Jak mít perfektní přehled o vaší firmě

Podnikání není rozhodně nic snadného. Založení firmy se zdá být jako snadná záležitost, ale rozhodně to tak není. Když si založíte společnost, musíte jít věnovat dostatek svého času. Ne, opravdu nebudete moct jezdit na dovolenou dnes a denně, když se podnik bude rozjíždět. Je třeba ve firmě pobývat, jinak ztratíte přehled o tom, co se ve vaší firmě děje. Abyste si přehled udrželi i ve chvíli, kdy třeba budete na služební cestě, pomůže vám několik věcí. Samozřejmě pomohou i v tom ohledu, že budete přesně vědět, kam putují vaše peníze nebo jaké objednávky je třeba ještě vyřídit.

Že nevíte, jací pomocníčci vám pomohou udržet perfektní přehled o firmě? Máme pro vás několik tipů, proto si nechte poradit.

Vlastní účetní oddělení

Pomoct by vám mohlo vlastní účetní oddělení. Nesvěřujte finance jiné, cizí společnosti. Raději si najděte schopnou účetní, díky které budete dobře vědět, kam peníze putují, co se platilo a co se neplatilo nebo jaké jsou plánované platby. Jelikož jsou finance pro firmu jako takové důležité, je nutné, abyste měli pod dohledem hlavně je. A jak jsme zmínili, mít účetnictví pod kontrolou je velký pomocník.

CRM systém

Také se vyplatí pořídit si CRM systém, což je systém pro shromažďování a následné vyhodnocování informací a dat o firemních klientech a zákaznících. Díky CRM systému je možné zaznamenávat si všechny firemní, ale také osobní informace o svých zákaznících, dle čehož je možné nastavit si správnou obchodní strategii. CRM systém může pomoct vám jakožto podnikateli zjistit, jaké jsou skutečné potřeby zákazníka. Dle toho je pak možné přizpůsobit nabídku a očekávat úspěch.

Pokud si chcete takový systém pořídit, doporučujeme CRM systém od společnosti Systemcrm.cz. Tato společnost mimo jiné nabízí i ERP systém.

Externí poradce

Jakmile vlastníte firmu, jste v ní každý den, tak je velice možné, že začínáte přehlížet důležité dění ve společnosti. Nadhled a pohled zvenčí je v podnikání důležitá věc. I proto se vám může hodit externí poradce, který vám sdělí informace nebo zásadní novinky, které máte sice přímo pod očima, ale nevidíte je. Externí poradce pro vás může vypracovat audit nebo kontrolovat denní dění ve firmě.

Diskuze k článku

Přidat komentář
V diskuzi není žádný příspěvek. Vložte první komentář.

ROZJÍŽDÍTE PODNIKÁNÍ?

Balíček Můj iPodnikatel vám s tím pomůže!

Nápady na podnikání

 

Praktické návody

Přehledné e-booky vás krok po kroku provedou všemi administrativními nástrahami při rozjezdu podnikání. Nezapomenete na nic důležitého.

Informace pro podnikatele

 

Užitečné pomůcky

Online aplikace pro tvorbu podnikatelského plánu, vzory smluv a aplikace pro správu objednávek vám zjednoduší život.

Podnikatel prosperuje

 

Spousta inspirace

Každý měsíc vám dáme nové číslo e-magu Starting UP + přístup k jeho starším číslům, videím a do databáze podnikatelských nápadů.

 

Řekněte mi o Můj iPodnikatel víc

Odběr novinek

Přihlaste svůj e-mail k odběru novinek z oblasti podnikání. Neposíláme žádný spam a můžete se kdykoliv odhlásit.

Kontaktujte nás

Napište nám e-mail.

E-mail: info@ipodnikatel.cz

Nebo se s námi spojte přes sociální sítě.

Google+    Twitter     Facebook

Sledujte nás

Jsme vám všude nablízku.