Máte nápad? Přihlaste se do SIC inovační laboratoře. Pomohou vám s jeho realizací.

Strach z neznámého prostředí a obava z toho, kde začít. Takové jsou podle odborníků nejčastější bariéry začínajících podnikatelů. Středočeské inovační centrum (SIC) spustilo sérii unikátních poradensko-vzdělávacích workshopů, kde vám s pomocí špičkových mentorů pomohou otestovat váš podnikatelský nápad, sestavit konkrétní plán a představit jej investorům. Účast v SIC inovační laboratoři je bezplatná. Investicí je pouze váš čas a vůle.

Skvělých nápadů je všude spousta, o to míň je však odhodlanců, kteří se nebojí své podnikatelské plány opravdu uskutečnit. „Základem úspěšného podnikání je tvrdá práce, vysoká odolnost, ale i dobrodružná povaha. Tomu co děláte, musíte propadnout. Motivací nesmí být komfort, ale snaha vyniknout, vést, něco vybudovat. Podnikatelé by měli mít především chuť se pořád vzdělávat, sbírat zkušenosti a hledat modelové příklady,“ prozrazuje Ing. Karel Havlíček, významný český byznysmen a zakladatel inovativních projektů.

Pokud vytvoříte tým 2 – 5 nadšenců, z nichž alespoň jeden bude mít bydliště, sídlo firmy nebo školu ve Středočeském kraji, můžete s pomocí Středočeského inovačního centra efektivněji přemýšlet o svých budoucích obchodních partnerech, nastavit si svou vlastní strategii a byznys plán nebo ověřit podnikatelský model u zákazníků. Ti nejúspěšnější z vás mohou na konci získat finanční injekci od investorů.

Registrace se uzavírá 7. 4. 2016. Více na http://inovacni-laborator.s-ic.cz/index.html.

SIC inovační laboratoř

SIC inovační laboratoř je 10-týdenní interaktivní praktický workshop na podporu start-upů, ve kterém může účastník reálně a s podporou mentorů dotáhnout svůj nápad až do stadia, kdy se bude moci kvalifikovaně rozhodnout, zda má cenu v projektu pokračovat a pustit se do skutečného podnikání. Na konci kurzu bude moci zároveň představit svůj podnikatelský záměr investorům.

Cílem workshopu je: pomáhat začínajícím podnikatelům zvýšit jejich šance na úspěch a rozvíjet tak oblast start-upů na území Středočeského kraje.

SIC inovační laboratoř bude probíhat od 25. dubna do 27. června 2016 každé pondělí vždy od 16 do 20 hodin v prostorách Středočeského inovačního centra v Dolních Břežanech.

Koho hledáme:

  1. vybrané odborníky, kteří „mají co předat“ z pohledu businessu, administrativy a coachingu,
  2. špičky ve svém oboru, jejichž jméno dodává projektu patřičnou kredibilitu,
  3. experty ochotné věnovat se vybranému týmu alespoň 2 hodiny týdně pro účely poskytnutí zpětné vazby (telefonicky či emailem) a minimálně 3x se osobně zúčastnit workshopu SIC inovační laboratoře.

Co můžeme nabídnout:

  1. zviditelnění v rámci komunikační kampaně,
  2. příležitost být u zrodu nově vznikající firmy, do které budete moci investovat,
  3. po skončení kurzu účast na medializaci (příprava foto a video materiálů).

Středočeské inovační centrum (SIC)

SIC zastává pozici iniciátora a koordinátora tvorby nástrojů pro podporu výzkumu, vývoje a inovací na území Středočeského kraje. Napomáhá utvářet partnerství a navazovat nové spolupráce mezi podnikatelskou a akademickou sférou. Přispívá k růstu a rozvoji zejména malých a středních inovačních firem, vytváření kvalifikovaných pracovních míst a posilování konkurenceschopnosti středočeského regionu v rámci evropské i globální ekonomiky. Více na www.s-ic.cz.

Diskuze k článku

Přidat komentář
V diskuzi není žádný příspěvek. Vložte první komentář.

ROZJÍŽDÍTE PODNIKÁNÍ?

Balíček Můj iPodnikatel vám s tím pomůže!

Nápady na podnikání

 

Praktické návody

Přehledné e-booky vás krok po kroku provedou všemi administrativními nástrahami při rozjezdu podnikání. Nezapomenete na nic důležitého.

Informace pro podnikatele

 

Užitečné pomůcky

Online aplikace pro tvorbu podnikatelského plánu, vzory smluv a aplikace pro správu objednávek vám zjednoduší život.

Podnikatel prosperuje

 

Spousta inspirace

Každý měsíc vám dáme nové číslo e-magu Starting UP + přístup k jeho starším číslům, videím a do databáze podnikatelských nápadů.

 

Řekněte mi o Můj iPodnikatel víc

Odběr novinek

Přihlaste svůj e-mail k odběru novinek z oblasti podnikání. Neposíláme žádný spam a můžete se kdykoliv odhlásit.

Kontaktujte nás

Napište nám e-mail.

E-mail: info@ipodnikatel.cz

Nebo se s námi spojte přes sociální sítě.

Google+    Twitter     Facebook

Sledujte nás

Jsme vám všude nablízku.