Kolik zaplatíte za vývoj mobilní aplikace?

Odpověď na tuto otázku není vůbec jednoduchá. Stanovení ceny předchází spousta práce a podkladů. Musíte vědět, jak má aplikace vypadat a co by měla umět. Jak tedy postupovat předtím, než dotaz položíte vývojářskému studiu?

MA1

 

Velké myšlenky bez specifikace neprojdou

I při vývoji Apple Musice či Uber Eats byly na začátku detailní požadavky. Máte-li podobně dobrý nápad, gratulujeme. Ale myšlenka bohužel nestačí. Když zašlete vývojářům informaci, že chcete vytvořit Instagram pro zvířata, tak vás zklamou. Cenu z pouhého nápadu dokáže odhadnout pouze spekulant nebo věštec.

MA2

Když situaci přirovnáme ke stavebnictví, tak dům vám také nikdo neodhadne pouze podle informace, že ho chcete postavit. Musíte mít podklady a specifikace. A stejně je tomu i při vývoji mobilní aplikace či softwaru. I zde platí, že čím kvalitnější dokumentaci budete na začátku mít, tím lepší odhad dostanete.

 

Jak je to s cenou mobilní aplikace?

Někomu stačí vědět tzv. rámcovou cenu projektu. V tomto případě se dozvíte, zda bude projekt stát řádově desetitisíce, statisíce či miliony. Vám to pravděpodobně pomůže v rozhodnutí, jestli se máte do aplikace vůbec pouštět. Abyste se dozvěděli alespoň řádovou cenu, musíte firmě dodat základní informace. Mezi ty patří popis funkcionalit, požadavky na administraci obsahu a grafiku, integrace dalších systémů atd.

MA3

Pomůže vám chytrá kalkulačka ceny na vývoj mobilních aplikací, kterou připravila vývojářská firma Dactyl Group. Je potřeba myslet na to, že se cena může lišit. Jde pouze o orientační číslo pro rámcovou představu. Vzpomenete-li si v průběhu vývoje, že chcete přidat nebo změnit některé parametry, odrazí se to samozřejmě i na ceně. Často se zadavatelům zdá jejich požadavek malý a nenáročný, ale z pohledu vývoje to může být naopak.

Pokud chcete vědět co nejpřesnější cenu vaší budoucí aplikace, je nutné dodat společně s nápadem i technickou specifikaci projektu. Obsahuje vše, co potřebuje vývojový tým vědět, aby dokázal mobilní aplikaci vytvořit. Tím pádem i nacenit. Ve specifikaci bývá popis jednotlivých obrazovek, technologií, funkcionalit, uživatelských rolí, případů použití a mnohé další.

 

Strašák jménem technická specifikace

Nemáte žádné zkušenosti s tvorbou zadání? Nevadí. Kvalitní vývojářská firma si s vámi sedne, vše probere a se specifikací projektu vám pomůže. Na základě informací od vás navrhnou architekturu, nejlepší technické řešení a vše sepíší.

MA4

Vypracované zadání budete mít k dispozici u sebe a můžete si jej kdykoli prohlédnout. Takto postupuje i firma Dactyl Group, kde si s vámi na začátku domluví schůzku a se vším pomohou. Díky jejich dlouholetým zkušenostem s vývojem aplikací pro iOS a Android se na ně můžete spolehnout.

 

Dobré rady na závěr

Zlaté pravidlo vývoje mobilní aplikace zní: „Dvakrát si promyslete, k čemu bude aplikace sloužit a komu je určena.“ Začněte vždy její nejmenší možnou variantou. Tím si ověříte, zda po ní bude poptávka. Splní všechny funkce a vy budete vědět, jestli má smysl ji zdokonalovat. Zároveň nezahodíte měsíce práce a spoustu financí za aplikaci, o kterou ve výsledku nebude zájem. Pamatujte také na to, že při výběru dodavatele by neměla rozhodovat pouze cena.

Dactyl

Stanovit jednoznačnou cenu mobilní aplikace není vůbec jednoduchý proces. Bez výše zmíněných informací je to prakticky nemožné. Když ale oslovíte správnou firmu, pomůže vám informace upřesnit a to vám leccos ulehčí.

Diskuze k článku

Přidat komentář
V diskuzi není žádný příspěvek. Vložte první komentář.

ROZJÍŽDÍTE PODNIKÁNÍ?

Balíček Můj iPodnikatel vám s tím pomůže!

Nápady na podnikání

 

Praktické návody

Přehledné e-booky vás krok po kroku provedou všemi administrativními nástrahami při rozjezdu podnikání. Nezapomenete na nic důležitého.

Informace pro podnikatele

 

Užitečné pomůcky

Online aplikace pro tvorbu podnikatelského plánu, vzory smluv a aplikace pro správu objednávek vám zjednoduší život.

Podnikatel prosperuje

 

Spousta inspirace

Každý měsíc vám dáme nové číslo e-magu Starting UP + přístup k jeho starším číslům, videím a do databáze podnikatelských nápadů.

 

Řekněte mi o Můj iPodnikatel víc

Odběr novinek

Přihlaste svůj e-mail k odběru novinek z oblasti podnikání. Neposíláme žádný spam a můžete se kdykoliv odhlásit.

Kontaktujte nás

Napište nám e-mail.

E-mail: info@ipodnikatel.cz

Nebo se s námi spojte přes sociální sítě.

Google+    Twitter     Facebook

Sledujte nás

Jsme vám všude nablízku.