na podnikání

 

Praktické návody

Přehledné e-booky vás krok po kroku provedou všemi administrativními nástrahami při rozjezdu podnikání. Nezapomenete na nic důležitého.

Informace pro podnikatele

 

Užitečné pomůcky

Online aplikace pro tvorbu podnikatelského plánu, vzory smluv a aplikace pro správu objednávek vám zjednoduší život.

Podnikatel prosperuje

 

Spousta inspirace

Každý měsíc vám dáme nové číslo e-magu Starting UP + přístup k jeho starším číslům, videím a do databáze podnikatelských nápadů.

 

Řekněte mi o Můj iPodnikatel víc

Odběr novinek

Přihlaste svůj e-mail k odběru novinek z oblasti podnikání. Neposíláme žádný spam a můžete se kdykoliv odhlásit.

Kontaktujte nás

Napište nám e-mail.

E-mail: info@ipodnikatel.cz

Nebo se s námi spojte přes sociální sítě.

Google+    Twitter     Facebook

Sledujte nás

Jsme vám všude nablízku.