EcoCute – technologie odbourávající hlavní slabiny tepelných čerpadel se systémem vzduch/voda

Výrazná úspora energie, snížení emisí plynů poškozujících ozónovou vrstvu a zvýšení výkonu tepelného čerpadla. Všechny tyto výhody s sebou nesou zařízení s označením „EcoCute“.

Tepelná čerpadla s označením „EcoCute“ se od „standardních“ tepelných čerpadel odlišují kapalinou, kterou využívají pro svůj provoz. Byť bylo prvotním úmyslem vývoje nového typu kapaliny přijít s řešením citlivým na životní prostředí (což se mimochodem podařilo), získávají si tepelná čerpadla „EcoCute“ oblibu zejména s ohledem na svůj vysoký výkon.

Čerpadla podávají stabilní výkon do teploty – 25 °C

Díky využití této revoluční technologie, kdy dochází k ohřevu vody za pomocí stlačeného oxidu uhličitého, umí tepelná čerpadla EcoCute se systémem vzduch/voda podávat stabilní výkony i při teplotách pod −20 °C. Vyšší topný faktor v nízkých teplotách a všeobecně delší životnost kompresorů jsou důvody, proč se s těmito tepelnými čerpadly budeme setkávat čím dál častěji, ať už u rodinných domů či velkých administrativních objektů.

V České republice dostupné čerpadlo s topným faktorem až 4,3

Pokud jde o konkrétní modely čerpadel s onačením „EcoCute“, v České republice jsou k dispozici 2 zařízení: SANDEN AquaEco a Mitsubishi Q ton (toto čerpadlo dosahuje tepelného faktoru 4,3, což je nejvyšší hodnota v této třídě). Technické parametry obou těchto čerpadel uvádíme níže.

 

Technické parametry tepelných čerpadel SANDEN Aquaeco Max a Mitsubishi Q ton

EcoCutec

EcoCute

U obou tepelných čerpadel se setkáte s nulovým potenciálem poškozování ozónu a zároveň výrazně nižšími emisemi než u plynového ohřívače. Pokud uvažujete o instalaci některého z těchto tepelných čerpadel do zařízení, ve kterém nyní ohříváte vodu klasickým elektrickým bojlerem, bude pro Vás jistě dobou zprávou, a dalším argumentem pro pořízení tohoto čerpadla, až 75% úspora elektrické energie!

Kontaktujte ještě dnes odborníky ze společnosti GT Energy s žádostí o posouzení úspory, které Vám přinesou tepelná čerpadla s označením „EcoCute“

 

Diskuze k článku

Přidat komentář
Antonín_8 Já to říkám pořád, že jsou tepelná čerpadla skvělá. Neustále zjišťuji jejich další pozitiva. My jsme si ho pro náš dům vybrali také. Snažíme se žít ekologicky, proto jsme hledali nejlepší způsob vytápění a tím je beze sporu tepelné čerpadlo. Objednali jsme si ho z https://mastertherm.cz/tepelne-cerpadlo/ a první topná sezóna proběhla skvěle.
29.4.2020 21:03 | Odpovědět

ROZJÍŽDÍTE PODNIKÁNÍ?

Balíček Můj iPodnikatel vám s tím pomůže!

Nápady na podnikání

 

Praktické návody

Přehledné e-booky vás krok po kroku provedou všemi administrativními nástrahami při rozjezdu podnikání. Nezapomenete na nic důležitého.

Informace pro podnikatele

 

Užitečné pomůcky

Online aplikace pro tvorbu podnikatelského plánu, vzory smluv a aplikace pro správu objednávek vám zjednoduší život.

Podnikatel prosperuje

 

Spousta inspirace

Každý měsíc vám dáme nové číslo e-magu Starting UP + přístup k jeho starším číslům, videím a do databáze podnikatelských nápadů.

 

Řekněte mi o Můj iPodnikatel víc

Odběr novinek

Přihlaste svůj e-mail k odběru novinek z oblasti podnikání. Neposíláme žádný spam a můžete se kdykoliv odhlásit.

Kontaktujte nás

Napište nám e-mail.

E-mail: info@ipodnikatel.cz

Nebo se s námi spojte přes sociální sítě.

Google+    Twitter     Facebook

Sledujte nás

Jsme vám všude nablízku.