Když se rozhodnete založit s.r.o.

Základem úspěšného podnikání je mít firmu. Pracovat jen na živnostenský list se už tolik nevyplácí a hlavně – nepůsobí příliš důvěryhodně. Jestliže potřebujete posunout své podnikání o další krok dopředu, založte si s.r.o. Možnosti se nabízejí dvě – pomalá a drahá a rychlá a levná!

Zakládání společnosti jako boj o čas, peníze a nervy

První možností je, založit s.r.o. vlastní silou. Budete si sami muset vyřídit všechna nezbytná jednání, vyplnit potřebné formuláře atd.

Každé založení s.r.o. má stejný postup:

1návštěva notáře a uzavření společenské smlouvy, ve které je uvedeno jméno společnosti, sídlo apod.,

2je třeba složit základní kapitál – jeho výše již nemusí být 200 000 Kč, jak tomu bylo dříve (změna přišla s novým Občanským zákoníkem je platná od ledna 2014), stačí třeba i 1 Kč.

3až po složení jistiny je možné firmu zapsat do obchodního rejstříku,

4registrace firmy u finančního úřadu.

Všechny fáze založení společnosti jsou poměrně zdlouhavé. Je třeba se potýkat i s řadou dílčích úkonů a počítat s tím, že na úřadech musíte platit poplatky, které celkově mohou přesáhnout i částku 10 000 Kč. Založení s.r.o. se může stát i několikatýdenní záležitostí!

Koupit si hotovou? Z mnoha pohledů je to lepší volba!

Druhou možností je, koupit již hotovu společnost – tzv. ready made s.r.o.Tato varianta se stává stále více oblíbenější, což má hned několik opodstatnění. Ready made s.r.o. jsou společnosti, které byly založeny výhradně za účelem dalšího prodeje. Zájemce tedy kupuje již hotovou společnost se všemi povoleními od úřadů. Nemusí se tedy obtěžovat žádnou složitou administrací a podnikat pod společností může začít ihned po převodu na jeho jméno, což je otázkou dne. Nákup již hotové společnosti je výhodný i z hlediska finančního. Novou firmu je možné koupit již za 17.900 Kč. Variantou je, koupit si ready made společnost na míru. Ke společnosti si navíc můžete snadno pronajmout i virtuální sídlo či kancelář a ušetřit na jejím provozu. Na českém trhu nabízí firmy na prodej například Simply Office s.r.o.

PR článek

Diskuze k článku

Přidat komentář
V diskuzi není žádný příspěvek. Vložte první komentář.

ROZJÍŽDÍTE PODNIKÁNÍ?

Balíček Můj iPodnikatel vám s tím pomůže!

Nápady na podnikání

 

Praktické návody

Přehledné e-booky vás krok po kroku provedou všemi administrativními nástrahami při rozjezdu podnikání. Nezapomenete na nic důležitého.

Informace pro podnikatele

 

Užitečné pomůcky

Online aplikace pro tvorbu podnikatelského plánu, vzory smluv a aplikace pro správu objednávek vám zjednoduší život.

Podnikatel prosperuje

 

Spousta inspirace

Každý měsíc vám dáme nové číslo e-magu Starting UP + přístup k jeho starším číslům, videím a do databáze podnikatelských nápadů.

 

Řekněte mi o Můj iPodnikatel víc

Odběr novinek

Přihlaste svůj e-mail k odběru novinek z oblasti podnikání. Neposíláme žádný spam a můžete se kdykoliv odhlásit.

Kontaktujte nás

Napište nám e-mail.

E-mail: info@ipodnikatel.cz

Nebo se s námi spojte přes sociální sítě.

Google+    Twitter     Facebook

Sledujte nás

Jsme vám všude nablízku.