Firmy a živnostníci snižují náklady díky internetu. Pomáhá jim služba ePoptávka.cz

Služba ePoptávka.cz zprostředkovává kontakt mezi poptávajícími a dodavateli. Poptávající díky ní získávají nabídky od více subjektů, aniž by je museli pracně a zdlouhavě vyhledávat a jednotlivě oslovovat. Průměrná úspora, kterou firmy prostřednictvím poptávkového systému získávají, přitom dosahuje 30 %.

ePoptávka.cz má v oboru snižování nákladů pro firmy velké zkušenosti. Každoročně totiž zpracuje přes 100.000 poptávek, z nichž je cca 40 % firemních. „Za celých 11 let, co ePoptávku provozujeme, jsme asistovali u více než 800 tisíc případů. Takovým know-how v oblasti snižování nákladů se tedy nemůže pochlubit každý,“ říká s úsměvem Otto Kočí, ředitel služby ePoptávka.cz.

Ušetřit je přitom pro poptávající relativně snadné a časově nenáročné. Stačí, aby firma prostřednictvím formuláře na www.epoptavka.cz popsala, co shání, a o zbytek se postarají administrátoři služby, kteří poptávku zkontrolují a rozešlou vytipovaným dodavatelům. Ti již reagují přímo poptávajícímu subjektu a první reakce zahrnující nabídku lze očekávat během několika hodin od zpracování poptávky. Poptávkové řízení je pro poptávající zcela bez poplatku.

Jakmile poptávající firma usoudí, že má dostatek nabídek, stačí vyhodnotit a zvolit tu nejvýhodnější. „Jako ukázka může posloužit například firma, která poptávala výstavní promo stolek s potiskem. Typ, který se standardně prodává za cenu 5.390 Kč bez DPH, získala firma za 3.100 Kč, tedy o 42 % levněji oproti běžné ceně na trhu,“ popisuje Kočí výsledky poptávkového řízení v praxi.

Dle průzkumu mezi poptávajícími celých 75 % poptávek nalezne svého dodavatele. Celkový počet dodavatelů, kteří jsou v poptávkovém systému zaregistrováni a které lze poptávkou oslovit, přesahuje 230 tisíc.

Diskuze k článku

Přidat komentář
Jurij Tarasov Za rok placené služby bez rizika (v případě nespokojenosti slibovali vrácení peněz) dodali 2 poptávky, které jsou naprosto mimo můj obor podnikání. Během tohoto roku volali a nabízeli další placené služby. Pokažde jsem do telefonu říkal, že jsem nespokojený s tím, jak to funguje a až to bude fungovat, můžeme se bavit o dalších investicích. Po roce jsem požádal o vrácení poplatku, bylo řečeno, že jsem měl číst VOP, kde je napsano, že jsem svou nespokojenost měl hlasit emailem do 6 měsíců.
Pokud Vám někdo zavolá s nabídkou bezrizikové investice do služeb společnosti B2M.cz s.r.o., upřímně Vám radím tyto peníze dat do reklamy. Výsledek, si myslím, bude větší.
13.3.2017 22:23 | Odpovědět

ROZJÍŽDÍTE PODNIKÁNÍ?

Balíček Můj iPodnikatel vám s tím pomůže!

Nápady na podnikání

 

Praktické návody

Přehledné e-booky vás krok po kroku provedou všemi administrativními nástrahami při rozjezdu podnikání. Nezapomenete na nic důležitého.

Informace pro podnikatele

 

Užitečné pomůcky

Online aplikace pro tvorbu podnikatelského plánu, vzory smluv a aplikace pro správu objednávek vám zjednoduší život.

Podnikatel prosperuje

 

Spousta inspirace

Každý měsíc vám dáme nové číslo e-magu Starting UP + přístup k jeho starším číslům, videím a do databáze podnikatelských nápadů.

 

Řekněte mi o Můj iPodnikatel víc

Odběr novinek

Přihlaste svůj e-mail k odběru novinek z oblasti podnikání. Neposíláme žádný spam a můžete se kdykoliv odhlásit.

Kontaktujte nás

Napište nám e-mail.

E-mail: info@ipodnikatel.cz

Nebo se s námi spojte přes sociální sítě.

Google+    Twitter     Facebook

Sledujte nás

Jsme vám všude nablízku.