Mininotebook, nebo tablet? Jak se rozhodnout?

Potřebujete nového, malého s praktického pomocníka k páci? Nebo hledáte zábavu na dlouhé cesty? Pak se nejspíš rozhodujete mezi mininotebookem a tabletem. Podle čeho vybírat?

K čemu ho budete používat?

To je první a nejdůležitější otázka, která by vám měla rozhodování usnadnit. Mininotebooky a tablety jsou si v jistých ohledech velmi podobné, ale jejich parametry a použití se liší.

Hlavní rozdíly mezi nimi jsou ne/přítomnost hardwarové klávesnice a operační systém. Velikost, výkon procesoru a grafické karty jsou víceméně podobné, proto zde žádné zásadní rozdíly nenajdeme. Mininotebooky vám ale na rozdíl od tabletů nabídnou neporovnatelně větší kapacitu disků.

Když hledáte doplněk ke stolnímu počítači

Potřebujete být neustále na příjmu? Potřebujete na cestách řešit emaily či pracovat s klasickými Office dokumenty? Pak je pro vás jasnou volbou mininotebook.

Poslouží vám, kdykoliv budete potřebovat pracovat mimo pohodlí svého pracovního stolu a nebude se vám chtít tahat s těžkým notebookem. Mininotebook je zkrátka lepším nástrojem pro práci – a to především díky hardwarové klávesnici, operačnímu systému a kapacitě.

Když hledáte více zábavy než práce

Trávíte hodně času na cestách? Rádi čtete, ale nebaví vás u sebe neustále mít knihy? Chcete si zkrátit čas a občas něco napsat? Pak sáhněte po tabletu.

Nabídne vám spousty hodin zábavy, nahradí čtečku a stane se vaší multimediální cestovní platformou. Když na to přijde a vy budete potřebovat vyřídit něco pracovního, můžete si pořídit externí klávesnici, nebo využít tu softwarovou.

Tip: Věděli jste, že se dají pořídit i repasované tablety? Mrkněte na technimax.cz!

Když se rozhodujete podle ceny

Pokud je pro vás důležitým kritériem cena vs. výkon zařízení, pravděpodobně se rozhodnete pro mininotebook. V poměru cena/výkon jim totiž tablety nestačí. Pořídíte je od 5 do 15 tisíc, přičemž ty dražší jsou v podstatě plnohodnotnými notebooky s menším displejem.

Pokud vám na výkonu příliš nesejde, a hlavně hledáte levné řešení, pořiďte si tablet. Jejich ceny začínají již pod třemi tisíci. Jakmile se ale podíváte na dražší varianty, které mají i operační systém a hardwarovou klávesnici, nezapomeňte porovnat jejich výkon s výkonem mininotebooku – většinou se jim totiž nemohou rovnat a za cenu dražšího a vybavenějšího tabletu můžete mít špičkový mininotebook.

PR článek

Diskuze k článku

Přidat komentář
V diskuzi není žádný příspěvek. Vložte první komentář.

ROZJÍŽDÍTE PODNIKÁNÍ?

Balíček Můj iPodnikatel vám s tím pomůže!

Nápady na podnikání

 

Praktické návody

Přehledné e-booky vás krok po kroku provedou všemi administrativními nástrahami při rozjezdu podnikání. Nezapomenete na nic důležitého.

Informace pro podnikatele

 

Užitečné pomůcky

Online aplikace pro tvorbu podnikatelského plánu, vzory smluv a aplikace pro správu objednávek vám zjednoduší život.

Podnikatel prosperuje

 

Spousta inspirace

Každý měsíc vám dáme nové číslo e-magu Starting UP + přístup k jeho starším číslům, videím a do databáze podnikatelských nápadů.

 

Řekněte mi o Můj iPodnikatel víc

Odběr novinek

Přihlaste svůj e-mail k odběru novinek z oblasti podnikání. Neposíláme žádný spam a můžete se kdykoliv odhlásit.

Kontaktujte nás

Napište nám e-mail.

E-mail: info@ipodnikatel.cz

Nebo se s námi spojte přes sociální sítě.

Google+    Twitter     Facebook

Sledujte nás

Jsme vám všude nablízku.