Jak si pohlídat úkoly a čas

Pokud chceme všechno stíhat, nejen v práci, ale i ve svém osobním životě, mít čas sami na sebe, nezbývá nic jiného než se zabývat jeho plánováním. To znamená plánovat si nejen povinnosti, ale také odpočinek a radosti, které nás nabíjejí novou energií.

Time management

V první etapě používání Time managementu (řízení času) šlo pouze o vytváření seznamů s úkoly a označování jejich splnění. K tomu stačily zápisníky, jejichž používání je velmi jednoduché. Neuváděl se v nich ani termín dokončení, jenom se po ukončení odškrtly. Později se začaly používat kalendáře a diáře, do kterých se mohou zaznamenávat termíny. Vznikla také potřeba dávat některým úkolům prioritu a jiné odsunout. V současné době se Time management proměňuje v Life management s úkoly, které se rozdělují podle důležitosti a urgentnosti.
Nástroje pro plánování času

Diáře a kalendáře

Svůj čas můžeme řídit s jednoduchými papírovými pomocníky, jakými jsou zápisníky, kalendáře, diáře různě uzpůsobené pro zapisování a sledování úkolů. Do diáře si můžete nejen sepsat všechny úkoly, ale třeba i určit jejich prioritu podle toho, zda je potřebujete splnit v daném měsíci, týdnu nebo dni. Vizuální přehled vám pomůže soustředit se jenom na to, co je v dané chvíli důležité.

Virtuální nástroje a aplikace

Totéž je možné dělat přehledně v různých aplikacích. Nejdostupnější je Google kalendář. Další fungují jako úkolníčky (třeba Todoist), na správu a sdílení úkolů se hodí třeba Trello, nástroje na měření času, elektronický diář.

Vyzkoušejte, co vám nejvíc vyhovuje

Většinou ženy se vracejí ke klasickým formátům diářů a kalendářů, které se vejdou na stůl a do kabelky. Při ručním zapisování úkolů si je lépe zapamatujeme a rozvrhneme. Vděčné jsou úzké plánovací kalendáře a malé diáře. Na pracovní stůl se hodí větší a podrobnější zápisníky s různými přehledy. Design může být jednoduchý, jednobarevný, nebo s nejrůznějšími motivy, originální, vázaný v kůži.

Diskuze k článku

Přidat komentář
Aleš Hodek Aby byl člověk produktivní, tak musí na chvíli vypnout a relaxovat. Z tohoto důvodu jsem začal chodit k rybníku. Nikde jinde není totiž takový klid jako právě tam. Nejdřív jsem si tam chodil jen tak sednout a časem mě napadla myšlenka, že bych mohl začít rybařit, aby mé sezení u rybníka bylo trochu zajímavější. Koupil jsem si prut a základní vybavení a dal jsem se do toho. Nejsem v chytání ryb žádný profík, ale pár už jsem jich chytil. Stále se díky zajímavým článkům z magazínu https://www.zachytame.cz/ dozvídám užitečné věci, které mi v rybaření pomáhají.
28.9.2019 05:59 | Odpovědět

ROZJÍŽDÍTE PODNIKÁNÍ?

Balíček Můj iPodnikatel vám s tím pomůže!

Nápady na podnikání

 

Praktické návody

Přehledné e-booky vás krok po kroku provedou všemi administrativními nástrahami při rozjezdu podnikání. Nezapomenete na nic důležitého.

Informace pro podnikatele

 

Užitečné pomůcky

Online aplikace pro tvorbu podnikatelského plánu, vzory smluv a aplikace pro správu objednávek vám zjednoduší život.

Podnikatel prosperuje

 

Spousta inspirace

Každý měsíc vám dáme nové číslo e-magu Starting UP + přístup k jeho starším číslům, videím a do databáze podnikatelských nápadů.

 

Řekněte mi o Můj iPodnikatel víc

Odběr novinek

Přihlaste svůj e-mail k odběru novinek z oblasti podnikání. Neposíláme žádný spam a můžete se kdykoliv odhlásit.

Kontaktujte nás

Napište nám e-mail.

E-mail: info@ipodnikatel.cz

Nebo se s námi spojte přes sociální sítě.

Google+    Twitter     Facebook

Sledujte nás

Jsme vám všude nablízku.