Kdy můžete žádat odškodnění ztížení společenského uplatnění při pracovním úrazu?

Přihodil se vám pracovní úraz a nyní zvažujete, na jaké odškodnění máte nárok? Přečtěte si, co se skrývá pod pojmem ztížení společenského uplatnění a kdy je možné toto odškodnění uplatnit.

Ztížení společenského uplatnění: Co si pod tím představit?

V rámci odškodnění pracovních úrazů se za ztížené společenské uplatnění považuje trvalý nepříznivý vliv poškození zdraví, které bylo způsobeno pracovním úrazem. A také jeho případnými trvalými následky a psychosociálními dopady, které omezují nebo mění společenské uplatnění poškozeného zaměstnance v životě. A to především při uspokojování jeho pracovních, vzdělávacích, životních a sociálních potřeb.

Pokud bychom vše zjednodušili, můžeme za ztížení společenského uplatnění považovat uplatnění odškodnění trvalých zdravotních následků, které vznikly následkem pracovního úrazu.

Ve většině případů je přitom toto odškodnění vyšší než v případě odškodnění bolestného.

Pro hodnocení je potřeba rok počkat

Samotné ztížení společenského uplatnění se obvykle hodnotí až po uplynutí jednoho roku od pracovního úrazu, při kterém došlo k poškození zdraví. Zároveň se jedná o trvalé poškození zdraví a díky dalšímu léčení či rehabilitační péči nedojde k podstatnému zlepšení stavu pacienta.

Jak se počítá?

Výpočet bodového hodnocení ztížení společenského uplatnění zajišťuje ošetřující lékař poškozeného zaměstnance. Používá k tomu přitom speciální formulář pojišťovny zaměstnavatele. V praxi se však bohužel lze setkat s nesprávnými bodovými výpočty, kvůli kterým je odškodnění této náhrady výrazně zkráceno. V takovém případě doporučujeme obrátit se na specializovanou advokátní kancelář, která spolupracuje s odbornými znalci. Ti se postarají o správný a odborný výpočet odškodnění a společně vám pomohou vymoct odškodnění, na které máte nárok.

Pro více informací z oblasti odškodnění pracovních úrazů navštivte web www.odskodnenizapracovniuraz.cz.

Diskuze k článku

Přidat komentář
V diskuzi není žádný příspěvek. Vložte první komentář.

ROZJÍŽDÍTE PODNIKÁNÍ?

Balíček Můj iPodnikatel vám s tím pomůže!

Nápady na podnikání

 

Praktické návody

Přehledné e-booky vás krok po kroku provedou všemi administrativními nástrahami při rozjezdu podnikání. Nezapomenete na nic důležitého.

Informace pro podnikatele

 

Užitečné pomůcky

Online aplikace pro tvorbu podnikatelského plánu, vzory smluv a aplikace pro správu objednávek vám zjednoduší život.

Podnikatel prosperuje

 

Spousta inspirace

Každý měsíc vám dáme nové číslo e-magu Starting UP + přístup k jeho starším číslům, videím a do databáze podnikatelských nápadů.

 

Řekněte mi o Můj iPodnikatel víc

Odběr novinek

Přihlaste svůj e-mail k odběru novinek z oblasti podnikání. Neposíláme žádný spam a můžete se kdykoliv odhlásit.

Kontaktujte nás

Napište nám e-mail.

E-mail: info@ipodnikatel.cz

Nebo se s námi spojte přes sociální sítě.

Google+    Twitter     Facebook

Sledujte nás

Jsme vám všude nablízku.