Preventivní vyhledávání odposlechů pro klidné spaní

Málokdo si plně uvědomuje, jakou hodnotu mají informace, se kterými každý den nakládá. Ať už se jedná o interní firemní data, nebo citlivé údaje ze soukromí, vždy je dobré zamyslet se nad tím: vyplatilo by se někomu je ukrást?

Na první zamyšlení vás možná napadne, že to zřejmě přeháníte. Nicméně, zkuste to ještě jednou. My z praxe víme, že si naši klienti uvědomí, co vše bylo v sázce, až když obdrží zprávu o nálezu odposlechu. A přestože je odhalování štěnic naším denním chlebem, škody, které odposlech napáchal, odstranit nedokážeme.

U první prohlídky proti odposlechům nikdy nevíte, zda jde o prevenci, nebo nutný zásah, který už přišel „s křížkem po funuse“. Jen velmi málo klientů se s námi však spojí dříve, než pojmou důvodné podezření, že jsou odposloucháváni. Preventivní prohlídky proti odposlechům by přitom měly pro určité typy osob, společností i institucí probíhat stejně rutinně, jako antivirová kontrola jejich počítačů.

Zatímco s počítačovými viry se daří většině rozvinutého světa úspěšně bojovat, odposlechy v domech a kancelářích bují jako houby po dešti. Obtížnost pořízení, nasazení a provozování štěnice poklesla z úrovně expertního elektrotechnika se vzděláním v bezpečnosti na úroveň běžného uživatele. Výkonná a poměrně kvalitní odposlechová zařízení se dnes prodávají za pár tisícovek i s ilustrovaným návodem k použití.

S rostoucím zabezpečením našich elektronických zařízení se také zvyšuje motivace útočit na méně chráněná místa. A právě kanceláře a byty jsou ideálními cíly. Instalaci odposlechového zařízení lze provést během necelé minuty, což je jistě delší doba, než jakou u vás tráví návštěvy či třeba kurýři bez dozoru.

I komplexnější instalaci, například ukrytí štěnice do stěny či stropního podhledu, je možné zvládnout tak, aby majitel prostoru nic nepoznal. Řada vchodových dveří domů a bytů může být odborníkem otevřena bez poškození během několika sekund. V pronajatých kancelářích probíhají instalace odposlechů pod záminkou údržby elektroinstalace a podobných úkonů.

Zkrátka a dobře, pokud se někdo rozhodne, že odposlechne, ukradne a zneužije vaše důvěrné informace, jen těžko mu v tom jako laik zabráníte. Můžete tomu však předejít, a to provedením preventivního vyhledávání odposlechů a instalace vhodných prostředků permanentní ochrany proti nim. A vězte, že tato možnost je, navzdory prvotní investici, pro vás vždy tou levnější.

Autor článku: www.eo-security.cz

Diskuze k článku

Přidat komentář
V diskuzi není žádný příspěvek. Vložte první komentář.

ROZJÍŽDÍTE PODNIKÁNÍ?

Balíček Můj iPodnikatel vám s tím pomůže!

Nápady na podnikání

 

Praktické návody

Přehledné e-booky vás krok po kroku provedou všemi administrativními nástrahami při rozjezdu podnikání. Nezapomenete na nic důležitého.

Informace pro podnikatele

 

Užitečné pomůcky

Online aplikace pro tvorbu podnikatelského plánu, vzory smluv a aplikace pro správu objednávek vám zjednoduší život.

Podnikatel prosperuje

 

Spousta inspirace

Každý měsíc vám dáme nové číslo e-magu Starting UP + přístup k jeho starším číslům, videím a do databáze podnikatelských nápadů.

 

Řekněte mi o Můj iPodnikatel víc

Odběr novinek

Přihlaste svůj e-mail k odběru novinek z oblasti podnikání. Neposíláme žádný spam a můžete se kdykoliv odhlásit.

Kontaktujte nás

Napište nám e-mail.

E-mail: info@ipodnikatel.cz

Nebo se s námi spojte přes sociální sítě.

Google+    Twitter     Facebook

Sledujte nás

Jsme vám všude nablízku.