P2P půjčky jako fenomén současnosti

Nebankovních půjček je na současném finančním trhu velká spousta a vybrat si tu správnou není vůbec jednoduché. My se aktuálně nebudeme věnovat nejrůznějším kritériím pro optimální volbu úvěru. Zaměříme se na zcela specifický segment, který představují takzvané P2P půjčky. Ty jsou v mnoha ohledech unikátní, a proto se vyplatí zaměřit se na ně mnohem podrobněji. My tak učiníme v následujících řádcích. Co to vlastně P2P půjčky jsou, na jakém principu jsou založeny? A jaké jsou jejich přednosti a nevýhody? Nepřestávejte číst, všechno vám prozradíme. 

Princip fungování P2P půjček

Máte zafixováno v paměti, že P2P půjčky jsou prakticky obyčejným nebankovním úvěrem? Zčásti máte pravdu, skutečně se jedná o nebankovní rychlou půjčku. Jenom poskytovatelem není nebankovní společnost, nýbrž lidé. Lidé půjčují lidem. Konkrétní člověk je tedy jak dlužníkem, tak i věřitelem. Potřebujete-li rychlou a výhodnou půjčku, určitě není od věci se na tento typ úvěrování obrátit. Zajímavá je už etymologie výrazu P2P. Jde o slovní spojení peer to peer, kdy českým ekvivalentem je to, že rovný půjčuje rovnému. Subjekty figurující v tomto typu úvěrování jsou zkrátka na stejné úrovni.
Žádná převratná novinka

U nás ještě nefungují P2P půjčky nijak výrazně dlouho. Ve světě jde ale o úvěry, které se mohou pochlubit velmi hlubokou historií. Půjčuje se tímto způsobem již více než 10 let, a to z pohledu cílových částek nijak titěrné podobě. Nejčastěji se takto půjčuje zejména ve velké Británii a Spojených státech amerických.

Půjčíte si jednoduše online

Na rozdíl od hypotéky a některých bankovních úvěrů si lze půjčit bez potíží v rámci P2P platformy i online. Peer to peer půjčky jsou charakteristické absencí jakékoli nadměrné administrativy. Vše je zkrátka rychlé a jednoduché. U nás už v tomto segmentu působí hned několik firem, kdy lidé půjčují lidem. Asi nejznámější jsou samozřejmě Zonky půjčky mající masivní reklamu prakticky ve všech médiích.
Hlavní klady a zápory P2P půjček

Míra výhodnosti P2P půjček je relativní. Záleží pochopitelně hlavně na tom, do koho si půjčujete, případně komu úvěr poskytujete. Samozřejmě se u těchto úvěrů lze spolehnout na minimální úroky. Vždyť jako prostředník nefunguje žádná společnost, a tak může jít úroková sazba vcelku solidně směrem dolů. Zonky půjčky i jiní poskytovatelé úvěrů nemusí vydávat další náklady na zaměstnance a jiné záležitosti. Tím pádem si mohou dovolit řešit půjčky s minimální úrokovou zátěží. Poměrně výhodné je i transparentní půjčování, kdy znáte veškeré detaily, jež se půjčky jako takové týkají. Rozhodně se můžete spolehnout i na maximální rychlost poskytnutí úvěru. Peníze může mít žadatel na účtu klidně i do několika málo minut.

Diskuze k článku

Přidat komentář
V diskuzi není žádný příspěvek. Vložte první komentář.

ROZJÍŽDÍTE PODNIKÁNÍ?

Balíček Můj iPodnikatel vám s tím pomůže!

Nápady na podnikání

 

Praktické návody

Přehledné e-booky vás krok po kroku provedou všemi administrativními nástrahami při rozjezdu podnikání. Nezapomenete na nic důležitého.

Informace pro podnikatele

 

Užitečné pomůcky

Online aplikace pro tvorbu podnikatelského plánu, vzory smluv a aplikace pro správu objednávek vám zjednoduší život.

Podnikatel prosperuje

 

Spousta inspirace

Každý měsíc vám dáme nové číslo e-magu Starting UP + přístup k jeho starším číslům, videím a do databáze podnikatelských nápadů.

 

Řekněte mi o Můj iPodnikatel víc

Odběr novinek

Přihlaste svůj e-mail k odběru novinek z oblasti podnikání. Neposíláme žádný spam a můžete se kdykoliv odhlásit.

Kontaktujte nás

Napište nám e-mail.

E-mail: info@ipodnikatel.cz

Nebo se s námi spojte přes sociální sítě.

Google+    Twitter     Facebook

Sledujte nás

Jsme vám všude nablízku.