Krásný úsměv je vstupenkou k úspěchu

Studie zabývající se takzvaným „haló efektem“ potvrzují, že 55% celkového prvního dojmu tvoří vzhled. Až poté přichází na řadu hlas a samotný obsah sdělení. Náš vzhled a úsměv je tedy neopomenutelnou složkou každé sociální interakce, včetně osobních schůzek s obchodními partnery.  Klíčovou roli hraje prvních sedm vteřin. Právě tento krátký okamžik může rozhodnout o našem úspěchu či neúspěchu. Krásný, přirozený úsměv nám může pomoci nejen navenek, ale i vnitřně. Pokud se za zuby nestydíme, chováme se sebevědoměji. Úsměv je naší největší zbraní. V dnešní době není důvod mít chrup žlutý a křivý, když existuje celá řada metod, jak genetické predispozice i zanedbanou péči napravit. Zde vám představíme ty nejmodernější z nich. 

Prvním krokem k úspěchu je správně provedená dentální hygiena

Péče o chrup se odehrává každé ráno a večer před naším zrcadlem v koupelně. Tím to ale zdaleka nekončí. Je až alarmující, že téměř každý dospělý Čech se potýká se zánětem dásní, neboli gingivitidou, a jen málokoho napadne, že obtíže jsou způsobeny právě zanedbanou dentální hygienou.  Tyto záněty se často opakují a mohou vést, až k tzv. paradentóze a v důsledku ke ztrátě vlastních zubů. Vyhledat odborný zásah bychom však neměli jen v případě obtíží, ale zejména v rámci prevence. 

Na ordinační dentální hygienu bychom měli docházet 2-3x ročně. Dentální hygienistka vás krom samotného ošetření naučí, jak si správně čistit zuby. I když to může působit úsměvně, existuje stále vysoké procento lidí, kteří si zubí čistí špatně. Častou chybou bývá používání příliš tvrdých zubních kartáčků. Na hygieně vám doporučí správnou velikost mezizubních kartáčků a ukážou, jak použít dentální niť.

Druhů nabízených ošetření v ordinacích je celá řada. Například na pražské klinice estetické medicíny Brandeis Clinic probíhá ošetření velmi důkladně ve třech fázích. První je ultrazvuk, který odstraňuje zubní kámen. Zubní kámen má drsný povrch, proto na něm ulpívá mnohem více bakterií a plaku, než na hladkém zubu. Druhou fází je použití pískováčky „Air Flow“.  Jde o přístroj, který mechanicky zajistí pískování pomocí mikročástic jedlé sody nebo glycinu hnaných proudem vzduchu a vody.  Air Flow ze zubů a mezizubních prostor odstraní pigmentaci. A chrup vypadá po ošetření bělejší. Následuje výživa zubů fluoridací, dočištění některých části kyretáží, pak zubním kartáčkem s hrubší zubní pastou a finále představuje vyleštění profesionální hlavicí.

„Velkou výhodou jsou při provádění dentální hygieny tzv. lupové brýle, kterými na naší klinice nově disponujeme. Díky této optické pomůcce ošetřující hygienistka nepřehlédne ani ten nejmenší defekt, který by jí při pohledu pouhým okem mohl uniknout,“ vysvětluje Anna Brandejs, zakladatelka a majitelka Brandeis Clinic.

Bílé zuby jsou jako nové hodinky – lidé sledují detaily

Za určitý symbol prestiže a solventnosti při obchodním jednání byly vždy považovány náramkové hodinky, stejně jako dobře padnoucí oblek a vyleštěné boty. U dam tuto roli suplují šperky. Měli bychom si ale uvědomit, že náš úsměv je také takový šperk, který při sobě máme každý den za všech okolností a měli bychom o něj pečovat s náležitou pozorností. Lidé mají ve zvyku si všímat detailů, zejména při prvním setkání. Běloskvoucí chrup je jistě věc, která zaujme jako jedna z prvních okamžitě jak člověk promluví.  

Správně provedenou dentální hygienou jsme odstranili nežádoucí defekty v podobě zubního kamene. Dalším krokem ke krásným zubům je jejich bělení. Kvalita chrupu i jeho zabarvení je u každého člověka vrozeně velmi individuální. Mírnému zabarvení se většinou nevyhneme ani při skvělé domácí péči o zuby, což mnohé z nás může trápit. Za barevnými změnami zubů ovšem stojí nejen genetické predispozice, ale také mnoho vnějších faktorů - například kouření, pití kávy a silného čaje nebo užívání některých léků. Ne všechny jmenované faktory můžeme sami ovlivnit, ale nežádoucího zabarvení se můžeme zbavit -  a to právě prostřednictvím bělení zubů.

