Jak vybrat vhodný kancelářský nábytek

Vhodně zvolený kancelářský nábytek může zpříjemnit pracovní proces a přispět tak k zlepšení motivace zaměstnanců. Volba kancelářského nábytku s respektem k pravidlům ergonomie a individuálním potřebám uživatele vytváří pracovní prostředí, ve kterém je doslova radost pracovat. Je důležité, aby pracovník měl na pracovišti pohodlí a vše na dosah, ale promyšlené zařízení kanceláře může zaměstnance vést i k tomu, aby v průběhu práce měnil držení těla, občas vstal a hýbal se.

Kromě dlouhé životnosti a odolnosti, kvalitního vzhledu s povrchy příjemnými na dotek a možností pohodlné údržby, jsou při zařizování kanceláře důležité také předpisy (Technické směrnice pro pracoviště), kde je předepsáno, kolik místa zaměstnanec musí mít, jak uspořádat pracovní cesty a podobně. Tyto základní požadavky kvalitní kancelářský nábytek mnohdy překonává.

Základem zdravého pracovního prostředí je správně zvolená pracovní židle a stůl. U kvalitní kancelářské židle je důležitá možnost správného nastavení výšky a sklonu sedáku, výškově nastavitelné područky pro odlehčení ramen a možnost regulace výšky, sklonu a protitlaku opěradla. Kvalitní otočné kancelářské židle jsou vybaveny stabilním křížovým podstavcem s pěti nohami a bezpečnostní plynovou pružinou s ovládací pákou k přestavování výšky sedáku. Pojezdová kolečka jsou standardně optimalizovaná pro podlahy s kobercem. Pro tvrdou podlahu je nutné kolečka vyměnit za speciální. Židli je vhodné doplnit o nožní opěru pro správné držení těla při sezení.

V oblasti kancelářských stolů jsou hitem stoly s elektrickým přestavováním výšky, které umožňují střídat při práci sezení a stání. Praktické jsou i různé speciální pomůcky pro uvolnění prostotu na pracovním stole, jakými je například držák na monitor nebo tablet a profesionální odkládací systémy.

Pro zlepšení komfortu při práci zvažte také možnost využití systémů přestavných dělicích stěn a paravánů, případně vybavení kanceláře čističkou vzduchu.

Mnoho inspirací pro moderní zařízení kanceláře najdete na www.kaiserkraft.cz.

Diskuze k článku

Přidat komentář
V diskuzi není žádný příspěvek. Vložte první komentář.

ROZJÍŽDÍTE PODNIKÁNÍ?

Balíček Můj iPodnikatel vám s tím pomůže!

Nápady na podnikání

 

Praktické návody

Přehledné e-booky vás krok po kroku provedou všemi administrativními nástrahami při rozjezdu podnikání. Nezapomenete na nic důležitého.

Informace pro podnikatele

 

Užitečné pomůcky

Online aplikace pro tvorbu podnikatelského plánu, vzory smluv a aplikace pro správu objednávek vám zjednoduší život.

Podnikatel prosperuje

 

Spousta inspirace

Každý měsíc vám dáme nové číslo e-magu Starting UP + přístup k jeho starším číslům, videím a do databáze podnikatelských nápadů.

 

Řekněte mi o Můj iPodnikatel víc

Odběr novinek

Přihlaste svůj e-mail k odběru novinek z oblasti podnikání. Neposíláme žádný spam a můžete se kdykoliv odhlásit.

Kontaktujte nás

Napište nám e-mail.

E-mail: info@ipodnikatel.cz

Nebo se s námi spojte přes sociální sítě.

Google+    Twitter     Facebook

Sledujte nás

Jsme vám všude nablízku.