Podnikatelé mají 3 možnosti, jak u žádosti o hypotéku prokázat příjem

Výpočet příjmu dle základu daně, obratu či výpisu z bankovního účtu. Tyto možnosti prokázání příjmů nabízí podnikatelům hypoteční banky působící v České republice. I když, tyto možnosti nejsou dostupné ve všech bankách…

Prokázání příjmu na základě výpisu z bankovního účtu

Tuto možnost prokázání příjmu nabízí pouze Hypoteční banka a ČSOB, kdy podnikatelé žádající o hypotéku předkládají výpisy z bankovních účtů za posledních 6 měsíců. Spolu s výpisy předkládáte bankám i daňová přiznání, ovšem, příjmy jsou Vám počítány dle obratů na účtu. Tato metoda prokazování příjmů je k dispozici pouze podnikatelům z vybraných profesních komor (např. auditoři, notáři, veterináři apod.) a obě banky takto započítávají 60 % z kreditního obratu na účtu (tento obrat je však nejdříve očištěn o jednorázové příjmy a peníze, které si na účet vložil sám podnikatel).

Prokazování příjmů obratovou metodou

Prokazování příjmů způsobem, kdy banka vychází z řádku 101 daňového přiznání, umožňují Unicredit Bank, Hypoteční banka, ČSOB, Česká spořitelna, Raiffeisenbank, Expobank, Wüstenrot hypoteční banka, Sberbank (více o tom, jakou část příjmu dle řádku 101 daňového přiznání tyto banky započítávají, se dočtete v tomto článku na webu Penizenavic.cz).

Prokazování příjmu na základě základu daně

Tuto možnost připouští všechny banky nabízející v České republice hypotéku. Mírně se liší to, jak banky přistupují k případům, kdy podnikatelé prokazují náklady prostřednictvím paušálů, z velké části je však přístup jednotlivých bank k podnikatelům prokazujícím příjem tímto způsobem stejný.

Jaká jsou omezení?

Pokud o hypotéku žádá podnikatel prokazující příjmy dle základu daně, neexistují omezení žádná, tj. tento žadatel dostává nabídku hypotéky se standardní splatností, výši a možnostmi fixace. Pokud však o hypotéku žádá žadatel prokazující příjmy obratovou metodou či výpisy z bankovního účtu, dostane se mu nabídky s omezeným LTV, tj. tento podnikatel nezíská hypotéku na celou cenu nemovitosti (tzv. 100% hypotéku).

Pokud Vás zaujala možnost prokazovat u žádosti o hypotéku příjmy obratovou metodou či výpisy z účtu, navštivte web Penizenavic.cz a tam prostřednictvím formuláře požádejte o bezplatnou a nezávaznou konzultaci Vašich možností.

PR článek

Diskuze k článku

Přidat komentář
V diskuzi není žádný příspěvek. Vložte první komentář.

ROZJÍŽDÍTE PODNIKÁNÍ?

Balíček Můj iPodnikatel vám s tím pomůže!

Nápady na podnikání

 

Praktické návody

Přehledné e-booky vás krok po kroku provedou všemi administrativními nástrahami při rozjezdu podnikání. Nezapomenete na nic důležitého.

Informace pro podnikatele

 

Užitečné pomůcky

Online aplikace pro tvorbu podnikatelského plánu, vzory smluv a aplikace pro správu objednávek vám zjednoduší život.

Podnikatel prosperuje

 

Spousta inspirace

Každý měsíc vám dáme nové číslo e-magu Starting UP + přístup k jeho starším číslům, videím a do databáze podnikatelských nápadů.

 

Řekněte mi o Můj iPodnikatel víc

Odběr novinek

Přihlaste svůj e-mail k odběru novinek z oblasti podnikání. Neposíláme žádný spam a můžete se kdykoliv odhlásit.

Kontaktujte nás

Napište nám e-mail.

E-mail: info@ipodnikatel.cz

Nebo se s námi spojte přes sociální sítě.

Google+    Twitter     Facebook

Sledujte nás

Jsme vám všude nablízku.