Má cenu v dnešní době obchodovat Ethereum a BitCoin?

Jak jste pravděpodobně již zaznamenali tak ceny kryptoměn od počátku roku 2017 astronomicky vzrostly. Na počátku roku stálo Ethereum 88 USD, 27. srpna se cena vyšplhala až na 350,18 USD a následně v září nastal pád až na 253,79 USD a teď zase cena šplhá nahoru.

Scénář BitCoinu je obdobný, začátkem roku cena BitCoinu byla na 836 USD a vrchol nastal také 27. srpna, kdy se cena vyšplhala až na neuvěřitelných 4 629 USD za 1BTC. V září cena také klesla a to až na 3 710 USD, ale i tak se jedná o neskutečný růst během tak krátké doby.

Vyplatí se koupit BitCoin nebo Ethereum? 

Vyplatí se tedy spekulovat s BitCoinem nebo Etherem? Schválně jsem použil slovo spekulovat, protože nechci říkat, jen koupit Ethereum nebo BitCoin a následně prodat, protože je možné vydělávat na tom, ať jde kurz nahoru nebo dolů a to díky CFD, ale k tomu se dostanu až později v mé strategii.

Teď tedy odpověď na mou otázku: Záleží na tom jestli máte funkční věšteckou kouli a nebo opravdu dokážete správně předpovídat kurz. Já jsem si našel jednu strategii, která mi vydělala nějaký ten „drobák“. Jak funguje? Je to poměrně jednoduché, ale není zaručeno, že to vyjde vždy, nicméně s tím mám dobré zkušenosti.

Možná jste četli článek, jak výkonný šéf americké banky JP Morgan Jamie Dimon, řekl že BitCoinu nevěří a že je to měna drogových dealerů a vrahů. A víte co? Má pravdu, ale to přeci každý ví a informace nemá, žádnou hodnotu, i když….

Hodnota této informace spočívá v tom, že dokáže zahýbat trhem. Je to informace, která rozhýbala ono celosvětové stádo oveček s BitCoinem a ty slabší kusy začali prodávat. Co se stalo? Cena BitCoinu ještě více klesla a po pár dnech zase vzrostla, protože si spekulanti uvědomili, že šlo o naprosto bezcennou informaci.
A na tom se dá vydělat….

Jak? Úplně jednoduše, v první řadě musíte sledovat zprávy a najít vhodnou informaci o které si budete myslet, že dokáže ovlivnit trh a hlavně také jakým způsobem.
Upozornění: Obchodování CFD nese riziko ztráty vašeho kapitálu.

Ok, jak jsem to tedy udělal na této zprávě? Přečetl jsem si si onen článek a řekl jsem si: Výkonný ředitel JP Morgan má dostatečnou důvěryhodnost a dostatek lidí ho sleduje na to, aby ovlivnil trh. Dále jsem si zkontroloval, jestli se neděje ještě něco jiného, co by mohlo ovlivnit trhy a zjistil jsem, že nejspíše ne. Zapl jsem si platformu brokera IQ option a otevřel si pozici SELL na měnovém páru USD/BTC (spekuluji na to, že cena BitCoinu vůči dolaru bude klesat).

Poznámka: V době, kdy jsem otevíral tuto pozici byl BitCoin již na poklesu díky regulacím kryptoměn v Číně, prohlášení Jamie Dimona jen přidalo na síle downtrendu.
Další problém nastává v tom, že musíte mít pozici otevřenou dostatečně dlouho, ale zase ne moc dlouho než se vydá kurz opačným směrem.

13. Září stál Bitcoin 3 900USD následující dny zaznamenal velký pokles, 15. září stál dokonce jen 3 000USD a následoval růst. Bohužel se mi nepodařilo situaci úplně vychytat a tak jsem BTC prodal až 17. když už cena byla poměrně vysoko 3 550, ale i tak jsem na tom slušně vydělal.

Je Bitcoin dobrou investicí?

