Jak probíhá výroba plastových obalů a tašek?

Igelitové tašky a nejrůznější obalové materiály z plastů používáme každý den. V současnosti nám je trh nabízí v nespočtu provedení a barevných kombinací. V následujících řádcích se dozvíte, jaký je proces výroby, než se vám igelitové tašky či potravinová fólie dostanou do ruky.

Léty prověřená kvalita

Balicí fólie, plastové obaly a tašky se vyrábějí na vyfukovacích strojích neboli extruderech. Počáteční surovinou je PE granulát, z něhož je vyfouknuta fólie, která se následně navine do role. Tímto způsobem se vyrobí fólie bílé nebo čiré, dle přání je samozřejmě možné je dobarvit. Kvalita polyethylenových fólií se rok od roku zlepšuje. Momentálně jsou k dostání i třívrstvé fólie, jež se vyznačují lepšími mechanickými vlastnostmi. Díky nim dosáhnete úspor na hmotnosti a tloušťce plastových obalů.

Na potisku záleží

Říká se, že dobrý obal prodává. Z toho důvodu klade řada výrobních firem takový důraz na kvalitní potisk obalových materiálů. Příkladem jsou třeba reklamní tašky. K jejich výrobě se používá LDPE fólie s ionizační úpravou, která zajišťuje trvanlivost potisku, jenž probíhá na osmibarevné flexotiskárně. LDPE neboli low-density-poylethylene je mnohem odolnější materiál než běžně používaný PVC, navíc je plně recyklovatelný a nezatěžuje životní prostředí škodlivinami. Následně se tato fólie svaří a reklamní taška je hotová.

Kde nakoupit?

Sháníte-li spolehlivého dodavatele, obraťte se na společnost VanGillern s. r. o., která se řadí mezi největší výrobce plastových obalů v České republice. Současně se jí podařilo úspěšně expandovat i na trhy střední a západní Evropy. Tradice výroby Vangillern s. r. o. sahá až do roku 1988. Firma neustále zdokonaluje své výrobky a investuje do nových výrobních technologií. Může se pochlubit držením certifikátu jakosti ISO 9001:2000 a prestižní certifikace BRC/IOP pro potravinářské obaly.

Diskuze k článku

Přidat komentář
xaVY Taky jsme si nechávali vyrobit reklamní tašky u https://www.vangillern.cz/produkty/reklamni-tasky a s výsledkem jsme byli velmi spokojeni. Někteří si tašky oblíbily natolik, že je nosí pokaždé pravidelně k nám na nákup, což považuji za veliký úspěch.
28.2.2020 22:33 | Odpovědět

ROZJÍŽDÍTE PODNIKÁNÍ?

Balíček Můj iPodnikatel vám s tím pomůže!

Nápady na podnikání

 

Praktické návody

Přehledné e-booky vás krok po kroku provedou všemi administrativními nástrahami při rozjezdu podnikání. Nezapomenete na nic důležitého.

Informace pro podnikatele

 

Užitečné pomůcky

Online aplikace pro tvorbu podnikatelského plánu, vzory smluv a aplikace pro správu objednávek vám zjednoduší život.

Podnikatel prosperuje

 

Spousta inspirace

Každý měsíc vám dáme nové číslo e-magu Starting UP + přístup k jeho starším číslům, videím a do databáze podnikatelských nápadů.

 

Řekněte mi o Můj iPodnikatel víc

Odběr novinek

Přihlaste svůj e-mail k odběru novinek z oblasti podnikání. Neposíláme žádný spam a můžete se kdykoliv odhlásit.

Kontaktujte nás

Napište nám e-mail.

E-mail: info@ipodnikatel.cz

Nebo se s námi spojte přes sociální sítě.

Google+    Twitter     Facebook

Sledujte nás

Jsme vám všude nablízku.