Od vrubovky k on-line fakturaci. Jak spolupracují podnikatelé a účetní

Nejstarší dochované pohledávky se zařezávaly na tyč zvanou vrubovka. V roce 1642 sestrojil Blaise Pascal první mechanickou kalkulačku. Revoluce přišla s využitím informačních technologií ke konci 70. let minulého století. Nedávno pak začala další kapitola dějin účetnictví – fakturace on-line.

Účetnictví rozhodně není profesí pro každého a málokdo o ní od dětství sní. Možná až na milovníky filmových příběhů o nešikovném účetním Fantozzim. Proč? Protože jde o velmi náročné zaměstnání. Dobrý účetní musí mít talent na práci s čísly, přehled o nejnovější legislativní úpravě a neobyčejnou dávku trpělivosti. I proto už od počátků dělají všechno proto, aby si svou práci co nejvíce zjednodušili.

A nikdy neměli účetní po ruce lepší pomocníky než právě teď. Pryč jsou doby, kdy klienti nosili účetním stohy papírů, kterými se museli prokousávat, nebo kdy posílali soubory s tabulkami, ve kterých by se nevyznali ani ve vývojovém oddělení Excelu. Aplikace pro on-line fakturaci přinesla do světa účetních přehled, klid a mír.

Klienti mají větší přehled, účetní jednodušší práci

Čím lepší mají účetní podklady, tím lépe se jim pracuje. A když dostanou podklady z přehledné on-line aplikace, většinou klienta dokonce pochválí. Práce s daty z aplikace nebo přímý přístup do ní má totiž hned několik zásadních výhod.

  • Snadná kontrola vystavených faktur. Nehrozí například špatně vyplněné datum zdanitelného plnění. Účetní může všechny vydané faktury kontrolovat on-line.
  • Průběžný přehled o výši a účelu nákladů. Nic se nemusí dohánět na poslední chvíli a díky poznámkám je vždy hned jasné, za co klient vynaložil prostředky.
  • Přehledné rozdělení nákladů a výnosů díky systému štítkování.
  • Velmi jednoduchý import do účetních programů. Pomocí průvodce importem si účetní na pár kliknutí přenese veškerá data do účetního softwaru, který používá. Například Money S3, Money S4 a Money S5 nebo Pohoda a Altus Vario. Odpadají trápení s databázovými .xml soubory.
  • Spoustu informací vyčte klient z aplikace sám. Veškeré faktury jsou v aplikaci v přehledných grafech a souhrnech. Účetní tak nemusí vytvářet žádné složité reporty. Klienta také nepřekvapí výše DPH, protože její hodnotu může sledovat průběžně.

Jednou z nejpoužívanějších služeb pro on-line fakturaci je iDoklad, který používají desítky tisíc menších podnikatelů v České republice. Díky přehlednosti a snadnému propojení s účetními programy si ho oblíbily i stovky účetních třeba Daniela Krůfová, majitelka účetní firmy Dakro Finance:

 „Klientům pomůžeme iDoklad nastavit, a pak je vše již snadné. Klient používá on-line dostupný iDoklad a sám si vystavuje doklady. Nám tak odpadne pracné a chybové přepisování dat do účetnictví nebo zdlouhavé vystavování faktur za klienta jen z jeho podkladů.

Jste účetní? Doporučte svým klientům iDoklad a usnadníte práci sobě i jim. Navíc s 10% slevou a ještě se můžete podílet na vývoji aplikace.

Diskuze k článku

Přidat komentář
Jan Jeravy https://imboss.cz/ my jsme přešli v práci na tohle, umí to i QR
26.12.2018 23:39 | Odpovědět

ROZJÍŽDÍTE PODNIKÁNÍ?

Balíček Můj iPodnikatel vám s tím pomůže!

Nápady na podnikání

 

Praktické návody

Přehledné e-booky vás krok po kroku provedou všemi administrativními nástrahami při rozjezdu podnikání. Nezapomenete na nic důležitého.

Informace pro podnikatele

 

Užitečné pomůcky

Online aplikace pro tvorbu podnikatelského plánu, vzory smluv a aplikace pro správu objednávek vám zjednoduší život.

Podnikatel prosperuje

 

Spousta inspirace

Každý měsíc vám dáme nové číslo e-magu Starting UP + přístup k jeho starším číslům, videím a do databáze podnikatelských nápadů.

 

Řekněte mi o Můj iPodnikatel víc

Odběr novinek

Přihlaste svůj e-mail k odběru novinek z oblasti podnikání. Neposíláme žádný spam a můžete se kdykoliv odhlásit.

Kontaktujte nás

Napište nám e-mail.

E-mail: info@ipodnikatel.cz

Nebo se s námi spojte přes sociální sítě.

Google+    Twitter     Facebook

Sledujte nás

Jsme vám všude nablízku.