Plánujete využívat telemarketing? Poradíme vám, jak na to.

Každý podnikatel zcela logicky hledá co nejvíce cest, které mu pomohou zvýšit obrat a s tím související i jeho zisk. Pokud jde o jednu z moderních forem určitě sem patří telemarketing. Jak na něj? Podívejte se společně s námi.

Vyberte vhodné call centrum

To první, co je třeba udělat, je důkladně vybrat vhodné call centrum. Určitě je vhodné hledět jak na zkušenosti, tak i na celkovou profesionalitu. Mezi jednu z možností může patřit call centrum v Praze. Pokud jde o konkrétní fakta, na které hledět dále, doporučujeme přihlédnout k této trojici důležitých věcí:

  • Reference
  • Kvalita a velikost zázemí
  • Zkušenosti

Pamatujte na to, že důležité je i to, aby vám k dispozici byli jenom ti nejzkušenější operátoři. Na to, aby se jednalo o efektivní telemarketing, mají vliv právě oni. Je rozdíl, zda jde o úplného nováčka, nebo osobu, která má na dané pozici již několik let zkušeností.

Chtějte také detailní vyhodnocení

Call centra by měla nabízet také veškeré služby, které jsou spojené s vyhodnocením celkové efektivity. Nejde jenom o to, že zjistíte, kolik procent hovorů bylo úspěšných. Můžete získávat i jiná data, která souvisí třeba s lokalitou, s pohlavím, ale i s tím, o jaké zboží nebo služby je nejvyšší zájem, stejně jako zjistíte třeba i to, jak dlouho trvá průměrný hovor. Toto všechno jsou data využitelná ke zlepšení.

Stanovte si jasné finanční podmínky

Telemarketing se vám musí vyplatit. Proto mějte jasno v tom, kolik na jednom prodeji reálně vyděláváte. Toto číslo spolu s vyhodnocením efektivity bude vodítkem pro stanovení ideální ceny. Někdy je možné zvolit paušální sumu, jinde můžete platit jenom za prodeje. Jsou i možnosti, kde se dají obě cesty kombinovat. Roli zde hrají hlavně vaše vyjednávací schopnosti. Je logické, že call centrum bude chtít vydělat a vy budete chtít platit co možná nejméně.

Diskuze k článku

Přidat komentář
V diskuzi není žádný příspěvek. Vložte první komentář.

ROZJÍŽDÍTE PODNIKÁNÍ?

Balíček Můj iPodnikatel vám s tím pomůže!

Nápady na podnikání

 

Praktické návody

Přehledné e-booky vás krok po kroku provedou všemi administrativními nástrahami při rozjezdu podnikání. Nezapomenete na nic důležitého.

Informace pro podnikatele

 

Užitečné pomůcky

Online aplikace pro tvorbu podnikatelského plánu, vzory smluv a aplikace pro správu objednávek vám zjednoduší život.

Podnikatel prosperuje

 

Spousta inspirace

Každý měsíc vám dáme nové číslo e-magu Starting UP + přístup k jeho starším číslům, videím a do databáze podnikatelských nápadů.

 

Řekněte mi o Můj iPodnikatel víc

Odběr novinek

Přihlaste svůj e-mail k odběru novinek z oblasti podnikání. Neposíláme žádný spam a můžete se kdykoliv odhlásit.

Kontaktujte nás

Napište nám e-mail.

E-mail: info@ipodnikatel.cz

Nebo se s námi spojte přes sociální sítě.

Google+    Twitter     Facebook

Sledujte nás

Jsme vám všude nablízku.