Hledáte kvalitní letní pneumatiky za rozumnou cenu?

Test letních pneumatik opět lehce zamával s naším přesvědčením o těch nejlepších výrobcích pneu. Přes padesát sad pneumatik prokazovalo své vlastnosti především v brzdné dráze na suchém a mokrém povrchu. Rozhodující byly samozřejmě i spotřeba a opotřebení pneumatik. Další faktory ovlivňující výběr pneumatik jsou spíše subjektivní. My se v tomto článku zaměříme především na pneumatiky s poměrem cena výkon, abychom vám nejen dobře poradili, ale i ušetřili vaše peníze.

Porovnejte výsledky z více testů

Pro důkladné vyhodnocení zásadních vlastností je dobré prohlédnout si výsledky několika testujících organizací. Test letních pneumatik 2018 nabízí komplexní přehled různých dezénů testovaných v odlišných organizacích. Mějte na paměti, že výrobce, který exceluje v testech se zimními pneu, nemusí bodovat s letními. Směsi jednotlivých dezénů se liší stejně jako hloubka či tvar a množství vzorků.

Falken pro osobní automobily se sportovním duchem

Nejen výsledky testů, ale i recenze zkušených zákazníků se shodují na velmi dobrém a spolehlivém výkonu pneumatik značky Falken, který jde ruku v ruce s přijatelnou cenou. Falken Azenis FK510 vhodný pro osobní automobily je dokonce označován modelem roku 2018, v několika testech se umístil na třetím i prvním místě. V hodnocení se doslova uvádí, že výkon je stabilní na mokrém i suchém povrchu. Perfektně sedí v zatáčkách i při vyšších rychlostech, krátká brzdná dráha, cena za sadu vzhledem k vlastnostem velmi dobrá. Jejich mínusem zdá se být pouze lehce vyšší valivý odpor, což může občas zvyšovat spotřebu paliva.

Excelentní R18 jedině od Michelin

Dalším favoritem letošního roku zda se být Michelin Pilot Sport 4. Pyšní se prvním místem v několika testech. Někoho může odradit vyšší pořizovací cena (pneu pořídíte od 2.208 Kč), nenechte se jí odradit, pneumatiky Michelin vám investici vrátí svým dlouhým nájezdem a životností. Michelinky patří mezi skutečné držáky, navíc vás ohromí svou dynamikou, přilnavostí i stabilitou na nerovných terénech i ve vysoké rychlosti. Oceníte jejich předvídatelnost a relativně nízkou hlučnost. Lehce nejisté jsou jen v příčném aquaplaningu.

Překvapivé vlastnosti pneumatik z nižší třídy

Výrobce pneumatik Firestone má mnoho příznivců. Mnozí z nich ho volí kvůli ceně, jiným není líno porovnat si jeho výsledky v testech, pročíst recenze, a nakonec sami otestují a zjistí, že tento zdánlivě průměrný výrobce dokáže poskytnout hodně muziky za málo peněz. Konkrétně je řeč o Firestone Roadhawk. ADAC 2018 dokonce umístil tyto pneumatiky na čtvrté místo v testu letních pneu. Projevily svůj vyrovnaný výkon ve všech disciplínách. Průměrné jsou i spotřeba paliva a valivý odpor. Pokud hledáte pneu za nízkou cenu, které jsou spolehlivé a něco vydrží i při ročním nájezdu 40.000 km, pak pro vás máme ještě jeden tip. Hankook Ventus Prime 3 zabodoval o něco lépe než Firestone a je levnější.

Diskuze k článku

Přidat komentář
Karel_589 Každý by asi chtěl zaplatit co nejmíň a mít nejkvalitnější pneumatiky. To ale není reálný. Buď budu chtít ušetřit a nebo jezdit na kvalitních gumách, za který ale budu muset zaplatit. Já radši zaplatím a mám jistotu, že mám pneumatiky kvalitní. Na těch se nedá šetřit. Letos to ještě odjezdím na starých, ale příští rok mě čeká kupování nových. Letos jsem je jenom dofouknul kompresorem, který jsem si kupoval z https://www.kompresory-vzduchotechnika.cz/ .
9.5.2019 06:47 | Odpovědět
klanovahana Kamarádka si nedávno koupila nějaké levné pneumatiky z nejmenovaného obchodu. Od začátku se mi to zdálo divné, protože byly opravdu podezřele levné. Penumatiky jí vydržely ani ne 2 roky a i tak s nimi měla mezitím velké problémy. Podle mně je lepší si připlatit za kvalitní pneumatiku, než řešit takové problémy. My máme například Oktávku a před 2 roky jsme si koupili přímo tyto https://www.pneuok.cz/alu-kola/brock/rc29-hgvp-8j-x-18-5-112-et50-57.1-kod-304286br/ a dodnes jezdí bezproblémově a je na ně spoleh. Takže za mě levné pneu rozhodně ne.
11.4.2018 11:20 | Odpovědět

ROZJÍŽDÍTE PODNIKÁNÍ?

Balíček Můj iPodnikatel vám s tím pomůže!

Nápady na podnikání

 

Praktické návody

Přehledné e-booky vás krok po kroku provedou všemi administrativními nástrahami při rozjezdu podnikání. Nezapomenete na nic důležitého.

Informace pro podnikatele

 

Užitečné pomůcky

Online aplikace pro tvorbu podnikatelského plánu, vzory smluv a aplikace pro správu objednávek vám zjednoduší život.

Podnikatel prosperuje

 

Spousta inspirace

Každý měsíc vám dáme nové číslo e-magu Starting UP + přístup k jeho starším číslům, videím a do databáze podnikatelských nápadů.

 

Řekněte mi o Můj iPodnikatel víc

Odběr novinek

Přihlaste svůj e-mail k odběru novinek z oblasti podnikání. Neposíláme žádný spam a můžete se kdykoliv odhlásit.

Kontaktujte nás

Napište nám e-mail.

E-mail: info@ipodnikatel.cz

Nebo se s námi spojte přes sociální sítě.

Google+    Twitter     Facebook

Sledujte nás

Jsme vám všude nablízku.