DRFG Davida Rusňáka si otevřelo cestu k miliardám

Brněnský podnikatel a mecenáš David Rusňák, který v roce 2011 v Brně založil investiční skupinu DRFG, která se od svého vzniku orientuje na telekomunikace, investice do nemovitosti a také finanční sektor, sahá po dvoumiliardové emisi dluhopisů. Tu na konci dubna schválila Česká národní banka a skupina tak má prostředky na další akvizice. Aktuálně připravuje několik nákupů obchodních center, ale také firem, jež se zabývají výstavbou a údržbou telekomunikačních sítí.

Skupina DRFG by díky dvoumiliardové emisi dluhopisů tak mohla financovat další aktivity napříč společnostmi ve skupině. Momentálně se jedná o řadě akvizic v několika oblastech. Případné nové peníze by spravovala DRFG Financial Management a prostředky by podle potřeby půjčovala firmám ze skupiny.

Dluhopisy DRFG za dvě miliardy

Skupina DRFG podle jejího majoritního akcionáře Davida Rusňáka vyjednává o nákupu několika nákupních parků v celkové hodnotě kolem dvou miliard korun. Kromě investic do nemovitostí, ale DRFG nezapomíná ani na další klíčové oblasti. V segmentu financí má skupina v hledáčku několik finančně poradenských firem, které by chtěla akvírovat a začlenit do své finanční distribuce.

Skupina Davida Rusňáka investuje také do telekomunikací, ale hlavní část byznysu stojí na investicích do nemovitostí jejichž aktuální hodnota je 6,3 miliardy korun. DRFG v souhrnu spravovala na konci loňského roku majetek ve výši bezmála 7,3 miliardy korun a zisk byl více než 3,8 miliardy korun, což je dvojnásobek sumy z roku 2017. Na počátku roku 2019 prodal David Rusňák zhruba třetinový podíl v DRFG investorům sdruženým kolem firmy PVF Invest, Pavlu Vyhnálkovi a Pavlu Fráňovi, který se orientuje na právo fúzí a akvizic. Oba mají letité zkušenosti, už dříve působili v investičních skupinách v top manažerských pozicích.

Diskuze k článku

Přidat komentář
mat.ka Ano také se o tomto emitentovi píše na webu Rizikové dluhopisy.... https://www.rizikovedluhopisy.cz/srovnani-emitentu-s-platnym-dluhopisovym-prospektem-bondy-za-miliardy-vydavaji-i-zjevne-rizikove-firmy/
4.6.2019 00:05 | Odpovědět

ROZJÍŽDÍTE PODNIKÁNÍ?

Balíček Můj iPodnikatel vám s tím pomůže!

Nápady na podnikání

 

Praktické návody

Přehledné e-booky vás krok po kroku provedou všemi administrativními nástrahami při rozjezdu podnikání. Nezapomenete na nic důležitého.

Informace pro podnikatele

 

Užitečné pomůcky

Online aplikace pro tvorbu podnikatelského plánu, vzory smluv a aplikace pro správu objednávek vám zjednoduší život.

Podnikatel prosperuje

 

Spousta inspirace

Každý měsíc vám dáme nové číslo e-magu Starting UP + přístup k jeho starším číslům, videím a do databáze podnikatelských nápadů.

 

Řekněte mi o Můj iPodnikatel víc

Odběr novinek

Přihlaste svůj e-mail k odběru novinek z oblasti podnikání. Neposíláme žádný spam a můžete se kdykoliv odhlásit.

Kontaktujte nás

Napište nám e-mail.

E-mail: info@ipodnikatel.cz

Nebo se s námi spojte přes sociální sítě.

Google+    Twitter     Facebook

Sledujte nás

Jsme vám všude nablízku.