Malé e-shopy využívají dropshipping stále častěji

Dropshipping si oblíbili mladí a odvážní podnikatelé, kteří se nebojí vyzkoušet novou strategii v oblasti podnikání skrze e-shop. Využívá jej osm procent obchodníků a číslo neustále narůstá.

Že jste ještě o dropshippingu neslyšeli?

Tento obchodní model představuje pro e-shopaře velké ulehčení v oblasti logistiky, administrativy, účetnictví, naskladnění a vyskladnění zboží, evidence produktů a dalších nutných úkonů pro udržení e-shopu v chodu. Tyto činnosti zvyšují náklady na správu e-shopu a pochopitelně také konečné ceny produktů.

Dropshipping velmi chytře veškeré uvedené operace vynechává. Maloobchodní prodejce na svých webových stránkách nabízí produkty velkoobchodního dodavatele, které jsou odesílány po objednání zákazníkem přímo ze skladu dodavatele. Maloobchodník je tedy pouhým zprostředkovatelem prodeje. Tento prostředník dostane rozdíl prodejní maloobchodní ceny a velkoobchodní ceny, za kterou zboží od velkoobchodníka nakoupí.

Čas a energii věnuje podnikatel do správy webu

Na první pohled se zdá, že dropshipping funguje zcela sám. Což není tak úplně pravda. Vlastník e-shopu se musí starat o provoz webu, zajišťovat marketing a vystavování faktur s provizí pro velkoobchodníka za prodané zboží.
Miroslav Uďan, CEO společnosti Shoptet říká, že spousta malých podnikatelů má v hlavě perfektní myšlenku, kterou se bojí dotáhnout do konce kvůli obavám z logistiky, administrativy a skladování produktů. Právě proto dropshipping narůstá na oblibě.

Jak se spojit s externím dodavatelem?

Mrkněte na Bezskladu.cz. Zde najdete řadu dodavatelů, kteří s maloobchodníky spolupracují na tomto principu. Dropshipping se hodí pro malé začínající podnikatele, případně pro e-shopy, které chtějí rozšířit sortiment o nové a zajímavé produkty, avšak není zatím jasné, zda je budou zákazníci poptávat.

Kde získáte systém pro správu e-shopu?

Perfektní a levné řešení nabízí společnost Shoptet. Z nabídky si vyberou začínající e-shopaři i velké společnosti, které mají v portfoliu 40 000 položek. Snadno a rychle můžete spravovat e-shop, který poběží na vaší vlastní doméně.

Diskuze k článku

Přidat komentář
V diskuzi není žádný příspěvek. Vložte první komentář.

ROZJÍŽDÍTE PODNIKÁNÍ?

Balíček Můj iPodnikatel vám s tím pomůže!

Nápady na podnikání

 

Praktické návody

Přehledné e-booky vás krok po kroku provedou všemi administrativními nástrahami při rozjezdu podnikání. Nezapomenete na nic důležitého.

Informace pro podnikatele

 

Užitečné pomůcky

Online aplikace pro tvorbu podnikatelského plánu, vzory smluv a aplikace pro správu objednávek vám zjednoduší život.

Podnikatel prosperuje

 

Spousta inspirace

Každý měsíc vám dáme nové číslo e-magu Starting UP + přístup k jeho starším číslům, videím a do databáze podnikatelských nápadů.

 

Řekněte mi o Můj iPodnikatel víc

Odběr novinek

Přihlaste svůj e-mail k odběru novinek z oblasti podnikání. Neposíláme žádný spam a můžete se kdykoliv odhlásit.

Kontaktujte nás

Napište nám e-mail.

E-mail: info@ipodnikatel.cz

Nebo se s námi spojte přes sociální sítě.

Google+    Twitter     Facebook

Sledujte nás

Jsme vám všude nablízku.