Jak funguje ponorka? Vzdělávání dětí s pomocí Lega

Vzdělávání v oblasti STEM - science, technology, engineering, mathematics - se dostává do popředí. Tento trend k nám přichází z USA, kde již existuje množství projektů, které se této oblasti věnují. Fungují již řadu let a vyvinuly se v úspěšné franšízové koncepty.

Jedním z nich je Brick by Brick. Zaměřuje se na technické a přírodní vědy tím, že děti staví modely z kostek Lego a Duplo. Učí se například, jak funguje ponorka, helikoptéra nebo odstředivá síla.

Jedním z oblíbených produktů jsou kurzy pro školáky i předškolní děti. Na kurzu je vždy na jednu hodinu dané jedno téma, které se děti naučí. Postaví si model a ještě si s ním stihnou i pohrát. K dispozici jsou další produkty, které spojují učení a zábavu – příměstské tábory, narozeninové oslavy, dopolední školka a další. Cílovou skupinou jsou děti od 3 do 12 let.

Franšízant tak může vytěžit prostory i lektory od rána do večera včetně víkendů. Každý produkt je podrobně popsán, má danou pevnou metodiku. Lektor je tedy pevně veden a je zaručena snadná reprodukovatelnost programů. Právě zde se projevuje výhoda franšízingu. Programy a metodiky jsou vyzkoušené, prověřené a vychytané, takže franšízant jen vezme hotové materiály a používá je. Není třeba nic testovat, ověřovat nebo zkoušet.

Speciální jsou i krabičky kostek, ze kterých se staví modely. Jsou speciálně sestaveny pro modely Brick by Brick. Z jedné krabičky je možné postavit více než 40 modelů, s kostkami Duplo dokonce více než 70. Tyto krabičky není možné běžně koupit, dostane se k nim jedině partner Brick by Brick.

Co ještě získá partner Brick by Brick?

Hlavně zázemí a know-how společnosti Empire, která úspěšně působí ve vzdělávání od roku 2004 a buduje franšízovou síť jazykových škol od roku 2009. Franšízant tak získá cenné obchodní a marketingové know-how našeho trhu. Vzhledem k odlišnost trhu USA toto know-how není možné jednoduše získat překladem materiálů z USA, ale jenom díky praxi z ČR a SR. Součástí vstupního školení pro franšízanty je například i to, jak vybrat ty správné lektory, zaškolit je a udržet si je.

Brick by Brick se rozšiřuje po celé České a Slovenské republice. Momentálně hledá další partnery, takže zájemci jsou vítáni.

Diskuze k článku

Přidat komentář
V diskuzi není žádný příspěvek. Vložte první komentář.

ROZJÍŽDÍTE PODNIKÁNÍ?

Balíček Můj iPodnikatel vám s tím pomůže!

Nápady na podnikání

 

Praktické návody

Přehledné e-booky vás krok po kroku provedou všemi administrativními nástrahami při rozjezdu podnikání. Nezapomenete na nic důležitého.

Informace pro podnikatele

 

Užitečné pomůcky

Online aplikace pro tvorbu podnikatelského plánu, vzory smluv a aplikace pro správu objednávek vám zjednoduší život.

Podnikatel prosperuje

 

Spousta inspirace

Každý měsíc vám dáme nové číslo e-magu Starting UP + přístup k jeho starším číslům, videím a do databáze podnikatelských nápadů.

 

Řekněte mi o Můj iPodnikatel víc

Odběr novinek

Přihlaste svůj e-mail k odběru novinek z oblasti podnikání. Neposíláme žádný spam a můžete se kdykoliv odhlásit.

Kontaktujte nás

Napište nám e-mail.

E-mail: info@ipodnikatel.cz

Nebo se s námi spojte přes sociální sítě.

Google+    Twitter     Facebook

Sledujte nás

Jsme vám všude nablízku.