Fototapety jako skvělá alternativa klasických obrazů

Chcete oživit vlastní interiér a nenapadne vás nic jiného než zakoupit klasický obraz? Na tom by jistě nebylo nic špatného, nicméně současný trh je už mnohem pestřejší a standardní obrazy s velkým těžkým rámem se pomalu stávají jakousi minulostí. Fakticky je najdeme pouze v interiérech různých sběratelů a galeriích. Co tedy vlastně v dnešní moderní a pulsující době hodně frčí? Fototapety na stěnu. Ano, jejich vzhled je naprosto unikátní, dokážou zachytit i sebemenší detail a působí maximálně kompaktně. Ladit mohou v jakékoli místnosti. Je fakticky úplně jedno, jestli se jedná o kuchyni, předsíň, obývací pokoj, nebo dokonce koupelnu. Buďme tedy poněkud konkrétnější a podívejme se na alternativy, jež se u fototapet nabízejí. Přesvědčíme vás o tom, že motivů existuje takřka nekonečné množství, a je tak z čeho vybírat.

fototapety na zedMyloview

 

Stylová kuchyně i jídelna

Do které místnosti míříte po ránu jako první? Nejspíše to bude kuchyně. Obrazy na stěnu se do této místnosti většinou příliš nehodí. Fototapety jsou v tomto ohledu mnohem flexibilnější a ve finále působí opravdu zajímavě a přirozeně. A co samotné motivy? Těch je nepřeberné množství a nejčastěji se všechno točí okolo pokrmů a nápojů. Výborné jsou mnohé fototapety zobrazující detailně nejrůznější suroviny. Typickým příkladem budiž káva v zrnkové podobě. Textura jednotlivých zrnek ve velkém provedení dokonale vynikne a s bílými stěnami budou působit stále jemně. Nebojte se ale třeba také trochu experimentovat a vybírat za kuchyňskou pracovní desku třeba poněkud abstraktněji laděné motivy. Moc hezky působí i vyobrazení kuchyňských pomůcek v čele s příbory, hrnci anebo vařečkami. Už při prvním ohledu bude jakémukoli příchozímu jasné, do které místnosti vlastně vstoupil a proč se v ní nachází.

Obývací pokoj v zajetí přírody

V obývacím pokoji hrají většinou prim obrazy na zeď znázorňující přírodu v její čistotě a kráse. U fototapet je tomu nejinak. Jsou to ale právě ony, které svými velkými rozměry dostanou takovéto motivy ještě úplně na jinou úroveň. Typickým příkladem budiž detailní pohledy do lesního porostu. Člověk by snad ani nevěřil, kolik krásných záběrů je možné v přírodě udělat. Vybírat se vyplatí přírodní motivy především podle ročního období, které máte nejraději. Zasněžené vrcholky hor vás přenesou do tuhé zimy a naopak podzimní záběry vám umožní zasnít se a s trochou nostalgie zavzpomínat na doby minulé. Hodně oblíbené jsou fototapety 3D tolik typické důrazem na detail. Taková stébla trávy s kapkami vody působí maximálně neotřele. Podobně jsou na tom i odkvetlé pampelišky. Právě na nich vynikne rosa a celek dává dokonalý dojem. Mezi velmi oblíbené přírodní motivy patří také záběry na pláže, nekonečné obzory, piniové háje a jiné scenérie.

 

koupelna

 

Koupelna plná vody nemusí být zlým snem!

Koupelnu si většina lidí představuje jako místnost, ve které se kombinuje výmalba s dlažbou a obložením. Strop bývá tradičně vymalován většinou světlou barvou a zbytek stěn už tvoří obložení. Vždy tomu tak být ovšem nemusí a není problém nechat některé stěny klasicky pouze namalované. Právě na ně totiž můžete bez problémů umístit fototapety nebo nálepky na zeď. Jejich vzhled bude stoprocentně hodně zajímavý. Mezi asi nejznámější a nejčastěji používané motivy se řadí voda ve spustě skupenství. Tradičně se může jednat o tekoucí vodu, případně stříkající kapky v mnohých variacích. Dost dobře vypadá taktéž detail rozčeřené vodní hladiny. Alternativ je zkrátka hodně a každá koupelna si zaslouží něco originálního.

Abstrakce do ložnice? Proč ne?

Ložnice představuje místnost, kam chodíme relaxovat a spát. Proto se nevyplácí vybírat tady nějaké divoké plakáty na zeď, jež by vás mohly ve finále spíše rušit. V každém případě se nebojte abstraktních motivů, které člověka nutí k přemýšlení a hledání nových skutečností. Vybírat je lepší spíše oblé tvary nepůsobící nijak výrazně ostře. U geometrických obrazců se ale také můžete setkat se zajímavými variacemi. Barevně volte spíše poněkud světlejší jemnější odstíny.

 

 

Diskuze k článku

Přidat komentář
V diskuzi není žádný příspěvek. Vložte první komentář.

ROZJÍŽDÍTE PODNIKÁNÍ?

Balíček Můj iPodnikatel vám s tím pomůže!

Nápady na podnikání

 

Praktické návody

Přehledné e-booky vás krok po kroku provedou všemi administrativními nástrahami při rozjezdu podnikání. Nezapomenete na nic důležitého.

Informace pro podnikatele

 

Užitečné pomůcky

Online aplikace pro tvorbu podnikatelského plánu, vzory smluv a aplikace pro správu objednávek vám zjednoduší život.

Podnikatel prosperuje

 

Spousta inspirace

Každý měsíc vám dáme nové číslo e-magu Starting UP + přístup k jeho starším číslům, videím a do databáze podnikatelských nápadů.

 

Řekněte mi o Můj iPodnikatel víc

Odběr novinek

Přihlaste svůj e-mail k odběru novinek z oblasti podnikání. Neposíláme žádný spam a můžete se kdykoliv odhlásit.

Kontaktujte nás

Napište nám e-mail.

E-mail: info@ipodnikatel.cz

Nebo se s námi spojte přes sociální sítě.

Google+    Twitter     Facebook

Sledujte nás

Jsme vám všude nablízku.