Jak snížit náklady na tisk a zároveň nedělat kompromisy v kvalitě?

Cenu tisku lze v extrémním případě snížit až o 98 %. Ovšem, daní za tuto úsporu je výrazně nižší kvalita tisku. Na trhu však existuje kompromis, který nabízí výraznou úsporu na tisku při zachování jeho kvality.

Praktický příklad si ukážeme na tiskárně HP Photosmart 7510 e-All-in-One, která je svými technickými parametry připravena tisknout i fotografie ve vysokém rozlišení.

Níže uvedená tabulka ukazuje ceny, za které je možný tisk 1 strany o formátu A4 při 5% pokrytí. Ceny jsou včetně DPH a vychází z cen inkoustů a náplní pro tiskárny Hewlett Packard platných ke dni 25. 11. 2015. Jak sami uvidíte, při použití inkoustu (kterým pomocí injekční stříkačky náplň naplníte) vychází cena za tisk na zlomek toho, co tisk s originálními náplněmi.

Ceny za tisk při použití jednotlivých typů náplní

Typ náplně Barva Cena
Originální černá 0,92 Kč
azurová 0,89 Kč
Alternativní černá 0,30 Kč
azurová 0,32 Kč
Inkoust černá 0,03 Kč
azurová 0,02 Kč

Kvalita srovnatelná s originálními náplněmi

Největší rozdíly na trhu lze pozorovat mezi alternativními náplněmi, které se mezi sebou liší výtěžností inkoustu, rizikem poškození tiskárny a kvalitou tisku. Námi uvedená čísla vychází z cen alternativních náplní na webu Tisknulevne.cz, přičemž tento portál k alternativním náplním své značky přikládá i pojištění proti poškození tiskárny (tj. Tisknulevne.cz Vás na vlastní náklady pojišťuje proti tomu, že Vám jejich alternativní náplň způsobí škodu na zařízení). Tisknulevne.cz uvádí u svých náplní výtěžnost 100 % a spolehlivost náplně 98 %.

Co je ale důležité a zároveň tématem tohoto článku je kvalita tisku, které jednotlivé typy náplní nabízí. U originálních náplní je to 100 %, nic lepšího na trhu neseženete. U alternativních náplní Tisknulevne.cz je to 99 %, tj. i u fotografií s vysokým rozlišením běžným okem rozdíl oproti originální náplni nepoznáte. Naproti tomu, levné alternativní náplně nabízí kvalitu tisku na úrovni cca 60 % originální náplně, tj. rozdíl v kvalitě zde poznáte i běžným okem. Kvalita tisku „repasované“ cartridge se pohybuje od 60 % níže v závislosti na kvalitě použitého inkoustu a postupu použitého při repasi cartridge.

Kvalita za vysokou cenu vs. kvalita za nízkou cenu vs. nekvalitní řešení za nejnižší cenu

Alternativní náplně značky Tisknulevne.cz tedy představují ideální kombinaci kvalitního tisku za cca třetinovou cenu v porovnání s originálními náplněmi. Levnější alternativní náplně a repase cartridge za pomocí inkoustu znamenají možnost dalšího snížení nákladu na tisk, už ovšem i za cenu výrazného snížení kvality výstupu.

Zvažte tedy sami, co je pro Vás při tisku fotografií, nejen na tiskárně HP Photosmart 7510 e-All-in-One, důležité. Jestli je to kvalita tisku bez ohledu na cenu, vysoká kvalita tisku za přijatelnou cenu, nebo nízká cena bez ohledu na kvalitu. Pokud si vyberete druhou variantu, doporučujeme Vám koupit si další náplně pro Vaši tiskárnu na webu Tisknulevne.cz a tam zakoupit alternativní náplně této značky.

PR článek

Diskuze k článku

Přidat komentář
Václav Plhák Je tu odkaz na Tonerhaus.cz. Byl jsem trošku překvapený, když jsem to viděl, protože já od nich již nějaký čas tonery beru. Takže palec nahoru :)
29.11.2016 12:30 | Odpovědět
Václav Plhák A to nemluvím o tom kolik se dá ušetřit a jaký je výběr. Ale to už bych nechal na každém z Vás.
29.11.2016 14:28 | Odpovědět

ROZJÍŽDÍTE PODNIKÁNÍ?

Balíček Můj iPodnikatel vám s tím pomůže!

Nápady na podnikání

 

Praktické návody

Přehledné e-booky vás krok po kroku provedou všemi administrativními nástrahami při rozjezdu podnikání. Nezapomenete na nic důležitého.

Informace pro podnikatele

 

Užitečné pomůcky

Online aplikace pro tvorbu podnikatelského plánu, vzory smluv a aplikace pro správu objednávek vám zjednoduší život.

Podnikatel prosperuje

 

Spousta inspirace

Každý měsíc vám dáme nové číslo e-magu Starting UP + přístup k jeho starším číslům, videím a do databáze podnikatelských nápadů.

 

Řekněte mi o Můj iPodnikatel víc

Odběr novinek

Přihlaste svůj e-mail k odběru novinek z oblasti podnikání. Neposíláme žádný spam a můžete se kdykoliv odhlásit.

Kontaktujte nás

Napište nám e-mail.

E-mail: info@ipodnikatel.cz

Nebo se s námi spojte přes sociální sítě.

Google+    Twitter     Facebook

Sledujte nás

Jsme vám všude nablízku.