Podnikání s offshore společností

Na úvod je potřeba si ujasnit, co přesně znamená spojení offshore společnost. Základem takové společnosti je fakt, že podnikatelská aktivita je uskutečňována mimo území sídla – proto offshore – ve volném překladu mimo pobřeží / pevninu. Ovšem umístění sídla je další podstatnou záležitostí, protože to je vždy v zemích s výhodným daňovým režimem.

Pokud si chcete offshore společnost založit, musíte si nejprve vybrat vhodnou jurisdikci, která bude odpovídat Vašim požadavkům. Každá země totiž nabízí různé možnosti, vybrat si můžete z opravdu bohaté nabídky, jako příklad můžeme uvést:

  • Estonsko
  • Velká Británie
  • Hong Kong
  • Kypr
  • Malta apod.

Cenu offshore společností v těchto a dalších jurisdikcích se liší podle výše správních poplatků.

Stejně jako u klasické společnosti v České republice, si můžete zakoupit tzv. ready-made offshore společnost. Tyto společnosti jsou již založené, splňují veškeré podmínky k činnosti a nemají žádnou podnikatelskou historii, která by tu Vaši budoucí nějak ovlivnila.

offshore spolecnost1

Můžete je tedy využívat okamžitě. K dispozici máte samozřejmě i offshore společnosti, které si můžete sjednat přesně podle požadavků – tedy offshore společnost na míru.

Výhody offshore společností

  • Ochrana Vašeho soukromí – obchodní rejstříky jsou neveřejné, případně obsahují pouze základní informace o offshore společnosti, jako například jméno, registrační číslo a datum založení. Pro ještě vyšší ochranu je možné využít nominee služeb.
  • Ochrana majetku – skrze offshore společnost je možné efektivně ochránit nemovitosti a movitý majetek.
  • Účetnictví – administrativní zátěž je v tomto případě minimální. Ve vybraných jurisdikcích vedení účetnictví není podmínkou, u dalších jurisdikcí je vedení účetnictví podstatně snadnější a vede jej za Vás registrační agent.
  • Nižší daňové náklady – offshore společnosti využívají přívětivého daňového prostředí dané jurisdikce, které využívají k tzv. daňové optimalizaci. Na oplátku jurisdikce dostává k sobě mezinárodní kapitál a má příjem z každoročních obnovovacích poplatků.
  • Prestiž společnosti – offshore společnost Vám pomůže zlepšit Vaši pozici u obchodních partnerů a postavení v rámci mezinárodního obchodování.

Oblast offshore společností je poměrně rozsáhlá a tento typ společnosti se nemusí hodit pro každého. Proto se vyplatí využít služeb registrační agentury, která se na zakládání offshore firem zaměřuje.
Jednou z nich je registrační agentura Parker & Hill se sídlem v Praze. Kromě offshore společností Vám může poradit i s holdingovými strukturami, ready-made či odštěpným závodem. Poskytuje komplexní balík služeb včetně vedení účetnictví, právních služeb a administrativní podpory.

Základem spolupráce je však vždy úvodní nezávazná konzultace, kde nastíníte své představy, na jejichž základě Vám specialisté z Parkerhill.cz navrhnou vhodné řešení. Konzultaci si můžete sjednat na stránkách www.parkerhill.cz a je bezplatná.

Diskuze k článku

Přidat komentář
V diskuzi není žádný příspěvek. Vložte první komentář.

ROZJÍŽDÍTE PODNIKÁNÍ?

Balíček Můj iPodnikatel vám s tím pomůže!

Nápady na podnikání

 

Praktické návody

Přehledné e-booky vás krok po kroku provedou všemi administrativními nástrahami při rozjezdu podnikání. Nezapomenete na nic důležitého.

Informace pro podnikatele

 

Užitečné pomůcky

Online aplikace pro tvorbu podnikatelského plánu, vzory smluv a aplikace pro správu objednávek vám zjednoduší život.

Podnikatel prosperuje

 

Spousta inspirace

Každý měsíc vám dáme nové číslo e-magu Starting UP + přístup k jeho starším číslům, videím a do databáze podnikatelských nápadů.

 

Řekněte mi o Můj iPodnikatel víc

Odběr novinek

Přihlaste svůj e-mail k odběru novinek z oblasti podnikání. Neposíláme žádný spam a můžete se kdykoliv odhlásit.

Kontaktujte nás

Napište nám e-mail.

E-mail: info@ipodnikatel.cz

Nebo se s námi spojte přes sociální sítě.

Google+    Twitter     Facebook

Sledujte nás

Jsme vám všude nablízku.