Nebankovní půjčka: ano, nebo ne?

V nelehké finanční situaci se dnes může ocitnout naprosto každý. Půjčit si na auto, dům, podnikání, či prostě pro překlenutí období před výplatou, se stává běžnou praxí. Trh s úvěrovými produkty na to reaguje a bez nadsázky se dá říct, že je u nás pestřejší než kdy předtím. Jak se na něm orientovat?

Výhody nebankovní půjčky

Kromě bankovních institucí dnes půjčky nabízí celá řada nebankovních subjektů. Proč se tedy nespolehnout na prověřenou banku a vydat se do nejistých vod soukromých poskytovatelů? V prvé řadě proto, že nebankovní půjčky jsou obvykle k dispozici každému, kdo dosáhl potřebné věkové hranice. Nemusíte se zaručit majetkem, ani prokazovat výši příjmu. K dispozici bývají okamžitě – peníze vám často dorazí na účet již v den uzavření půjčky.

Jak se při výběru nespálit

Než uzavřete půjčku, rozhodně si nezapomeňte vybranou společnost řádně prověřit. Internet je prakticky nekonečným zdrojem informací, ne všechny jsou však pravdivé. Dejte na informace z ověřených finančních portálů, naopak se vyhněte nejrůznějším fórům a pochybným diskuzím. Neberte si půjčku od pokoutních poskytovatelů a vnucovačů, kteří vám zasílají nabídky emailem. Rozhodněte se pro nebankovní společnost, nad níž drží dohled ČNB, což je dostatečná záruka. A ještě jedna důležitá rada: vyvarujte se velkého počtu malých půjček. Snažit se zaplatit úroky jedné půjčky druhou není správné řešení, raději se zajímejte o výhodnou konsolidaci půjček.

Jak nespadnout do pasti

Fakt, že jsou nebankovní půjčky tak snadno dostupné, s sebou nese určitá rizika. Zodpovědnost tím totiž přechází jen a pouze na vaše bedra, vy sami budete muset rozhodnout, zda jste schopni úvěr splácet. Dalším negativem mohou být vysoké úroky, případně dodatečné poplatky. Hledejte proto takovou půjčku, která pro vás bude skutečně výhodná. Nebankovní společnosti jsou ideální například tehdy, potřebujete-li rychlé peníze. Jednoduše si půjčíte pár tisíc před výplatou a za týden částku bez problémů uhradíte.

Diskuze k článku

Přidat komentář
Petra Sojka Zdravim. Můj muž půjčoval u Zastavuz, sice ne přiliš velké peníze(100 000), ale byl moc spokojený. Líbil se mu jejich přístup, rozumne splátky a taky rychle dostupné peníze a hlavní,auto pořad máme u sebe.
19.9.2018 11:50 | Odpovědět
Marek Macíček Já jsem měl z nebankovní půjčky nemalé obavy. Přes známého jsem se ale doslechl o společnosti MdFin, a musím říct, že takový excelentí přístup jsem si ani ve snu nepřestavoval. Vše proběhlo podle plánu, byli příjemní a fér. Příští půjčku jedině u nich.
2.7.2018 12:22 | Odpovědět
AMMADO PŮJČKA Výhodou naší půjčky online je dostupnost a rychlost.
Většina našich online půjček jsou bez ručitele a bez registru.
Půjčky si můžete zřídit u nás online a peníze začít používat na cokoliv.
Půjčky bez náhledu do registru jsou finanční produkty s dobrou průchodností.
Vaše žádost o půjčku online bude zpracována do 24 hodin.
90% všech žádostí o půjčku jsou vybaveny kladně. https://www.ammadopujcky.cz
30.5.2018 18:12 | Odpovědět

ROZJÍŽDÍTE PODNIKÁNÍ?

Balíček Můj iPodnikatel vám s tím pomůže!

Nápady na podnikání

 

Praktické návody

Přehledné e-booky vás krok po kroku provedou všemi administrativními nástrahami při rozjezdu podnikání. Nezapomenete na nic důležitého.

Informace pro podnikatele

 

Užitečné pomůcky

Online aplikace pro tvorbu podnikatelského plánu, vzory smluv a aplikace pro správu objednávek vám zjednoduší život.

Podnikatel prosperuje

 

Spousta inspirace

Každý měsíc vám dáme nové číslo e-magu Starting UP + přístup k jeho starším číslům, videím a do databáze podnikatelských nápadů.

 

Řekněte mi o Můj iPodnikatel víc

Odběr novinek

Přihlaste svůj e-mail k odběru novinek z oblasti podnikání. Neposíláme žádný spam a můžete se kdykoliv odhlásit.

Kontaktujte nás

Napište nám e-mail.

E-mail: info@ipodnikatel.cz

Nebo se s námi spojte přes sociální sítě.

Google+    Twitter     Facebook

Sledujte nás

Jsme vám všude nablízku.