prof. Dr. JUDr. Karel Eliáš, autor Nového občanského zákoníku

V letošním roce opět došlo k vyhlášení již 12. ročníku soutěže Právníka roku pod záštitou České advokátní komory a vydavatelství EPRAVO.CZ. V letošních nominacích byli opět oceněni v celkem 10 kategoriích ti nejlepší právníci v nejrůznějších právních oborech, ať za aktuální nebo dlouhodobější práci. Připomeňme si však výsledky 7. ročníku soutěže Právník roku 2011, kdy získal ocenění prof. Dr. JUDr. Karel Eliáš za výjimečný celoživotní přínos právu, především jako hlavní autor návrhu nového občanského zákoníku.

Nezapomenutelná cena právnické síně slávy

Tento významný právník prof. Karel Eliáš, právní vědec, přední český komercialista a vysokoškolský pedagog na Vysoké škole podnikání a práva v Praze, se zapsal do historie nejen díky zasloužené ceně právnické síně slávy, ale hlavně jeho prací na návrhu nového občanského zákoníku, která se bez nadsázky dotkne každého občana České republiky od narození až do smrti. Zmiňovaná soutěž, jejíž člen odborné poroty a předseda představenstva pořadatelské společnosti epravo.cz je Miroslav Chochola, slouží nejen k vyhodnocování práce v právnickém oboru, ale také jako motivace a podpora mladých právníků, kteří chtějí nastartovat svou kariéru.

Prorektor pro oblast práva na VSPP v Praze

Karel Eliáš je také prorektorem pro oblast práva a vysokoškolským profesorem na Vysoké škole podnikání a práva v Praze, kde vyučuje právo v podnikání. Dva nově vzniklé právní obory jsou reakcí stále se zvyšující poptávky po odbornících v oblasti práva. Obory mají společné prvky, které tvoří základ pro občanské, obchodní, správní a trestní právo pro vysokoškolské právní vzdělání a následné možné pokračování v magisterském studiu. Právo v podnikání je oborem zaměřeným na okruh tržního podnikání v délce trvání tři roky.

Více informací najdete na stránkách http://www.vspp.cz/

Diskuze k článku

Přidat komentář
V diskuzi není žádný příspěvek. Vložte první komentář.

ROZJÍŽDÍTE PODNIKÁNÍ?

Balíček Můj iPodnikatel vám s tím pomůže!

Nápady na podnikání

 

Praktické návody

Přehledné e-booky vás krok po kroku provedou všemi administrativními nástrahami při rozjezdu podnikání. Nezapomenete na nic důležitého.

Informace pro podnikatele

 

Užitečné pomůcky

Online aplikace pro tvorbu podnikatelského plánu, vzory smluv a aplikace pro správu objednávek vám zjednoduší život.

Podnikatel prosperuje

 

Spousta inspirace

Každý měsíc vám dáme nové číslo e-magu Starting UP + přístup k jeho starším číslům, videím a do databáze podnikatelských nápadů.

 

Řekněte mi o Můj iPodnikatel víc

Odběr novinek

Přihlaste svůj e-mail k odběru novinek z oblasti podnikání. Neposíláme žádný spam a můžete se kdykoliv odhlásit.

Kontaktujte nás

Napište nám e-mail.

E-mail: info@ipodnikatel.cz

Nebo se s námi spojte přes sociální sítě.

Google+    Twitter     Facebook

Sledujte nás

Jsme vám všude nablízku.