Jak zařídit domácí kancelář?

Chystáte se pracovat z domova? Vyřizujete své podnikatelské záležitosti v domácím prostředí? Co všechno budete potřebovat a co je naopak zbytečné pořizovat? Jak si zařídit pohodlné pracovní místo? Na tyto a další otázky se vám pokusíme odpovědět v tomto článku.

Základní vybavení pro home office

Základem vybavení každé kanceláře je samozřejmě počítač s rychlým připojením k internetu. Nezapomeňte také na možnost skenování a tisku. Ideální jsou různé kombinace obojího, které vám nezaberou příliš mnoho místa. Pro zálohování dat využijte nějaký typ síťového disku. Umožní vám pravidelné automatické zálohování vašich pracovních záležitostí. Pevná linka a fax je dnes v podstatě zbytečná záležitost. Bez problému vystačíte s mobilním telefonem. Vzhledem k legislativním změnám je dobré myslet také na zabezpečení vašich dokumentů.

Pokud podnikáte na vlastní pěst a chcete ušetřit trochu času, pořiďte si datovou schránku. Ušetří vám nejedno lítání na poštu a jistě oceníte i možnost posílání hlášení na nejrůznější úřady online.

Myslete při práci na své zdraví

Důležitým prvkem domácí kanceláře je pohodlné a klidné pracovní místo. Nezapomeňte na správné posazení při práci s počítačem. Správná ergonomie pracovní místa by měla vypadat tak, že vršek monitoru byste měli mít v úrovni očí. Samotný monitor by měl být vzdálen asi 50-70 cm. Důležité je také mít vhodnou výšku stolu a kvalitní kancelářskou židli. Správně vytvořeným pracovním místem si ušetříte potíže s krční páteří. Doporučujeme také vybírat kvalitní nábytek z masivu, který je příjemný na pohled, dotek, a něco vydrží.

Pokud nosíte nějaké brýle na čtení, nezapomeňte, že brýle na čtení nejsou brýle na počítač. Důvodem je větší pracovní vzdálenost pří pohledu na monitor než v případě čtení. Naopak pokud budete volit brýle pouze na počítač, neuvidíte správně na čtení. Pro zdravé vidění při práci tedy volte tzv. kancelářské pracovní brýlové čočky. Umožní vám ostré vidění na počítač i do vašich papírových dokumentů. Pracovních brýlových čoček je mnoho tipů, které mají různé využití, a proto se nejprve poraďte se svým očním optikem.

Při zařizování domácí kanceláře myslete především na své pohodlí a zdraví. Pravděpodobně budete na svém domácím pracovišti trávit velké množství času.

Diskuze k článku

Přidat komentář
DALIBOR888 Měli jsme doma volný malinký pokojíček po synovi, a tak jsem se rozhodl, že si v něm vybuduji moji malou pracovnu. Přečetl jsem si o tom dost článků a na http://www.lighting.philips.cz/vzdelavani/blog-budoucnost-svetla/svetlo-v-podnikani/osvetleni-malych-kancelari jsem zjistil, jak moc důležité je kvalitní osvětlení takové kanceláře, rozhodně jej tedy nepodcením.
31.5.2019 20:09 | Odpovědět

ROZJÍŽDÍTE PODNIKÁNÍ?

Balíček Můj iPodnikatel vám s tím pomůže!

Nápady na podnikání

 

Praktické návody

Přehledné e-booky vás krok po kroku provedou všemi administrativními nástrahami při rozjezdu podnikání. Nezapomenete na nic důležitého.

Informace pro podnikatele

 

Užitečné pomůcky

Online aplikace pro tvorbu podnikatelského plánu, vzory smluv a aplikace pro správu objednávek vám zjednoduší život.

Podnikatel prosperuje

 

Spousta inspirace

Každý měsíc vám dáme nové číslo e-magu Starting UP + přístup k jeho starším číslům, videím a do databáze podnikatelských nápadů.

 

Řekněte mi o Můj iPodnikatel víc

Odběr novinek

Přihlaste svůj e-mail k odběru novinek z oblasti podnikání. Neposíláme žádný spam a můžete se kdykoliv odhlásit.

Kontaktujte nás

Napište nám e-mail.

E-mail: info@ipodnikatel.cz

Nebo se s námi spojte přes sociální sítě.

Google+    Twitter     Facebook

Sledujte nás

Jsme vám všude nablízku.