Osvojte si principy charismatické komunikace

Věděli jste, že charismatickému jednání se můžete naučit a nejedná se tak o vrozenou dispozici? Stačí si osvojit několik principů a ve společnosti můžete rázem platit za charismatického jedince. Přečtěte si, jak na to.

Začněte ve své hlavě

Naše tělo se vždy chová podle toho, jaké pokyny dostane od naší hlavy. Pokud proto chcete na své okolí působit šarmantním a úžasným dojmem, je nutné, abyste začali pracovat na tom, aby jste právě takovými byli ve vaší hlavě. Jedině tak na to totiž vaše tělo adekvátně zareaguje. Vzpřímí se držení vašeho těla, budete mnohem rázněji gestikulovat a také se lidem dívat zpříma do očí.

TIP: Budování charisma bývá součástí práce na svém osobním rozvoji. Zúčastněte se kurzu osobního rozvoje a osvojte si i další techniky.

Aplikujte soustředěnou pozornost

Na své okolí budete působit mnohem rozvážněji, pokud se zaměříte na to, abyste se vyvarovali horlivému přikyvování, přitakávání a používání slovní vaty. Myslete také na eliminaci takzvaných projevů neklidu. Mezi ty můžeme zařadit poklepávání nohou nebo prsty. Pokud chcete svůj vliv uplatnit ve větší skupině, nesnažte se okamžitě získat všechny lidi najednou. Mnohem lépe uděláte, pokud se budete soustředit na každého jednotlivce zvlášť.

Co vám říká Pygmalionský efekt?

Pokud má být řeč o charismatickém chování, nesmíme zapomenout zmínit ani takzvaný Pygmalionský efekt. Jedná se o proces, při kterém vůdčí osoby hodnotí ostatní na základě své představy. V závislosti na této představě se přitom tyto vůdčí osoby snaží druhé formovat až do té chvíle, kdy se samy automaticky začnou takto chovat.

A zajímavý je také Rosenthalův vědecký experiment. S pomocí toho bylo dokázáno, že pokud se učitel domníval, že pracuje s nadanými žáky, tak se na ně mnohem více usmíval a věnoval jim také více pozornosti. To přitom vedlo k tomu, že se studijní úspěchy žáků zlepšily.

Chcete pracovat na svém osobním rozvoji více do hloubky? Zúčastněte se kurzu Kouč osobního rozvoje a naučte se užitečné techniky.

Diskuze k článku

Přidat komentář
V diskuzi není žádný příspěvek. Vložte první komentář.

ROZJÍŽDÍTE PODNIKÁNÍ?

Balíček Můj iPodnikatel vám s tím pomůže!

Nápady na podnikání

 

Praktické návody

Přehledné e-booky vás krok po kroku provedou všemi administrativními nástrahami při rozjezdu podnikání. Nezapomenete na nic důležitého.

Informace pro podnikatele

 

Užitečné pomůcky

Online aplikace pro tvorbu podnikatelského plánu, vzory smluv a aplikace pro správu objednávek vám zjednoduší život.

Podnikatel prosperuje

 

Spousta inspirace

Každý měsíc vám dáme nové číslo e-magu Starting UP + přístup k jeho starším číslům, videím a do databáze podnikatelských nápadů.

 

Řekněte mi o Můj iPodnikatel víc

Odběr novinek

Přihlaste svůj e-mail k odběru novinek z oblasti podnikání. Neposíláme žádný spam a můžete se kdykoliv odhlásit.

Kontaktujte nás

Napište nám e-mail.

E-mail: info@ipodnikatel.cz

Nebo se s námi spojte přes sociální sítě.

Google+    Twitter     Facebook

Sledujte nás

Jsme vám všude nablízku.