Fakt, že investování do kryptoměn může být velmi výhodné dokazují i historická data Bitcoinu. V Roce 2008 se dala jedna mince Bitcoinu sehnat za pár centů, tento rok však tato stejná kryptoměna přesáhla již hranici 4629 dolarů za minci. V případě, že byste již na začátku do BTC investovali, tak by vás zisk byl za dobu těchto 9 let neuvěřitelný. Jenže pouze málokdo z nás tehdy dokázal předpovídat, že se kryptoměny stanou jednou nejatraktivnějších platebních možností a investičních příležitostí.

Bitcoin sice nemá tak pokročilou technologii jako např. Ethereum, nebo jiné kryptoměny. V zásadě se pouze jedná o digitální měnu, která slouží převážně k placení za statky a služby. Má ale jednu zásadní výhodu, kterou mu už nikdo nevezmu. Byl zde první. A právě díky tomu je nejznámější krypoměnou světa, kterou čím dál tím více lidí, a i obchodů přijímá jako běžné platidlo. S růstem popularity kryptoměny pak samozřejmě roste i její hodnota. Někteří lidí si myslí, že na investování do Bitcoinu už je pozdě. Pokud se ale podíváte na vývoj kurzu Bitcoinu, tak pochopíte, že jeho hodnota neustále roste a to postupně.

Ethereum – Nebojácný mladík

etherumEthereum je na druhou stranu poměrně nová kryptoměna, která jde zde mezi námi teprve od 30. července roku 2015. Krátce po představení Etherea byla jeho hodnota kolem 3 dolarů za jednu minci, na této ceně kryptoměna kolísala poměrně dlouhou dobu. Až na začátku ledna 2017 vzrostla cena Ethera na 10 dolarů. Pár měsíců poté cena ale rapidně vyskočila na své maximum, které jen tak nikdo neočekával, tedy na 390 dolarů za minci. Ethereum si sice tuto hodnotu dlouho neudrželo a hned další den spadlo o 20%. Ethereum online kurz je velmi nevyzpytatelný, i přesto se jedná o druhou největší kryptoměnu světa, kterou rozhodně není radno podceňovat.

Takto extrémní volatilita je pro Ethereum a další kryptoměny poměrně běžná. Rizikům obchodování je hodně vysoké, ale to jsou i případné výhry.

Aspekty, které mohou ovlivnit cenu Bitcoinu a Etherea

Existuje hned několik zásadních faktorů, které mohou ovlivnit cenu kryptoměn. Může se jednat například o:

  • Regulace vlád
  • Veřejný pohled na kryptoměnu - Zásadní roli zde hrají média a další veřejně uznávané osoby v oblasti financí a investování.
  • Rozšířenější přijímání kryptoměny. Pokud velké obchody a společnosti veřejně ohlásí možnost platit pomocí určité kryptoměně, její cena má většinou tendenci růst.
  • Nové firmy podporující kryptoměnu
  • Stav ostatních trhů - Nemělo by být asi moc velkým překvapením, že trh kryptoměn reaguje i na aktuální stav ostatních trhů. Z historie kryptoměn víme, že se chovají při kolapsu ostatních trhů velmi podobně jako zlato, rostou tedy nahoru.
  • Technologické inovace a změny
  • Dokonalost aktuálního kódu - Cena Bitcoinu a Etherea může také záviset na dokonalosti programovacího kódu kryptoměny. BTC je zde s námi již skoro 10 let, Ethereum na druhé straně ale něco málo přes 2 roky. A i ti nejlepší programátoři nedokáží předpovědět všechny situace ke kterým by mohlo dojít, do té doby, než k nim opravdu nedojde. Takové chyby v systému mohou mít zásadní dopad na cenu kryptoměny.

