Otevíráte maloobchodní prodejnu?

Pokud patříte mezi ty podnikatele, kteří by si rádi otevřeli maloobchodní prodejnu, ale nevíte si rady, je tento článek určený vám. Otevření prodejny může být často více než stresující, ať už jde o byrokratické postupy, kterými si musíte před otevřením projít, nebo po finální zařizování. Kolika kroky si vlastně musíte projít, než se dočkáte vysněného cíle?

Nejdůležitějším prvkem tohoto procesu je odhodlanost, protože v těch nejtěžších chvílích bude často už je toto vaším hnacím motorem. Pokud máte dostatek motivace a odhodlání, můžete se pustit hezky postupně do následujících kroků.

V první řadě doporučujeme opatrný výběr samotných prostor. Musíte se rozhodnout, jestli zariskujete a koupíte si vlastní prostory, nebo si je jen pronajmete. Často je to otázka financí a vaše peněženka rozhodne za vás, ale je dobré vědět, že pokud máte možnost koupě, můžete nakonec i vydělat. Toto platí samozřejmě jen v případě, pokud se vám podaří koupit vynikající nemovitost v dobré lokalitě za příznivou cenu. Pokud máte vybranou prodejnu, potřebujete vyřídit veškeré papírování od vyřízení nájemní smlouvy, jejího ohlášení na příslušných úřadech, přes řešení otvíracích hodin, vyřízení schválení provozovny hygienou až po potvrzení inspekční knihy. Ani jeden z těchto kroků není nepřekonatelný, ale dříve než se do nich pustíte, najděte si všechny důležité informace.

V dalším kroku se můžete konečně pustit do samotného řešení svých obchodních prostor. Otázka vybavení prodejen se může na první pohled zdát jako bezproblémová, ale čeká tady na vás více nástrah, než byste si přáli. V tomto odvětví je nejlepší, pokud se obrátíte na profesionály. Ušetříte si tím spoustu času a financí. Pokud si však troufáte sami, držte se základních pravidel a určitě to zvládnete bez větších starostí.

PR článek

Témata:
rady a návody  

Diskuze k článku

Přidat komentář
V diskuzi není žádný příspěvek. Vložte první komentář.

ROZJÍŽDÍTE PODNIKÁNÍ?

Balíček Můj iPodnikatel vám s tím pomůže!

Nápady na podnikání

 

Praktické návody

Přehledné e-booky vás krok po kroku provedou všemi administrativními nástrahami při rozjezdu podnikání. Nezapomenete na nic důležitého.

Informace pro podnikatele

 

Užitečné pomůcky

Online aplikace pro tvorbu podnikatelského plánu, vzory smluv a aplikace pro správu objednávek vám zjednoduší život.

Podnikatel prosperuje

 

Spousta inspirace

Každý měsíc vám dáme nové číslo e-magu Starting UP + přístup k jeho starším číslům, videím a do databáze podnikatelských nápadů.

 

Řekněte mi o Můj iPodnikatel víc

Odběr novinek

Přihlaste svůj e-mail k odběru novinek z oblasti podnikání. Neposíláme žádný spam a můžete se kdykoliv odhlásit.

Kontaktujte nás

Napište nám e-mail.

E-mail: info@ipodnikatel.cz

Nebo se s námi spojte přes sociální sítě.

Google+    Twitter     Facebook

Sledujte nás

Jsme vám všude nablízku.