Jak ušetřit při stavbě skladu nebo jiného zastřešení? Pořiďte si montovanou halu

Ať už váš podnikatelský záměr vyžaduje zastřešení čehokoliv, určitě uvažujte o montovaných halách. Jsou levnější, rychlejší, šetrnější k životnímu prostředí a flexibilnější. Dají se využít jako sportovní haly, sklady, hangáry nebo stáje.

Montované haly v České republice

Velkou část montovaných hal, které u nás uvidíte, má na svědomí česká firma POLAK CZ, s.r.o. Společnost působí po celé republice i mimo území ČR. Ze zajímavých realizací lze zmínit například armádní mobilní hangár na opravu vrtulníků.

Co jsou vlastně montované haly

Montované haly se skládají z několika částí, které jsou samostatně přivezeny na místo a až tam se spojí dohromady. Je potřeba vybrat vhodnou plochu pro stavbu – musí být rovná, ideálně beton / asfalt / štěrk a kvůli ochraně před vodou je dobré, když je vyvýšená.

Následně přijedou zaměstnanci firmy POLAK CZ, kteří přivezou ocelové rámy vámi vybraného tvaru (písmena O, U nebo A). Rámy se rozestaví dál od sebe a spojí se ztužidly. Tím vznikne konstrukce, která se natře nátěrovým systémem barvy podle vašeho výběru.

Pak už zbývá halu jen opláštit a přidat další doplňky. Barvu opláštění máte rovněž na výběr. POLAK CZ dodává těžko hořlavou odolnou textilní tkaninu v šesti barvách. Dobře vypadají i kombinace jiné barvy střechy a bočních stěn. Nakonec se přidají plechová posuvná vrata a další věci, které si objednáte (odvětrávání, osvětlení, sekční vrata, atd.).

Výhody montovaných hal

Oproti tradičním stavbám mají mnoho výhod:

  • nízká cena
  • kratší doba stavby (pár týdnů)
  • dlouhá doba používání
  • flexibilita použití
  • přenositelnost
  • možnost rozšíření
  • méně materiálu, který by mohli ukradnout nebo poškodit vandalové

Na některé z nich se podíváme podrobněji.

Proč firmy nejčastěji sáhnou po montované hale?

Finance: Tím, že je hala rychleji hotová, ji mohou začít dříve využívat. Tím dříve se jim vrátí investované náklady. Celá stavba je navíc levnější, protože se používá méně materiálů a je nutné zaplatit méně pracovní síly. Společnost POLAK CZ nabízí možnost financování haly prostřednictvím leasingu nebo úvěru.

Plánování: Všechno časově sedí tak, jak se to dopředu naplánuje. Zatímco je vyráběná konstrukce haly, může být současně připravována plocha, kde se hala umístí.

Flexibilita: Montované haly se dají kdykoliv přestavět, rozšířit nebo přemístit. Konstrukci lze snadno rozebrat a postavit jinde, nebo přidat jeden či dva rámy, aby byla hala větší.

Na co se montované haly hodí

Téměř na všechno, kde je potřeba zastřešení. Využívají se v zemědělství – jako sklady na obilí nebo seno, ale i jako stáje pro zvířata či jezdecké haly pro koně. Zastřešují se jimi sportovní haly (pro tenis, florbal, badminton, atd.), používají se jako hangáry a garáže pro techniku a v neposlední řadě jako sklady pro jakékoliv zboží.

PR článek

Diskuze k článku

Přidat komentář
Alena10 My jsme pro své akce využili mobilní plachtové haly z https://www.argoservis.cz/ a byli jsme opravdu spokojení
21.10.2019 15:43 | Odpovědět
James Z dlouhobého hlediska se vám o úsporu postará vhodně zvolené osvětlení. Naše firma instalovala do skladu osvětlení od Philips Lighting a nyní se již investice začíná vracet. Další info o osvětlení skladů naleznete např. na těchto stránkách: http://www.lighting.philips.cz/systemy/systemove-oblasti/kancelare-a-prumyslove-objekty/sklady
13.3.2017 11:39 | Odpovědět

ROZJÍŽDÍTE PODNIKÁNÍ?

Balíček Můj iPodnikatel vám s tím pomůže!

Nápady na podnikání

 

Praktické návody

Přehledné e-booky vás krok po kroku provedou všemi administrativními nástrahami při rozjezdu podnikání. Nezapomenete na nic důležitého.

Informace pro podnikatele

 

Užitečné pomůcky

Online aplikace pro tvorbu podnikatelského plánu, vzory smluv a aplikace pro správu objednávek vám zjednoduší život.

Podnikatel prosperuje

 

Spousta inspirace

Každý měsíc vám dáme nové číslo e-magu Starting UP + přístup k jeho starším číslům, videím a do databáze podnikatelských nápadů.

 

Řekněte mi o Můj iPodnikatel víc

Odběr novinek

Přihlaste svůj e-mail k odběru novinek z oblasti podnikání. Neposíláme žádný spam a můžete se kdykoliv odhlásit.

Kontaktujte nás

Napište nám e-mail.

E-mail: info@ipodnikatel.cz

Nebo se s námi spojte přes sociální sítě.

Google+    Twitter     Facebook

Sledujte nás

Jsme vám všude nablízku.