Pracovní rukavice je třeba vybírat dle charakteru činnosti

Vlastníte nějakou výrobní či prodejní společnost? Pokud ano, jistě víte, že se neobejdete bez správných ochranných pomůcek. Ty ostatně potřebujeme mnohdy také v domácí dílně, garáži či na zahradě. Mezi základní pracovní ochranné pomůcky patří bezesporu pracovní rukavice. Vybírat je lze v mnoha variacích. Pokud o nákupu nových uvažujete, měli byste se řídit hlavně činnostmi, k jejichž vykonávání budete pracovní rukavice potřebovat. My se na čtyři základní druhy činností podíváme podrobněji.

Manipulace s lehkými a neostrými předměty

Jestliže pracujete s lehčími a tupými předměty, postačí vám pracovní rukavice bezešvé, které jsou máčené v polyuretanu, případně nitrilu nebo PVC. Zajistí potřebnou ochranu před znečištěním rukou a oděrem či otěrem. Jde fakticky o jakýsi základní typ rukavic. Neomezí vás při manipulaci s různými předměty a budete dokonale chráněni. Mimo jiné existují také variace odolné vůči propichu.

Činnosti spojené s horkými, studenými a ostrými předměty

Při některých pracích jsou lidé vystavování extrémnímu horku či chladu, stejně tak může být problém s ostrými hranami nejrůznějších věcí. Rukavice musí být neprořezné a také odolné vůči propíchnutí. Ideální jsou modely, jejichž základem jsou aramidová vlákna. Ta disponují skvělými vlastnostmi. Rukavice odolají řezu, horku i chladu.

Toxické a nebezpečné chemikálie

Pro činnosti spojené s nebezpečnými a toxickými látkami slouží často kompletní pracovní kombinézy. Bez kvalitních rukavic se ale také neobejdete. Volit je možné hned několik typů, a to varianty A, B, C. Každá nabízí určitou dobu ochrany před chemikáliemi.  

Činnosti spojené s elektřinou

Pro pracovní činnosti nějak spojené s elektrickým proudem se hodí nejvíce izolační gumové rukavice. Perfektně chrání před jakýmkoli zraněním v důsledku styku s elektřinou.

Zdroj obrázku:

Virrage Images / Shutterstock.com

ROZJÍŽDÍTE PODNIKÁNÍ?

Balíček Můj iPodnikatel vám s tím pomůže!

Nápady na podnikání

 

Praktické návody

Přehledné e-booky vás krok po kroku provedou všemi administrativními nástrahami při rozjezdu podnikání. Nezapomenete na nic důležitého.

Informace pro podnikatele

 

Užitečné pomůcky

Online aplikace pro tvorbu podnikatelského plánu, vzory smluv a aplikace pro správu objednávek vám zjednoduší život.

Podnikatel prosperuje

 

Spousta inspirace

Každý měsíc vám dáme nové číslo e-magu Starting UP + přístup k jeho starším číslům, videím a do databáze podnikatelských nápadů.

 

Řekněte mi o Můj iPodnikatel víc

Odběr novinek

Přihlaste svůj e-mail k odběru novinek z oblasti podnikání. Neposíláme žádný spam a můžete se kdykoliv odhlásit.

Kontaktujte nás

Napište nám e-mail.

E-mail: info@ipodnikatel.cz

Nebo se s námi spojte přes sociální sítě.

Google+    Twitter     Facebook

Sledujte nás

Jsme vám všude nablízku.