Například na Brandeis Clinic si klient si může vybrat ze dvou základních způsobů bělení zubů. První způsob, který je velmi efektivní a zároveň přináší nejrychlejší viditelný výsledek, představuje jednorázové bělení pomocí speciální plazmové lampy. V ordinaci vám naneseme na zuby bělící gel, který následně osvítíme speciální lampou. Toto ošetření probíhá ve 3 fázích po 15 minutách. Přípravek, který je samozřejmě v ceně ošetření, si od nás odnesete i domu, kde si ho při čištění nanášíte na zuby pro případné dobělení, aby se dosáhlo co nejlepšího efektu. Druhý způsob, je domácí bělení, kdy si sami nanášíte bělicí gel do formiček zhotovených na míru podle otisků Vašich zubů,“ popisuje průběh ošetření hygienistka Markéta Pavlovičová. Po zhruba hodinovém ošetření pomocí plazmové lampy mohou být vaše zuby bělejší až o 8 odstínů. Což už je velmi pěkně viditelný výsledek, nicméně zuby stále vypadají přirozeně,“ dodává Anna Brandejs.  

Krásný úsměv je dobře zúročenou investicí

Rovné, bílé zuby jsou naší vizitkou, která je mnohdy důležitější než vizitka papírová.  Ne každý z nás je ovšem od přírody ke krásnému úsměvu disponován a je potřeba podstoupit náročnější zákrok, než je dentální hygiena a bělení. Estetická stomatologie není právě levná záležitost, ale rozhodně je to investice, která se nám vyplatí. Cenu ošetření ovlivňují zejména přístroje a materiály, které lékaři používají.

Například švýcarský robot CEREC, kterého používáme u nás na klinice a který umožňuje nechat si za jeden den upravit zuby v celé dutině ústní, patří mezi světově špičkové stroje. Stejně tak použité materiály jako jsou celokeramické korunky a fazety jsou vysoce kvalitní, a tomu odpovídá i cena,“ říká Anna Brandejs. V úvodu, kdy se ke komplexnějšímu zákroku klient rozhodne, absolvuje konzultaci u lékaře, který stanoví finanční plán na základě rentgenového snímku a vyšetření stavu chrupu. V případě, že kalkulace převyšuje pacientovi aktuální finanční možnosti, je možné se domluvit na splátkovém kalendáři, stejně jako to často děláme u jiného druhu zboží jako je elektronika, vybavení domácnosti, či auto. Leasing na zuby nyní začíná být novým trendem. Krásný úsměv se tak pro nás stává dostupnějším i cenově. 

Další tipy, jak dosáhnout krásného a zdravého úsměvu, naleznete na Univerzitě krásy.  

PR článek

Témata:
rady a návody  

Diskuze k článku

Přidat komentář
V diskuzi není žádný příspěvek. Vložte první komentář.

ROZJÍŽDÍTE PODNIKÁNÍ?

Balíček Můj iPodnikatel vám s tím pomůže!

Nápady na podnikání

 

Praktické návody

Přehledné e-booky vás krok po kroku provedou všemi administrativními nástrahami při rozjezdu podnikání. Nezapomenete na nic důležitého.

Informace pro podnikatele

 

Užitečné pomůcky

Online aplikace pro tvorbu podnikatelského plánu, vzory smluv a aplikace pro správu objednávek vám zjednoduší život.

Podnikatel prosperuje

 

Spousta inspirace

Každý měsíc vám dáme nové číslo e-magu Starting UP + přístup k jeho starším číslům, videím a do databáze podnikatelských nápadů.

 

Řekněte mi o Můj iPodnikatel víc

Odběr novinek

Přihlaste svůj e-mail k odběru novinek z oblasti podnikání. Neposíláme žádný spam a můžete se kdykoliv odhlásit.

Kontaktujte nás

Napište nám e-mail.

E-mail: info@ipodnikatel.cz

Nebo se s námi spojte přes sociální sítě.

Google+    Twitter     Facebook

Sledujte nás

Jsme vám všude nablízku.