Diskuze k článku

Přidat komentář
Máša Pěkný den, manžel bude mít narozeniny tak mu chci koupit tu peněženku kam se dává bitcoin. Na internetu jsem našla tohle https://www.tradearena.cz/rubriky/bitcoin/trezor-nejbezpecnejsi-bitcoinova-penezenka_376.html Je to dobrá volba? 1600 mi příde dost
12.8.2020 21:13 | Odpovědět
RadomírRichter divím se, že se o Etheru tak málo mluví, vidím v tom budoucnost, s tím freecoinem souhlasím, u nich také rád těžím
2.5.2019 13:26 | Odpovědět
Ivan71 u nich za dobu co tam těžím Litecoin a Etherum se mi nestalo, že by měli pro nás těžaře nevýhodný ceny, skvělá směnárna!
22.4.2019 23:48 | Odpovědět
Jarek89 špatně na tom není i Litecoin, já si myslím, že pokud budou na tom tyto 2 krypto dobře, tak postupně to i ten bitcoin předběhnout může(soudím dle cen směnárny freecoin)
25.3.2019 22:42 | Odpovědět
Jarek89 etherum se postupně dostává do trendů, často toho využívám protože dokud je to u freecoinu výhodné tak se to snažím zhodnotit
25.3.2019 22:41 | Odpovědět
Jakub84 když víš do čeho dáváš, tak se tím dá slušně vydělat
24.12.2018 22:49 | Odpovědět
Franta S. já každý měsíc na BC nějakou část ušetřím a pak až budu mít dostatek tak nějaký koupím, zatím mě těží slušný "love"
30.11.2018 23:17 | Odpovědět
hermman Pokud máte zájem dozvědět se spoustu informací o Bitcoinu a kryptoměnách, mrkněte na stránky https://arbolet.net?ref=83Xt0ymriL.
4.10.2018 19:05 | Odpovědět
Matej30 Zdravím, rád bych se zeptal zda kromě obchodování s Bitcoiny se ještě vyplatí je vůbec těžit. Na http://techhity.cz/media/co-je-to-bitcoin-jak-funguje-a-jak-jej-koupit jsem se dočetl, že jich zbává vytěžit ještě 4,6 milionů, ale že těžba je čím dál obtížnější. Jaké máte vlastní zkušenosti? Má to cenu těžit či teprve začít těžit? Nebo se to už nevyplatí vzhledem k vysokým nákladům na pořízení speciálních těžících přístrojů atd. Díky předem za odpověď.
30.8.2018 12:30 | Odpovědět
Roman896 Ja si myslím, že sa skôr oplatí kúpiť Ethereum. Kryptomena Ethereum má oveľa väčšie využitie a čoskoro ovplvní množstvo sektorov nášho života, narozdiel od Bitcoinu, ktorý je iba platidlo. I keď teraz cena etherea poklesla, ak sa pozriem na aktuálny ethereum kurz , tak už sa tam rysuje náznak obratu trendu a ďalší rast. Myslím si, že Ethereum skôr, či neskôr Bitcoin predbehne.
11.4.2018 22:39 | Odpovědět
Roman896 Ja si myslím, že sa skôr oplatí kúpiť Ethereum. Kryptomena Ethereum má oveľa väčšie využitie a čoskoro ovplvní množstvo sektorov nášho života, narozdiel od Bitcoinu, ktorý je iba platidlo. I keď teraz cena etherea poklesla, ak sa pozriem na aktuálny kurz: https://bitcoinkurz.sk/ethereum-kurz-co-je-to/ , tak už sa tam rysuje náznak obratu trendu a ďalší rast. Myslím si, že Ethereum skôr, či neskôr Bitcoin predbehne.
11.4.2018 22:36 | Odpovědět

ROZJÍŽDÍTE PODNIKÁNÍ?

Balíček Můj iPodnikatel vám s tím pomůže!

Nápady na podnikání

 

Praktické návody

Přehledné e-booky vás krok po kroku provedou všemi administrativními nástrahami při rozjezdu podnikání. Nezapomenete na nic důležitého.

Informace pro podnikatele

 

Užitečné pomůcky

Online aplikace pro tvorbu podnikatelského plánu, vzory smluv a aplikace pro správu objednávek vám zjednoduší život.

Podnikatel prosperuje

 

Spousta inspirace

Každý měsíc vám dáme nové číslo e-magu Starting UP + přístup k jeho starším číslům, videím a do databáze podnikatelských nápadů.

 

Řekněte mi o Můj iPodnikatel víc

Odběr novinek

Přihlaste svůj e-mail k odběru novinek z oblasti podnikání. Neposíláme žádný spam a můžete se kdykoliv odhlásit.

Kontaktujte nás

Napište nám e-mail.

E-mail: info@ipodnikatel.cz

Nebo se s námi spojte přes sociální sítě.

Google+    Twitter     Facebook

Sledujte nás

Jsme vám všude nablízku.