Investujte do bitcoinu konečně i vy

Trh kryptoměn letos zažil silný propad. Reakcí na něj je ovšem výrazné stoupání. Zatímco v březnu byla hodnota kryptoměn na světě 250 miliard dolarů, dnes je to už zhruba 400 miliard. Může za to především bitcoin, který má na trhu kryptoměn nejvyšší podíl. A právě ten je pro investory většinou nejlákavější.

Bitcoin už dávno není žádnou novinkou, navíc postupně přibývají i další kryptoměny. Přesto spousta lidí doposud nemá ani tušení, jak vlastně fungují, co je jejich hlavní výhodou a proč se vyplatí do nich investovat. Jak jste na tom vy?

Bitcoin má budoucnost

Kryptoměny jsou moderní, nikdy je nikdo nemůže vlastnit, vyrobit, zfalšovat ani ovládat, žijí si svůj vlastní život. A právě v tom spočívá jejich hlavní výhoda. Dalo by se říct, že centrální bankou bitcoinu je tzv. Blockchain, tedy distribuovaná databáze, již nikdo neřídí, neexistuje v ní místo pro útok, stará se sama o sebe. Není v žádném fyzickém datovém centru, běží na milionech počítačů, které vlastní obyčejní lidé těžící kryptoměny.

Blockchain je svým způsobem takovým sdíleným tržištěm a v současné době se hodně mluví o tom, že ve sdílení je budoucnost. Podívejte se kolem sebe – dost se rozšiřují například P2P půjčky, rozjíždí se i koncepty, kdy lidé sdílí vlastní auto v době, kdy jej nevyužívají. Už proto je velmi pravděpodobné, že sláva kryptoměn jen tak neskončí. A těch důvodů je daleko více.

Vždycky je tu riziko

Bitcoin svoji hodnotu zvyšuje každoročně. Nelze však říct, že je to naprosto bezpečná investice. Riziko tady vždycky bude. Stejně jako u jiných forem investicí i s bitciony můžete o své peníze přijít. Nikdo nedokáže předvídat, jak se bude trh dál vyvíjet a jednoho dne prostě může přijít podobný propad, jako byl letos v zimě. Pravděpodobnost výdělku je však vysoká. A víte, jak to chodí – kdo nic neriskuje, nic nezíská.

Nejdřív je potřeba bitcoinu porozumět

Investovat do bitcoinu, aniž byste měli aspoň základní ponětí o tom, jak funguje, by byl velký nerozum. Pro začátek je potřeba se trochu vzdělávat. Na internetu najdete spoustu článků a informací, nejlepšího výsledku ale dosáhnete s pěkně uceleným kurzem. Velmi dobře zpracované kurzy na téma bitcoin pro začátečníky i pokročilé najdete na portálu Altclub.com. Připravovali je znalí lidé čerpající ze svých vlastních zkušeností. Vše se snaží podávat lidsky, bez technických slov, a s ohledem na nejnovější trendy i informace v oblasti kryptoměn.

Vyberte si ten pravý bitcoin kurz

Altclub nabízí dva bitcoin kurzy. Ten první je určený začátečníkům. Vysvětluje, kde se bitcoin vzal, co to je, jak se na něm dá vydělat, jaké další kryptoměny existují, jaké online směnárně důvěřovat a jak si vlastně koupit svůj první bitcoin. Druhý kurz pro pokročilé vás seznámí i s dalšími kryptoměnami. Prozradí, co je arbitráž a pákové obchodování, podle čeho předpovídat vývoj hodnoty kryptoměny.

Pro všechny, kteří se chtějí kryptoměnám věnovat, je přínosné také členství v klubu Altclub.com. Právě tady můžete získávat všechny aktuální informace, zprávy, recenze, analýzy atd. Altclub má dokonce svůj Discord kanál, kde budete v kontaktu s celou komunitou lidí zajímajících se o kryptoměny. Tak jdete do toho? Více informací najdete na https://www.altclub.com/.

Diskuze k článku

Přidat komentář
Damian603 Já si také myslím, že má Bitcoin budoucnost, proto do něj také už nějaký čas investuji. Vím, že je tento trh dost nejistý, proto pravidelně koukám na https://investitura.cz/ , kde jsou neustále nové články o kryptoměnách, takže si tak udržuji přehled o tom, jak si Bitcoiny vedou.
6.6.2020 07:52 | Odpovědět

ROZJÍŽDÍTE PODNIKÁNÍ?

Balíček Můj iPodnikatel vám s tím pomůže!

Nápady na podnikání

 

Praktické návody

Přehledné e-booky vás krok po kroku provedou všemi administrativními nástrahami při rozjezdu podnikání. Nezapomenete na nic důležitého.

Informace pro podnikatele

 

Užitečné pomůcky

Online aplikace pro tvorbu podnikatelského plánu, vzory smluv a aplikace pro správu objednávek vám zjednoduší život.

Podnikatel prosperuje

 

Spousta inspirace

Každý měsíc vám dáme nové číslo e-magu Starting UP + přístup k jeho starším číslům, videím a do databáze podnikatelských nápadů.

 

Řekněte mi o Můj iPodnikatel víc

Odběr novinek

Přihlaste svůj e-mail k odběru novinek z oblasti podnikání. Neposíláme žádný spam a můžete se kdykoliv odhlásit.

Kontaktujte nás

Napište nám e-mail.

E-mail: info@ipodnikatel.cz

Nebo se s námi spojte přes sociální sítě.

Google+    Twitter     Facebook

Sledujte nás

Jsme vám všude nablízku.