Je lepší vybrat si bazarovou dodávku nebo novou?

Pokud do své společnosti sháníte dodávky, zřejmě se rozhodujete, zda investovat do úplně nových modelů, nebo raději zabrouzdat do bazarových nabídek. Samozřejmě z finančního hlediska je přijatelnější druhá varianta, která má však na druhou stranu i určitá úskalí. V následujících řádcích jsme proto pro vás připravili praktické porovnání jednotlivých možností.

V současné době se bez dodávky obejde jen málokterá firma. Dokonce i drobní živnostníci, tedy hlavně řemeslníci potřebují užitkové vozidlo pro přepravu svého nářadí a materiálu, a proto otázka, zda je lepší vybrat bazarovou či novou dodávku, není až tak pasé.

Proč si pořídit úplně novou dodávku?

Jestliže máte dostatek peněžních prostředků, které zrovna nepotřebujete na nic jiného, tak vám zřejmě nevadí investovat je do nové dodávky. Pokud sáhnete po dodávce z autosalonu, máte dvě velké výhody. V první řadě získáte minimálně dvouletou záruku a zadruhé se nemusíte několik let trápit závadami a servisem, samozřejmě za předpokladu správného využívání dodávky. Zase na druhou stranu, všechna vozidla, nejen dodávky, ihned po zakoupení ztratí výrazně na své hodnotě, a tak ji ani druhý den po zakoupení neprodáte za cenu, za kterou jste ji koupili.

Je ojetá dodávka výhodnější volbou?

Pokud tedy nemáte dostatek volných peněžních prostředků na investici do zbrusu nového užitkového vozidla, nevadí, neboť autobazary nabízí celou řadu ojetých dodávek, jejichž pořizovací cena je znatelně nižší. Pro vás jako pro podnikatele to znamená nižší finanční zátěž, a tak ušetřené peníze můžete investovat spíše do nákupu nového výrobního zařízení. Jestliže se obáváte vysoké poruchovosti, tak nemusíte, stačí zvolit užitkové vozidlo staré jen několik málo let, například pět let. Stále se jedná o relativně zánovní a hlavně spolehlivou dodávku.

Kde ojetou dodávku koupit?

Samozřejmě je nesmysl koupit patnáct let starou dodávku, jejíž tachometr ukazuje přes půl milionu najetých kilometrů. Spíše se zaměřte na méně stará užitkové vozidla v perfektním stavu. Jakmile do vyhledávače zadáte fráze jako „dodávky Praha“, „užitkové vozy Praha“ či „bazar dodávek Praha“, nabídne se vám hned několik autobazarů. Zaměřte se, aby ten, který si vyberete, měl dlouholeté zkušenosti s prodejem užitkových vozidel a hlavně pozitivní recenze. Jedině tak pro svou firmu nekoupíte zajíce v pytli od tygra.

Diskuze k článku

Přidat komentář
valerie89 My jsme kompletní vozový park čítající hned několik nákladních vozů, kaminů a odávek nakoupili jako ojetiny přes https://www.tircentrum.cz/ a jsme s nimi naprosto spokojení. Navíc jsme si díky nižším cenám nemuseli brát žádné úvěry, takže ušetříme i tímto způsobem a v budoucnu budeme moci auta obměňovat častěji.
26.10.2019 22:50 | Odpovědět

ROZJÍŽDÍTE PODNIKÁNÍ?

Balíček Můj iPodnikatel vám s tím pomůže!

Nápady na podnikání

 

Praktické návody

Přehledné e-booky vás krok po kroku provedou všemi administrativními nástrahami při rozjezdu podnikání. Nezapomenete na nic důležitého.

Informace pro podnikatele

 

Užitečné pomůcky

Online aplikace pro tvorbu podnikatelského plánu, vzory smluv a aplikace pro správu objednávek vám zjednoduší život.

Podnikatel prosperuje

 

Spousta inspirace

Každý měsíc vám dáme nové číslo e-magu Starting UP + přístup k jeho starším číslům, videím a do databáze podnikatelských nápadů.

 

Řekněte mi o Můj iPodnikatel víc

Odběr novinek

Přihlaste svůj e-mail k odběru novinek z oblasti podnikání. Neposíláme žádný spam a můžete se kdykoliv odhlásit.

Kontaktujte nás

Napište nám e-mail.

E-mail: info@ipodnikatel.cz

Nebo se s námi spojte přes sociální sítě.

Google+    Twitter     Facebook

Sledujte nás

Jsme vám všude nablízku.