DRFG dluhopisy a David Rusňák

Tato investiční skupina byla založena v roce 2011 v Brně. Jde o velmi rychle rostoucí společnost, která se nejvíce specializuje na investice do telekomunikací, energetiky, zdravotnictví, nemovitostí a finančních služeb. Objevuje se ale i dalších oblastech podnikání.

Investiční skupina vydává své vlastní DRFG dluhopisy, investuje do různých společností, umožňuje spoustu pracovních příležitostí a podporuje nadané studenty. Tato společnost vlastní úspěšný podnikatel David Rusňák, který se v současné době podílí na nové podobě hokejového stadionu v Brně, stala se zároveň i partnerem brněnského hokeje. Podle této společnosti tak získala hala i nový název DRFG Aréna.

O společnosti

Označení společnosti DRFG je složeno z prvních dvou písmen, které jsou iniciály Davida Rusňáka. Další 2 písmena značí Family Group, někdy médii chybně označována jako Financial Group. Investiční skupina má již desítky stálých zaměstnanců a dalším stovkám lidí dává práci. V jejích zakoupených firmách již pracuje spousta pracovníků.

Doposud bylo nejvíce investováno do nemovitostí, nově i do sítě lékáren s názvem Na zdraví a do poskytovatelů internetu. Velmi zajímavou investicí byla stavba teplárny na biomasu ve Šternberku a jsou naplánovány tyto stavby také v dalších městech. David Rusňák si uvědomuje obrovskou hodnotu uloženou v zemědělské půdě a zejména na jižní Moravě. V současné době vlastní farmu Labuty, kde půdu nejen pronajímá, ale pracuje na rozjetí vlastní zemědělské biovýroby.

Možnosti investic s DRFG

Jedním z cílů investiční skupiny je také vybudování lékárenského řetězce s názvem Na zdraví, kde se chce stát trojkou na trhu v této oblasti. Do sítě lékáren společnost investuje přibližně 300 milionů korun. Podporuje rovněž mladé lidi s pomocí projektu UNIFER, který umožní našim studentům získat praxi prostřednictvím práce na reálný zakázkách a díky tomu pak mít větší šanci získat lepší pracovní místo na trhu práce. V roce 2013 odkoupila společnost zakázkové krejčovství Galard. Věnuje se nákupu prodejen velkých obchodních řetězců za účelem pronájmu nebo dalšího rozvoje. Patří mezi ně třeba JYSK, Tesco nebo Penny Market.

Diskuze k článku

Přidat komentář
V diskuzi není žádný příspěvek. Vložte první komentář.

ROZJÍŽDÍTE PODNIKÁNÍ?

Balíček Můj iPodnikatel vám s tím pomůže!

Nápady na podnikání

 

Praktické návody

Přehledné e-booky vás krok po kroku provedou všemi administrativními nástrahami při rozjezdu podnikání. Nezapomenete na nic důležitého.

Informace pro podnikatele

 

Užitečné pomůcky

Online aplikace pro tvorbu podnikatelského plánu, vzory smluv a aplikace pro správu objednávek vám zjednoduší život.

Podnikatel prosperuje

 

Spousta inspirace

Každý měsíc vám dáme nové číslo e-magu Starting UP + přístup k jeho starším číslům, videím a do databáze podnikatelských nápadů.

 

Řekněte mi o Můj iPodnikatel víc

Odběr novinek

Přihlaste svůj e-mail k odběru novinek z oblasti podnikání. Neposíláme žádný spam a můžete se kdykoliv odhlásit.

Kontaktujte nás

Napište nám e-mail.

E-mail: info@ipodnikatel.cz

Nebo se s námi spojte přes sociální sítě.

Google+    Twitter     Facebook

Sledujte nás

Jsme vám všude nablízku.