Kdy může e-mail marketing pomoct vašemu podnikání?

E-mail marketing zatím stále není v českém prostředí na tak vysoké úrovni, jak by se slušelo. Přitom pokud je dělaný správně, může vám zajistit velký příliv nových zákazníků a stálou přízeň těch stávajících. Jak ale dosáhnout toho, aby příjemci vaše e-maily opravdu otevírali a četli? Kdy má e-mail marketing šanci vydělávat vám peníze?

Zapomeňte na spam

Dříve si marketéři prostě koupili databázi e-mailových adres, na které pak rozeslali hromadný e-mail. Právě kvůli takovým spamům se dodnes hodně lidí dívá na e-mail marketing přes prsty. Pokud tedy chcete, aby lidé vaše e-maily četli, posílejte pouze ty s kvalitním a relevantním obsahem.

Buďte osobní

Vaše zprávy musí zkrátka a dobře poučit nebo pobavit adresáta tím, o co skutečně stojí. Proto musíte příjemce své elektronické pošty znát a podle toho vaše zprávy personalizovat. Zjistěte si, co adresáta zajímá nebo jestli je muž či žena a podle toho zkuste připravit dvě nebo více verzí e-mailů. K úspěchu také pomůže, když hned v začátku e-mailu použijete oslovení jménem.

Příjemce jednoznačně naveďte na cíl

Každý e-mail musí uzavírat takzvané “call to action” neboli výzva k akci. To je to tlačítko, které většinou najdete na samém konci zprávy a odkáže vás tam, kam odesílatel chce - třeba do e-shopu nebo na blog. Pomocí call to action čtenáři jednoznačně řekněte, proč by měl kliknout, a neváhejte ho v textu použít minimálně dvakrát.

Automatizujte pomocí nástroje

Ruční odesílání už dnes asi nikdo nepraktikuje. K e-mail marketingu je nepostradatelný e-mailingový nástroj, jehož výběr by ale žádný podnikatel neměl podcenit. Správně zvolený nástroj usnadní práci tím, že je třeba vhodný pro posílání spíše textových, nebo obrázkových zpráv, nebo že je více zaměřen na zmíněnou personalizaci. Oblíbenými nástroji jsou třeba Drip, GetResponse nebo MailChimp. V českém prostředí je dobrou volbou SmartEmailing, který je kompletně v češtině a s plnou zákaznickou podporou.

Diskuze k článku

Přidat komentář
V diskuzi není žádný příspěvek. Vložte první komentář.

ROZJÍŽDÍTE PODNIKÁNÍ?

Balíček Můj iPodnikatel vám s tím pomůže!

Nápady na podnikání

 

Praktické návody

Přehledné e-booky vás krok po kroku provedou všemi administrativními nástrahami při rozjezdu podnikání. Nezapomenete na nic důležitého.

Informace pro podnikatele

 

Užitečné pomůcky

Online aplikace pro tvorbu podnikatelského plánu, vzory smluv a aplikace pro správu objednávek vám zjednoduší život.

Podnikatel prosperuje

 

Spousta inspirace

Každý měsíc vám dáme nové číslo e-magu Starting UP + přístup k jeho starším číslům, videím a do databáze podnikatelských nápadů.

 

Řekněte mi o Můj iPodnikatel víc

Odběr novinek

Přihlaste svůj e-mail k odběru novinek z oblasti podnikání. Neposíláme žádný spam a můžete se kdykoliv odhlásit.

Kontaktujte nás

Napište nám e-mail.

E-mail: info@ipodnikatel.cz

Nebo se s námi spojte přes sociální sítě.

Google+    Twitter     Facebook

Sledujte nás

Jsme vám všude nablízku.