Nikdy nedělej kompromis

Vydavatelství Jan Melvil Publishing přichází na trh se žhavou novinkou v podobě knihy Nikdy nedělej kompromis od Chrise Vosse, bývalého hlavního vyjednavače FBI a současného experta na obchodní jednání. Ten se po více než dvaceti letech rozhodl podělit se svými čtenáři o klíč svých úspěšných jednání a udělat špičkové vyjednavače také z nich – ať už v jejich osobním či pracovním životě.

O čem to je?

V průběhu našeho života jsme neustále vystavováni různým druhům vyjednávání, ať už se jedná např. o nákup auta či domu, žádost o nové zaměstnání, sjednávání platu, navazování nových obchodních vztahů nebo smlouvání s naším partnerem a dětmi. Naše okolí nás přitom často nabádá k jejich řešení prostřednictvím kompromisů. Co když jsme to ale neustále jen my, kdo dělá kompromisy? A stojíme vůbec o ně?

Chris Voss strávil podstatnou část svého života vyjednáváním. Nejprve ve službách FBI, kde jednal o hodnotě lidského života s největšími zločinci, únosci, vrahy a teroristy, následně pak ve firemní sféře, v níž v současnosti vede nejdůležitější obchodní jednání firem z žebříčku Fortune 500. Podstatnou část svých znalostí a zkušeností, které během své dlouholeté praxe získal, nyní shrnuje ve své knize Nikdy nedělej kompromis. V ní rozebírá dosud známé metody vyjednávání, navazuje na ně, rozvíjí je a v mnoha ohledech je překonává a boří.

Byla to právě FBI, která například jako první začala při vyjednáváních pracovat s emocemi a empatií. Do té doby se obecně považovalo, že obě protistrany jednají racionálně. Autor svým čtenářům názorně ukazuje, jak tyto metody mohou oni sami účinně uplatnit ve svém životě a jaké užitečné nástroje (např. tón hlasu či typ kladených otázek) při tom mohou využít. 

Stáhněte si ukázku 

 

 

 

Diskuze k článku

Přidat komentář
V diskuzi není žádný příspěvek. Vložte první komentář.

ROZJÍŽDÍTE PODNIKÁNÍ?

Balíček Můj iPodnikatel vám s tím pomůže!

Nápady na podnikání

 

Praktické návody

Přehledné e-booky vás krok po kroku provedou všemi administrativními nástrahami při rozjezdu podnikání. Nezapomenete na nic důležitého.

Informace pro podnikatele

 

Užitečné pomůcky

Online aplikace pro tvorbu podnikatelského plánu, vzory smluv a aplikace pro správu objednávek vám zjednoduší život.

Podnikatel prosperuje

 

Spousta inspirace

Každý měsíc vám dáme nové číslo e-magu Starting UP + přístup k jeho starším číslům, videím a do databáze podnikatelských nápadů.

 

Řekněte mi o Můj iPodnikatel víc

Odběr novinek

Přihlaste svůj e-mail k odběru novinek z oblasti podnikání. Neposíláme žádný spam a můžete se kdykoliv odhlásit.

Kontaktujte nás

Napište nám e-mail.

E-mail: info@ipodnikatel.cz

Nebo se s námi spojte přes sociální sítě.

Google+    Twitter     Facebook

Sledujte nás

Jsme vám všude nablízku.