Inovace v IT nahrávají malým podnikům

Není tajemstvím, že nejnovější technologie jsou především kvůli vyšší ceně často k dispozici nejprve velkým společnostem. V oblasti IT však v dnešní době sledujeme tak rychlý vývoj, že se i ty nejzajímavější inovace stávají velice rychle standardem, a jako takové jsou dostupné i drobným podnikatelům. Tento postup platí i v prostředí kancelářské infrastruktury. O novinkách oblasti tiskových řešení pro SMB sektor jsme hovořili s Martinem Eliášem, produktovým manažerem Konica Minolta Business Solutions Czech.

O co mají podle vašich zkušeností malé podniky největší zájem?

Většinou úplně o to samé jako velké společnosti. Chtějí chytrá rychlá zařízení s pokročilými funkcemi, která jim pomohou zefektivnit fungování a dosahovat lepších výsledků. Právě proto se již řadu let snažíme co nejrychleji nabízet zajímavé funkcionality našich velkých multifunkčních zařízení i v rámci kompaktních a dostupných modelů.

Jaké jsou tedy novinky pro tento rok?

Letos jsme uvedli na trh celou novou řadu černobílých modelů formátu A4, konkrétně čtyři multifunkční zařízení a tři tiskárny.

Jak se tyto stroje liší od předcházejících modelům?

Je to hlavně vylepšený výkon a moderní rozhraní pro snadnou obsluhu. Konkrétně základem dvou multifunkčních modelů jsou nově technologie běžně užívané pro zařízení formátu A3. Ty tak poskytují i stejné funkce a uživatelské prostředí, na které jsou zvyklí uživatelé velkých multifunkcí, tedy doposud hlavně velké firmy. Mají rovněž vyšší kapacitu paměti, v základním provedení 2 GB, v rozšířené variantě až 4 GB. Díky konstrukčnímu vylepšení pak nabízí většina nových modelů rychlejší provoz.

A co další vlastnosti?

Obecně se při vývoji snažíme vždy dosáhnout maximální spolehlivosti, kvality a hospodárnosti. Nejinak tomu je i v tomto případě. Za zmínku pak určitě stojí nový ovládací panel modelů bizhub 4052 a bizhub 4752 s podporou aplikací, který je opět inovací z oblasti „vyšší třídy“. Aplikace umožní zákazníkům snadnější přizpůsobení uživatelského rozhraní a využívání cloudových služeb.

Malé podniky se dnes ale stále častěji zajímají nejen o tisk, ale také o digitalizaci dokumentů. Reagují nová zařízení i na tento trend?

Digitalizace a práce s elektronickými dokumenty je stěžejní oblastí zájmu celé naší společnosti. Ani menší modely proto v této oblasti nezahálejí. V rámci této nové řady nabízíme vůbec naše první A4 zařízení s duálními podavači pro skenování. Díky nim dosahují výkonu ve skenování až 94 stran za minutu v duplexním režimu.

A co využívání mobilních telefonů?

Tato zařízení samozřejmě nabízejí i podporu připojení k mobilním zařízením. Uživatelé mohou pomocí chytrých telefonů či tabletů zadávat vzdáleně tiskové úlohy nebo provést autorizaci přiložením mobilního přístroje k ovládacímu panelu zařízení. Nové modely jsou kompatibilní s operačními systémy Android i iOS a pro jejich spojení lze využít služeb jako AirPrint, Google Cloud Print či Mopria.

bizhub 4752Pro jaké firmy jsou nové modely konkrétně vhodné?

Zařízení bizhub 3622 a 4422 představují kompaktní řešení pro zákazníky, kteří potřebují využívat funkci tisku, kopírování, skenování a faxování. Model bizhub 3622 s rychlostí tisku až 36 stran za minutu a možností wi-fi připojení je vhodný pro menší kanceláře. Naproti tomu bizhub 4422 s rychlostí tisku až 44 stran za minutu nabízí LCD dotykový panel s intuitivním uživatelským rozhraním a dalšími pokročilými funkcemi, které splňují nároky i velkých kanceláří. Zákazníkům, kteří potřebují služby spojené s digitalizací, rychlé skenování a cloudové konektory pak budou nejlépe vyhovovat modely bizhub 4052 o rychlosti tisku 40 stran za minutu a 4752 o rychlosti tisku 47 stran.

A komu mohou postačit samostatné tiskárny?

Černobílé tiskárny bizhub 3602P, 4402P a 4702P naleznou uplatnění v menších kancelářích a domácnostech. Mají větší operační paměť rozšířenou na 512 MB a nově dokážou pracovat s papírem o gramáži až 216 g/m2. Tyto tiskárny mohou využit také velcí podnikoví zákazníci jako doplněk stávající tiskové infrastruktury multifunkčních zařízení formátu A3.

Diskuze k článku

Přidat komentář
V diskuzi není žádný příspěvek. Vložte první komentář.

ROZJÍŽDÍTE PODNIKÁNÍ?

Balíček Můj iPodnikatel vám s tím pomůže!

Nápady na podnikání

 

Praktické návody

Přehledné e-booky vás krok po kroku provedou všemi administrativními nástrahami při rozjezdu podnikání. Nezapomenete na nic důležitého.

Informace pro podnikatele

 

Užitečné pomůcky

Online aplikace pro tvorbu podnikatelského plánu, vzory smluv a aplikace pro správu objednávek vám zjednoduší život.

Podnikatel prosperuje

 

Spousta inspirace

Každý měsíc vám dáme nové číslo e-magu Starting UP + přístup k jeho starším číslům, videím a do databáze podnikatelských nápadů.

 

Řekněte mi o Můj iPodnikatel víc

Odběr novinek

Přihlaste svůj e-mail k odběru novinek z oblasti podnikání. Neposíláme žádný spam a můžete se kdykoliv odhlásit.

Kontaktujte nás

Napište nám e-mail.

E-mail: info@ipodnikatel.cz

Nebo se s námi spojte přes sociální sítě.

Google+    Twitter     Facebook

Sledujte nás

Jsme vám všude nablízku.