Jak na myšlenkové mapy

Čeká vás hodně úkolů nebo se potřebujete zorientovat v nějaké látce? Pokud vám něco z toho dělá problémy, stojí za to vyzkoušet myšlenkové mapy, s jejichž pomocí vše dotáhnete do cíle.

Fungování myšlenkových map

Popisovaná metoda vychází z toho, že lidské myšlení není lineární. Naopak jde o komplexní akci. Při té dochází k vytváření stále nových spojení. Myšlenková mapa tak uspořádává jednotlivé položky do logických souvislostí a tím pomáhá k rychlejšímu zorientování se v situaci. Zajímavé triky se dozvíte i na výcviku Kouč osobního rozvoje.

Jdeme na to

Chcete-li si myšlenkovou mapu sami vyzkoušet, je třeba si nejprve připravit pár věcí. První z nich představuje papír. Ideálně by měl mít velikost minimálně A4. Dále určitě investujte do nejrůznějších barevných tužek.

Do středu papíru zaznačte klíčové slovo, od nějž se budou odvíjet všechny další pojmy. Může to být například slovo „vyřídit“, od kterého povede šipka například k bance.

Celý nákres doplňujte obrázky a buďte kreativní i v barevném a velikostním provedení. Vše od sebe odlišujte.

Stáhněte si aplikaci

Jestliže vám z nějakých důvodů papírová verze nevyhovuje, existuje pro vás řešení. K dispozici je totiž hned několik aplikací, které tvorbu myšlenkových map nabízí. Pro příklad lze uvést aplikaci iMindMap.

Tvorbě se tak můžete oddávat i prostřednictvím elektronických zařízení. Pravdou však zůstává, že se nic nevyrovná svobodě a designu papírové verze.

Zajímá vás více o metodách usnadňujících život? Přihlaste se na kurz Osobního koučinku a učiňte tak důležitý krok pro svůj osobní rozvoj.

o autorce

hamrlova

Mgr. Markéta Hamrlová, Ph.D.

Působí jako koučka a trenérka. Vede vlastní kurzy rozvoje osobnosti, obchodních a komunikačních dovedností. Realizuje komplexní výcvik - Kouč rozvoje osobnosti. Více na 
www.marketahamrlova.cz.

 

Diskuze k článku

Přidat komentář
V diskuzi není žádný příspěvek. Vložte první komentář.

ROZJÍŽDÍTE PODNIKÁNÍ?

Balíček Můj iPodnikatel vám s tím pomůže!

Nápady na podnikání

 

Praktické návody

Přehledné e-booky vás krok po kroku provedou všemi administrativními nástrahami při rozjezdu podnikání. Nezapomenete na nic důležitého.

Informace pro podnikatele

 

Užitečné pomůcky

Online aplikace pro tvorbu podnikatelského plánu, vzory smluv a aplikace pro správu objednávek vám zjednoduší život.

Podnikatel prosperuje

 

Spousta inspirace

Každý měsíc vám dáme nové číslo e-magu Starting UP + přístup k jeho starším číslům, videím a do databáze podnikatelských nápadů.

 

Řekněte mi o Můj iPodnikatel víc

Odběr novinek

Přihlaste svůj e-mail k odběru novinek z oblasti podnikání. Neposíláme žádný spam a můžete se kdykoliv odhlásit.

Kontaktujte nás

Napište nám e-mail.

E-mail: info@ipodnikatel.cz

Nebo se s námi spojte přes sociální sítě.

Google+    Twitter     Facebook

Sledujte nás

Jsme vám všude nablízku.